Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NJjapan - Profil | Čt 8.3.2012 19:58:14

ryba domácí >> :-))) Koulaři to stejně nikdy nepřiznají :-)))

    Nryba domácí - Profil | Čt 8.3.2012 19:54:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Pánové, to je ale blbá diskuze. Uvědomujete si vůbec, že to bude na ryby fungovat víc, než boilis za tři stovky co prý ryby žerou jen týden, protože jim to nic nedá? A vy na kvašenou kuku za 8,- Kč budete chytat furt? To nevíte, že kapři musí žrát jen boilies, jinak umřou? No, zahráváte si tady s ohněm...

      NJjapan - Profil | Čt 8.3.2012 19:31:47

      ráky >> V tom má "ráky" pravdu. Amuři toho sežerou jak cip. Pár jich tam najede a 10kg je včudu a ani je na místě neudržíš.

        NJjapan - Profil | Čt 8.3.2012 19:28:51

        splavek >> Jak píšeš "Já stím nedělal žádný štráchy...atd" on v tom opravdu žádný problém není. Ona ti opravdu provkasí a bude mněká. Tady jde o to, že pokud se tam přidá ten kefír tak ta kuku bude mít tu pěknou vůni. Boilisáci se hádají jestli tam mají dát 1 % toho nebo 0,5 % onoho aby byla chuť lepší. A mi se řešíme jeden nebo dva kefíry za pár kaček??? Tak tam ten kefir šoupni a uvidíš, možná to bude stát za prd, ale mně se to fakt líbí. Nápad super. Za malé peníze velké divadlo.

          NJjapan - Profil | Čt 8.3.2012 19:19:56

          Michal K. >> Nemusí, může být klidně suchá(já si dokonce myslím, že je to lepší). Ona si tu vodu napřed natáhne a pak začne kvasit. Bude to pouze déle trvat.

          Pokud je suchá tak je správně vyzrála. A má kvalitnější šrobová zrna. Pro vysvětlení škrob je dlouhý řeťezec cukrů a kvašením se štěpí na na cukry jednoduché, které potom krásně dokvasí. Jo pozor nebavím se o kukuřici, která je přesušená a skladovaná třeba 5let to by už asi problém byl.

            Nsplavek - Profil | Čt 8.3.2012 18:05:23

            zaplosak >> No já to mám tak tři neděle v sudu,byla to úplně vyschlá kukuřice,tak jak se prodává na krmení,teď ji nehtem normálně rozloupnu,bez větších obtíží.Vevnitř je ještě trochu bílá,ale podle mě to kvašení dořeší v dohledné době.

              Nsplavek - Profil | Čt 8.3.2012 18:01:19

              mates202 >> Já stím nedělal žádný štráchy,vzal jsem sud nasypal do něj tak 15kg kukuřice,víc zatím nemám,zalil vodou,postavil do kotelny a zbytek nechal na přírodě.Razím heslo,že v jednoduchosti,je síla a připravené kefíry,jsem radši vypil ke šťouchaným zemákům s cibulkou,na večeři.

                Nšmudla007 - Profil | Čt 8.3.2012 17:57:22

                ráky >> tam sou naštěstí malí amuři ... jenom co nasypou s násadákama. tak 50-60cm, a nikdo je neumí chytat tak proto tam zůstanou až do konce srpna. Vychytají se postupně hlavně náhodou při lovu kapříků na srkačky medovky a tak podobně. Mě jeden zabral na švestku(utekl) a druhej na kukuřičku. Mě to je jedno co zabere, radost má mít člověk z každé ryby.
                Bojlíz tam ryby ignorujou(brali mi jenom když jich tam bylo fakt hodně ryb).

                  Nráky - Profil | Čt 8.3.2012 17:50:04

                  šmudla007 >> Jestli tám máš hodně amurů tak budeš muset hodně s kuku přitlačit,páč co sežere jeden velkej amur to nesežere 5 kaprů:)

                    Nšmudla007 - Profil | Čt 8.3.2012 17:42:01

                    tak sem taky naložil a sem zvědavej jak kapři budou lítat z vody, amurem taky nepohrdnu(a že tam jsou to vím :). Určitě lepší jak riskovat s bojlísem a chemickýma blbovinama za neskutečný peníze.

                      NMichal K. - Profil | Čt 8.3.2012 17:36:44

                      Takže ta kukuřice na naložení ma být polosuchá ??

                        Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 17:34:00

                        Michal K. >> Hm, to by asi nebylo moc dobré na naložení = pokud je vyschlá = nechal bych si jí na povaření a na naložení koupil novou a nebo jí zkusit naložit do horké vody(nevařit) na jeden až dva dny a uvidíš?.

                          NMichal K. - Profil | Čt 8.3.2012 17:29:47

                          mates202 >> Našel jsem asi tak 3 roky starou kukuřici je hodně suchá a tvrdá nebude s tím problém??

                            Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 17:27:19

                            zaplosak >> pokud už to kvasí/bublá, už to nemíchej = ať to pracuje jak má.

                              Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 17:18:42

                              zaplosak >>
                              Ahoj,
                              já to dělám tak jak je popsáno v receptu a tak do 14-20 dnů by to mělo měknout, ale já to stejně nechávám pracovat min měsíc.

                                Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 17:16:26

                                JOIKA KAKE >>
                                Ahoj,
                                dobře jsi si to naložil/vymyslel = tedy vlastně rybám.
                                Vodu určitě ohlídej, tak ať se daří.

                                  NJOIKA KAKE - Profil | Čt 8.3.2012 17:06:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  ..tak jsem to dnes taky kluci soupnul do sudu:)asi 12kg kuku+3kefiry+12 lzic cukru.sud jsem pretahnul igelitem,ovazal,udelel male dirky a dal do mistnosti,kde je cca 13stupnu.zitra zkontroluju,jak moc se kuku nacucala a pak doliju vodou..tak to budu kontrolovat,nez bude pripravena k vode.zvazoval jsem jeste pridani melasy,ale tu jim tam soupnu az pred zakrmovanim,po odebrani ze sudu.obcas tady hodim zpravu + foto,jak to probiha:)
                                  J.K.

                                    Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 16:53:51

                                    splavek >>
                                    Ahoj
                                    a jak jsi to tedy naložil = čeho kolik(klidně napiš do SZ).

                                      Nsplavek - Profil | Čt 8.3.2012 16:36:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Tak jsem právě provedl zběžnou kontrolu,naložené kukuřice.Vody dostatek,napovrchu se udělal,takový bílý povlak a kukuřice,začíná mít ten správný palírenský odér.Pěkně,také začíná měknout,ještě ať se už rozjaří a hurá na ně.Jak říkal starej Zilvar z chudobince:,,Pepku do nich dokavát jsou zblblí".

                                        Nmates202 - Profil | Čt 8.3.2012 16:36:19

                                        Hermis_s >>
                                        Jak říkám, každý to dělá po svém, ale já dávám na 5 kg max 500 gr cukru a jeden kefír = dnes tedy většinou psané jako kefírové mléko a nikdy se to nezkazí, neplesniví a tak.

                                        A pro lepší mléčné aroma tam sem tam přidám jen sušené mléko.

                                        A funguje to spolehlivě.