Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NLupeň291 - Profil | Út 20.3.2012 13:21:53

mates202 >> Já to zavírám úplně, ale tým tlakem se to otevírá. Nějak šprajcovat to nechci abych nemusel znovu malovat xD. Myslím si, že to kuku nevadí.

    Nmates202 - Profil | Út 20.3.2012 13:16:07

    michal.boruvka >>
    Zdar,
    četl jsi vůbec te návod = je tam vše potřebné.

      Nmates202 - Profil | Út 20.3.2012 13:13:52

      Lupeň291 >>
      Myslel jsem, aby jsi to zavřel úplně a otevřel to za 14 dnů

        Nmichal.boruvka - Profil | Út 20.3.2012 13:09:15

        zdravím,kolik se tam dá vody a kefíru na cca 6kg kukuřice,a jak dlouho to mam nechat kvasit.

          NPetr26 - Profil | Út 20.3.2012 12:55:23

          Lupeň291 >> Úspěch se určitě dostaví.

            NLupeň291 - Profil | Út 20.3.2012 12:37:32

            Petr26 >> Máš pravdu je to jednoduchý, teď záleží jen co nato ryby :-). Ale myslím si, že nějaký úspěch se dostaví.

              NLupeň291 - Profil | Út 20.3.2012 12:31:13

              mates202 >> Ahoj, už jsem tam dolíval 2hrnky vody. Zavírám to teď tak co 3 hoďky, už se to docela rozjelo :-). Doufám, že jak nebudu doma tak to neudělá Bumprásk..))))

                Nmates202 - Profil | Út 20.3.2012 12:20:45

                Lupeň291 >>
                Ahoj,
                vypadá to dobře = zavři to a nech to pracovat, pokud je tam dost vody?.

                  NPetr26 - Profil | Út 20.3.2012 11:41:04

                  Lupeň291 >> Jednoduchý a 100% funkční.Ale tady se to bude pořád rozebírat to samé dokola :-)
                  Bohatě by tady stačila na toto téma místo 24 stránek 1 a musí být všem všechno jasný :-)

                    NLupeň291 - Profil | Út 20.3.2012 9:16:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak vypadá kuku, kterou jsem naložil v pátek 17.3.. Už začíná bublat, kyblík zavřu víkem....po nějaké době se víko automatický tlakem nadzvedne(menší časovaná bomba). Zatím to nějak extrémně nesmrdí, typická vůně kvasu.
                    Ingredience: 4kg kuku, 1,5 kefír jahoda, 0,5kg cukru, teplá voda.

                      NRybatorstr - Profil | Út 20.3.2012 7:44:13

                      Fanax >> Beru na vědomí :-)))

                        NFanax - Profil | Út 20.3.2012 7:36:05

                        Rybatorstr >> Ahoj Michale já bych se také přihlásil,abys jsi semnou počítal.

                          NRybatorstr - Profil | Út 20.3.2012 6:48:27

                          Sumec ST >> Počítám s tebou, neboj :-))

                            NSumec ST - Profil | Po 19.3.2012 23:34:58

                            mates202 >>
                            ahoj,
                            obdivuji Tě, že máš stále sílu na odpovědi. Ta lenost podívat se o 2 stránky zpátky je neuvěřitelná.
                            Já jen doufám, že Michal (Rybatorstr) počítá i se mnou a nemusím teď nakládat já.
                            Určitě příští týden taktéž připravím na ty amury, jak jsem ti psal v jiné diskuzi.

                              Nmates202 - Profil | Po 19.3.2012 21:46:22

                              Kreja >>
                              Ahoj,
                              lepší by byl kbelík s víkem..............aby se to dalo uzavřít, minimálně pytlík a gumičku.

                                NKreja - Profil | Po 19.3.2012 19:48:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                zapoměl jsem přidat ještě jednu fotku

                                  NKreja - Profil | Po 19.3.2012 19:15:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes jsem konečně sehnal kukuřici tak jsem se přidal k davům To že se mi někam schovala sklenice od okurek jsem provizorně vyřešil ale dovedete si představit tu oběť když od mala mi jen pohled na mlíko převrací žaludek a teď jsem musel pracovat s kyškou?Holt rybář nezná překážek J.

                                    NGotacek - Profil | Po 19.3.2012 17:13:04

                                    Ziltoid >> OK, a netušíš kde se mohla stát chyba?

                                      Nmates202 - Profil | Ne 18.3.2012 20:00:00

                                      JOIKA KAKE >>
                                      Kuku já odebírám až po vykvašení, to přestane = až to přestane bublat = já to nechávám pracovat přesně 30 dnů a pak je úplně hotové. Před odebráním to zčeřím, abych si odebral i ten spodek.

                                        NJOIKA KAKE - Profil | Ne 18.3.2012 19:53:03

                                        mates202 >> ..u mně je po týdnu a půl naložení kuku dle tvého receptu následující-malá ložiska plísní jsem poctivě asi tři dny odstraňoval a vypadá to,že úspěšně.teď je hladina v sudu celá pokryta hustou bílou pěnou..tvrdost jsem ještě nezkoušel,nechci do toho vrtat.
                                        chci se ale zeptat,jestli odebíráš kuku ke vnadění,až ve chvíli kdy je měká,popř,jak moc měká ,popř.jestli ji odebíráš až skončí proces kvasení a jak jej poznám,a jak ošetřuješ zbytek kuku v nádobě?uvažoval jsem,že ji budu odebírat větším sítem,které vždy propláchnu ve vařící vodě.
                                        stačí pak už jen hlídat,aby byla kuku pod vodou?
                                        snad je to srozumitelné:))?!!
                                        díky moc
                                        J.K.