Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

Nlada78 - Profil | So 10.3.2012 12:59:49

Rumpeľ >> jestli to budeš mít na balkoně,tak to vadit nebude-vzduch(oxid uhličitý)uniká pomalu,malým otvorem-a to stihne vítr rozfoukat. Takže v pohodě-ale uvnitř bytu,či na chodbě bych ten kýbl otevřít nechtěl :-)

    NRumpeľ - Profil | So 10.3.2012 12:47:58

    zdravim ..mam taky dotaz..byvam v panelaku a chcem sa opytat.ked to dam do vedra a spravim malu dierku na viko,tak ci tym smrodom nebudem otravovat susedov v okolici..je to velky smrad?este som kuku nekvasil

      Noskus - Profil | So 10.3.2012 12:18:31

      mates202 >> ok dík mám to jen víkem zavřené tak tam raději dám ten igelit

        Nmates202 - Profil | So 10.3.2012 12:07:32

        oskus >>
        Ahoj,
        už se to to psalo několikrát = uzavření, ale ne hermetické je důležité proto, aby tam nešel vzduch a nekazilo se to = vzduch musí ale zajištěnou cestu ven, ale ti to nebouchlo(tedy propíchat igelit nebo nepatrně povolit víko).

          Nmates202 - Profil | So 10.3.2012 12:03:58

          JOIKA KAKE >>
          Ahoj,
          určitě je to podobné, kuku s příchutěmi kupuji a vykvasí mi pokaždé a potom funguje více než předtím.

            Nlada78 - Profil | So 10.3.2012 9:34:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jjapan >> obávám se,že by to nebyl dobrý postup. Ten kefír se tam dává,protože obsahuje bakterie mléčného kvašení. Tudíž pokud nechá kukuřici bez toho jen tak,začnou se tam množit jiné bakterie,které jsou nežádoucí a po přilití kefíru se bakterie z něj neuchytí. A kukuřice se se díky nežádoucím bakteriím zkazí.

              Noskus - Profil | So 10.3.2012 9:22:23

              mates202 >> ten igelit navrchu je důležitý nebo proč tam má být?

                Nzaplosak - Profil | So 10.3.2012 9:22:18

                Dunik >> pěkné video se suprovou hudbou, jen si myslím že když to chytře napíchnu na velkej háček přímo tak to bude dost podobné....

                  NDunik - Profil | So 10.3.2012 9:14:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedde​d&v=3WntDgDVJ78
                  Taky zajímavá prezentace nástrahy kukuřice

                    Nkopr69 - Profil | So 10.3.2012 9:03:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Já vázal kuku vždy pod háček ale teď vyzkouším tohle.Foto od Jurra81

                      NJjapan - Profil | So 10.3.2012 8:28:36

                      splavek >> Když doma nemáš kefír tak to fakt tim kefírem zalit nemůžeš :-))). Hele já bych to udělal asi takhle. Pokud doma nemám kefír a už to chci naložit. Tak bych to klidně zalil vodou a nechal rozjet kvašení. A pak bych co nejdřív při cestě kolem nějakého obchodu kefír koupil a prostě ho tam dolil dodatečně. To by problém asi neměl být.

                      A k té druhé části. Na jaře když se používají jemnější montáže a menší háčky tak kukuřici napichávám přímo na háček( a ještě třeba přidám moučného červíka). A jak se oteplí tak ji dávám na vlas pod háček. A klidně ji tam dám i více. Takový menší řetízek. Ale to si musí už každý různě odzkoušet i v závislosti na lokalitě.

                        NStavba - Profil | Pá 9.3.2012 19:06:01

                        JOIKA KAKE >> myslim ze se ta firma menuje cukk. zakysla mi lahvicka s tim lakem. vylil sem to do kopriv a jedno zrnicko pichnul na zkousku na hacek. jedine tahle zkysnuta kukurice mi ten den chytala. takze tyhle kvaseny kukurici verim a urcite recept zkusim

                          NJOIKA KAKE - Profil | Pá 9.3.2012 18:48:00

                          nazdarek..mam dotaz,ktery s diskuzi souvisi,ale jinak:)stalo se vam nekdy,ze jste k vode vozili dlouho kupovanou kukurici nakladanou a ochucenou/myslim,ze vetsinu tady vozi nejaka madarska firma/ a ta za nejaky cas zakysla?myslite,ze je to podobne teto nakladane kuku?J.K.

                            Nsplavek - Profil | Pá 9.3.2012 17:44:57

                            Jjapan >> Příští várku,zkusím stím kefírem,nebo jiný acidofilním výrobekem.Nebo třeba viné kvasinky,anebo to dopadne jako teď,kdy jsem si vzpoměl takhle v neděli v podvečer a nic jsem takového neměl při ruce,tak jsem ji zalil jen vodou.Tady nejde o ty dva kefíry za pár kaček,tady jde o to,je mít po ruce,po ruce zrovna nebyly.Ještě by mě zajímalo,jestli je lepší chytat z kukuřicí na háčku,nebo na vlasu a nadlehčit ji nějakou pěnou.

                              NSiral - Profil | Pá 9.3.2012 9:44:20

                              kolinkovýdědek >> ale jak budu na nu brat ryby to bude parada

                                Nkolinkovýdědek - Profil | Pá 9.3.2012 9:31:27

                                No tak já jsem zvědavý, jak bude vypadat ta zapomenutá kukuřice,v rohu zahrady ( asi 10kg )v gbeliku,od loňského srpna.Ta až rozmrzne,to bude puch,jak v kaliférce :-)))

                                  NStarc55 - Profil | Pá 9.3.2012 9:19:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Když je třeba dolít na kukuříci vodu, aby byla stále asi 3-5 cm hladina nad, je nutné dolévanou vodu převařit, nechat zchladnout a pak dolít. Tím se zabrání přísunu nežádoucích bakterií a pak to na povrchu neplesniví. Důležité je, jak již bylo řečeno několikrát níže uzavřít přístup vzduchu do kvasné nádoby jemně propíchaným igelitem. Tím uvnitř vznikne to správné kvasné prostředí. Petrův zdar!

                                    Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 21:42:31

                                    dada11 >> Jj, to jsi udělal dobře, hlídej dostatek vody a než to začne kvasit/bublat tak to promíchej, pak už ne, občas na to mrkni a hlídej, aby mohl trošku unikat vzduch a výsledek by měl být OK.

                                      Ndada11 - Profil | Čt 8.3.2012 21:39:37

                                      mates202 - >> tak sem nalozil podle toho receptu . Zatim sem chytal jen na varenou tak uvidim.

                                        Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 20:38:42

                                        ryba domácí >>
                                        A proto nejsem koulař = jsem vše-lovec na všechno mimo boilies = kuku je prostě kuku a moc rybičkám chutná.