Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NRybatorstr - Profil | Pá 16.3.2012 18:12:22

mates202 >> OK díky :-))

    Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 18:10:38

    Rybatorstr >> Jj, jen to prostě kvasí = když je to jen 4 dny, klidně bych to promíchal a je to

      NRybatorstr - Profil | Pá 16.3.2012 18:05:39

      mates202 >> Jak jsem ti psal 5 kg kuku trochu cukru a ten kefír 0,5 l. To jsi mi psal, že je OK. Dával jsem dle toho návodu. Nesmrdí to, jen lehce je to cítit zkvašeným mlékem - to by mělo být v pořádku.... snad.

        Nromario.lt - Profil | Pá 16.3.2012 18:02:38

        JOIKA KAKE >> Plíseň opatrně odeber, hlavně musí být kuku zalitá cca 5 cm.
        Můžeš nechat kvasit vesele dál.

        Hlavně do toho nestrkej ruce.

          Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 17:41:49

          Rybatorstr >>
          Ahoj,
          co všechno že jsi tam dal?

            NRybatorstr - Profil | Pá 16.3.2012 12:49:01

            mates202 - >> Ahoj, 4 den jsem koukal a vypadá to takto :.:::::: Je to v pořádku ?? Díky.

              Nrohlston - Profil | Pá 16.3.2012 12:43:31

              Jinak jsem byl kupovat kefír, ale neměli ho, tak jsem koupil aspoň kefírové mléko jahodové, tak snad to bude taky dobré ... zítra to jdu naložit

                Nrohlston - Profil | Pá 16.3.2012 12:42:11

                Kreja >> viz. příspěvek níže

                  NLupeň291 - Profil | Pá 16.3.2012 12:11:48

                  Díky za dobré rady a recepty. Vyskouším 5kg a uvidíme jeké budou ůspěchy. Jen by mě ještě zajímalo, jestli kuku na háčku po narazu na vodu při nahazováni se neodtrhne a jak asi dlouho vydrží jako nastraha. Díky za odpověď

                    Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 10:49:46

                    JOIKA KAKE >>
                    Ahoj,
                    co tuto kuku dělám se mi nic takového nestalo = už jsem tu psal, že se dá pro lepší změknutí zalít horkou vodou a před zalitím propláchnout, pro eliminaci plísní.

                      Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 10:47:49

                      zaplosak >>
                      Ahoj
                      jj, máš to hezké a někde jsem tu párkrát psal, že se dá pro lepší změknutí zalít horkou vodou a před zalitím propláchnout, pro eliminaci plísní.

                        NRybatorstr - Profil | Pá 16.3.2012 7:06:25

                        bolek009 >> Jo jo vím, sleduji to bedlivě :-))

                          Nesox.martin - Profil | Čt 15.3.2012 17:43:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ahoj, i já jsem podlehnul a včera si naložil patnáct kilo kuku, jelikož plánujem na konec května výpravu za amurem. Raději jsem neponechal nic náhodě a kuku pořádně propláchnul, vodu převařil a zalil, přidal kefír a do jedné várky jsem ještě přidal cukr. Naložil jsem loňskou a asi pět let starou kuku, tak jsem zvědavej jestli v ní bude nějaký rozdíl. Dneska jsem se na ni díval a obě várky už kvasí, teplota v místnosti 20C. Na domácí vodě, kam chodim na ryby, kuku moc úspěšná neni, ale občas jí něco sezobne, hlavně v létě při delším vnadění. Jinak v květnu mam s kamarádem v plánu krmit jedno místo na kvašenou kuku a druhý místo na vařenou kuku, tak jsem sám zvědavej která vyjde lépe.

                            Nzaplosak - Profil | Čt 15.3.2012 15:34:54

                            JOIKA KAKE >> ne, nic takového, mám to ve sklepě, kde je míň stupňů, možná to teprve přijde... :-)

                              NJOIKA KAKE - Profil | Čt 15.3.2012 15:05:38

                              zaplosak >> ..objevila se ti v te prvni nejaka zelena plisen?ja nakladal pred tydnem a dnes jsem koukal,nasel jsem tam par kolecek zminene plisne,hlavne na okrajich sudu a pak na kouscich kuku co vyplavala k hladine.
                              jinak zajimava zkusenost s tim sparenim.snad to zafunguje.diky.J.K.

                                Nzaplosak - Profil | Čt 15.3.2012 14:00:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dělal jsem na zkoušku dvě dávky
                                První jsem nakládal 2.3. - je to krásně cítit jakoby po burčáku, i ta barva láku je taková podobná, no zrna jsou ještě víceméně tvrdá, objem se skoro nezvětšil...

                                Druhou včera, do zakoupené bečky z baumaxu (viz foto),pod víko jsem nalepil těsnící gumu a je to zatížené, když si to bude chtít odfrknout tak v pohodě může, zalil jsem to napřed 10 litry vřelé vody a až dnes tam dal zbytek. Výsledek - včerejší várka je už teď měkčí než ta první, hlavně ale nabyla na objemu o třetinu... Tak si myslím že je lepší kuku napřed spařit, nechat schládnout a dodělat druhý den.....

                                  Nrohlston - Profil | Čt 15.3.2012 12:36:44

                                  lakoc >> Díky, nechám ji tedy taky doma.

                                    Nrohlston - Profil | Čt 15.3.2012 12:36:05

                                    mates202 >> O.k. díky, tak to nechám doma. V sobotu naložím a uvidím.

                                      NBobertik - Profil | St 14.3.2012 22:14:42

                                      mates202 >> chtěl jsi říct v POMOCNEJCH JESLÍCH :-)))

                                        Nbolek009 - Profil | St 14.3.2012 22:13:32

                                        Rybatorstr >>
                                        Přidej vodu, až to nabobtná, bude na suchu.