Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

Nsplavek - Profil | Ne 11.3.2012 19:24:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

mates202 - >> První várku mám založenou bez kefíru a druhou udělám z kefírem,uvidím,co se mi lépe osvědčí.Jestli to nebo ono a podle toho,se zařídím.HOWG.

    Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 17:48:03

    el.ou >>
    Ahoj,
    debata/diskuse je vítána, ale když si projdeš příspěvky, tak vidíš, že se omílá to samé pořád dokola = přesně to vystihl Jjapan:
    Jeden recept a tak jednoduchý a tolik debaty kolem :-))).
    Proboha tak to zkuste dle návodu a uvidíte. Pokud to děláte jinak tak napište svůj recept zvlášť a je.

    Předpokládám/pořád doufám že jsou tu slušní lidé a vzájemné uražení je pod jejich úroveň a nebudou se dohadovat u něčeho, jako je tento jednoduchý recept na konkrétní kukuřici.


      Nel.ou - Profil | Ne 11.3.2012 17:33:45

      mates202 >> Napsal jsi příspěvek o upravení návnady - nástrahy, který máš jak píšeš vyzkoušený a je fukční.

      Splávek a někteří další zde uvedli rozdíl mezi mléčným a alkoholickým procesem kvašení. Někteří další fermentují jinak. Pokud je přímá zkušenost tak je diskuze plodná a věcná.

      Další polemiky typu ( myslím si a slyšel jsem ) jsou zbytečné a zavádějící. Můžeš promazat tyto příspěvky včetně mých a zanechat pouze podstatné a k tématu.

      Jinak tvůj příspěvek skončí tím, že Franta je blb, protože do kýblu klade kukuřici klíčky směrem na sever :)

        Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 13:14:33

        Jjapan >>
        Ahoj,
        přesně moje slova = naprosto jednoduchý recept a takových cavyků kolem toho = mě se to osvědčilo tak, jak je to popsané a pokud si to někdo udělá po svém = záleží jen na něm.

        Tak to upravenou kuku jsem viděl používat na různých rybářských soutěžích(v TV) a pořád dokola tam zdůrazňují to kefírové aroma..............

          Ngoter - Profil | Ne 11.3.2012 12:57:09

          mates202 >> No , tak mě to chytlo , že jsem si koupil 20 kg kuku , byly tady ceny kolem 4-5 kč za kg .. přijdu k našim zemědělcům a chtěli 8,5 kč , ale aspon usmevavá paní :D tak jsem to naložil jenom do vody , psal jsem přítelkyni at mi koupi kefiry , ta samozrejme zapomněla . Tak jsem to nechal na 24 hodin v bečce bez kefíru ani jsem to nezavřel... pak jsem to zalil activii a dobre , pridekloval /ale prisun vzduchu maji/ na druhy den kdyz jsem si poradne precetl diskusi tak tam nekdo psal ohledne cukru a ochuceneho kefiru... tak jsem koupil kilo cukru a ochuceny kefiry tak jsem to smichal , ted cekam , jak dopadnu ......

            Nmekoun - Profil | Ne 11.3.2012 12:56:25

            mates202 >> No to ale nejni kýbl kchámo, nýbrž kyblíček..do kýblu bys potřeboval notnou dávku kefíru...a krom toho ani rok ti to v něm nevydrží, s kefirem :( ....a když už jde o mléčné aroma, to tam vytvoříš kdykoliv.

              NJjapan - Profil | Ne 11.3.2012 12:56:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              mates202 >> Hochu ty se tu upíšeš k smrti :-))). Jeden recept a tak jednoduchý a tolik debaty kolem :-))). Proboha tak to zkuste dle návodu a uvidíte. Pokud to děláte jinak tak napište svůj recept zvlášť a je.

                Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 12:45:47

                goter >>
                Ahoj,
                co se ti nezdá = popiš jak jsi to naložil.

                U mě už to nádherně voní a začíná měknout = naloženo cca 14 dnů.

                  Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 12:37:50

                  mekoun >>
                  Ahoj,
                  jak říkám = tento recept je postavený na kefíru = kukuřice má po vykvašený specifické mléčné aroma = pokud dám kvasit kuku bez kefíru, je bez tohoto specifického aroma, které je obzvlášť pro Amury lákavé.
                  Po všech možných vyzkoušených možnostech = pivem, jogurtem atd. se mi kefír osvěd4il nejlépe = dle originálního receptu.

                    Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 12:33:00

                    Stavba >>
                    Ahoj,
                    píši to tady pořád dokola = tento recept je postavený na kefíru = kukuřice má po vykvašený specifické mléčné aroma = pokud dám kvasit kuku bez kefíru, je bez tohoto specifického aroma, které je obzvlášť pro Amury lákavé.
                    Po všech možných vyzkoušených možnostech = pivem, jogurtem atd. se mi kefír osvěd4il nejlépe = dle originálního receptu.

                      NStavba - Profil | Ne 11.3.2012 11:37:29

                      splavek >> jestli sem to dobre pochopil, tak chceme u kukurice alkoholicke kvaseni? tudiz neni potreba kefir s uslechtilyma kvasinkama, ale bude stacit treba cukr a nadobu nechat nastevrenou?

                        Nmates202 - Profil | Ne 11.3.2012 8:17:58

                        el.ou >>
                        Shrnu to asi takto:
                        každý věcný postřeh je určitě zajímavý, ale
                        jedna/některé věcí se tu omílají pořád do kola a přitom si stačí si přečíst tuto diskusi = než se na tu samou věc zeptám opakovaně, ale to je pro většinu asi problém = si projít již diskutované.

                        Jedná se o celkem jednoduchý recept a ne vědeckou práci = recept má nějaký postup a jak si to každý upraví je na něm, ale pokud si to dotyčný udělá po svém, výsledek bude logicky rozdílný = postupů pro přípravu kukuřice je mnoho, tento je jeden z nich a je vyzkoušený praxí

                        Proto je vždy lepší si pročíst již napsané než mluvit o něčem pořád dokola.


                          Nmates202 - Profil | So 10.3.2012 22:08:14

                          splavek >>
                          Ahoj,
                          přiznám se, že tomu tvému výkladu moc nerozumím? a dále mi připadá, že už se z toho dělá zbytečná věda.
                          Recept jsem okoukal z to, vyzkoušel a dělám to jak je to popsané.

                            NMilan 66 - Profil | So 10.3.2012 20:30:56

                            splavek >> moje slova, ať se daří.

                              Nsplavek - Profil | So 10.3.2012 20:28:11

                              mates202 >> Trochu si dovoluji stebou polemizovat,když to hermeticky uzavřeš,tak to bouchne vpořádku,uděláš dírky v igelitu,nebo necháš povolen dekl,tak už to nemáš hermeticky uzavřeno,když těmi dírkami jde ven oxid uhličitý,tak i těmi dírkami dovnitř jdou kvasinky.Pokud by jsi uzavřel nádobu a měl jen ventil co pouští oxid uhličitý ven a dovnitř nic,tak ti vznikne mléčné kvašení,tak jako ,když dáš zelí do hrnce(tam ti tu funkci ventilu dělá voda ve žlábku na uložení deklu),tam vyloženě nechceš alkoholické kvašení,ale to mléčné,kdybys to zelí dal do sudu,z přístupem vzduchu,třeba přes dekl,nebo přes dírky v igelitu,tak ti proběhne alkoholické kvašení.Teď záleží,jaké kvašení má proběhnout u té kukuřice,pokud jsem dobře pochopil,tak to alkoholické,takže to nemůžeš mít hermeticky,nebo spíš jednocestně uzavřeno.Takhle bych to nějak viděl.

                                Nsplavek - Profil | So 10.3.2012 20:09:50

                                Milan 66 >> Nene pěkně kultivovaně ze čtvrtky,protože alkohol podávaný v malých dávkách,neškodí v jakémkoliv množství)))))))

                                  Nsplavek - Profil | So 10.3.2012 19:28:34

                                  Nějak se nemůžu zbavit pocitu,že to stou péčí o pravé a nepravé o ušlechtilé a méně ušlechtgilé kvasinky trochu přeháníte.Když dám ovoce do sudu na kvas,tak tam taky nic nedám ušlechtilého a jaká s toho vytče dobrota.Nikdy mě to nezhilo,nikdy mě to nesrmděklo jak žumpa,vždy čistý a kvalitní palírenský odér.

                                    NJjapan - Profil | So 10.3.2012 15:28:01

                                    lada78 >> Já to chápu :-))). Já jsem totiž neopravoval své zápisy :-))) Psal jsi o hnilobě a pak jsi to přepsal, ale to je jedno.


                                    Souhlasím z tebou v tom, že když nakládat kukuřici dle tohoto receptu tak rovnou z kefírem,z tím asi budem souhlasit oba.

                                    (To proč jsem ti psal ať se nerozepisuješ o tom hermelínu nebo o sýrech se zelenou plísni je jiný problem. Sýr z bílou plísni (hermelín) se očkuje plísní na povrch sýru, kdežto sýry z plísní zelenou(nebo modrou) se očkujou dovnitř sýru. Prostě jsou to jabka a hrušky. Ale omlouvám se toto je už má deformace povolání. Chápu, že pro tebe to není rozdíl. Pro mně to je propast :-))) )

                                      NJjapan - Profil | So 10.3.2012 14:56:31

                                      Rumpeľ >> Každý panelák má sklep. Dej to tam, doma v obyváku bych to taky nechtěl, ale zas takový smrad to není. Když si po kapustě pšoukneš na schodech tak je to horší.

                                        NRumpeľ - Profil | So 10.3.2012 14:48:25

                                        lada78 >> tak dik no..pockam kym sa este trochu otepli a skusim to.