MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pytláci - co bude dál??

Diskuse k bleskovce Pytláci - co bude dál??

Autor diskuse: kakr ®4.10.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Po 4.10.2010 15:46:43
(o)_(o) >> Proto RS zřizují obce, tedy defakto stát a ne rybářské svazy, či uživatelé. To, že to někdo otáčí a říká, aby svaz platil tu profi, tu neprofiRS kvůli něčemu "lepšímu", větší ochraně kaprů, které MO "zprivatizovala" na úkor ostatních druhů ryb je hodně divné. Když tu "hračku" nedokáže svazům vzít stát a zabezpečit to, co stanovuje zákon, tak ať to dělají třeba "pytláci". Je to totiž úplně stejné, jako s tou RS......
Edit : to s tou "ulopenou" RS mně vadí víc, než celé "pytláctví"....... Pokud ale zabrousíme do činností nepřizpůsobivých občanů, tak z toho vytrávat pouze jejich "návštěvy" revírů je zjednodušené. Tito lidi navštěvují m.j. , pole, zahrádky, kurníky, sady, tzn,. zasáhnout by měl někdo úplně jiný a obnovit zákaz potulky.
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 14:07:56
Mrknato >> V obou případech jde o újmu na majetku kohosi, to nemůžeš popřít.
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 13:55:35
(o)_(o) >> Jenže pytláctví je nezákonný lov, nikoliv krádež čísiho majetku. Pytláctví je určitá forma nepovoleného lovu, oproti krádeži, kde povolená forma neexistuje.
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 13:46:07
Mrknato >> Z mojí strany jen reakce na pytláctví jako takové, viz bleskovka.
Udržováním a rozvojem územního rybolovu se tady nezabývám...
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 13:29:07
(o)_(o) >> Myslím, že tady jde řeč hlavně o "státním" o revírech, kde to rybářům vadí asi nejvíc. Rybochov je zařízení k podnikání, stejně jako továrna, pole a tam je ochranu možno dělat jinak, nemá tam přístup každý.
N Turňa - ® Po 4.10.2010 13:26:05
(o)_(o) >> Tak to ju. Jen tu řeku neusoukromničíš. Stojáky ano, tam to jde.
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 13:24:08
Turňa >> Pokud máš vlastní rybochov tak o státním nemůže být ani řeč. Na soukromém se vždy nejvíc pytlačilo...
N Turňa - ® Po 4.10.2010 13:18:15
(o)_(o) >> Pořád jsi nepochopil co už psal kakr?
Ryba je "ničí" dokud ji neulovíš.
Je-li to legální. pak je tvoje, jsi-li pytlák, pak kradeš státu.
Tedy jaká aktivní ochrana majetku, střílet lidi u vody?
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 13:13:56
rybomil >> Možná by prospěla legalizace aktivní obrany majetku.
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 13:01:39
kakr >> U nás tomu brání MO a územní konference, která se skládá ze zástupců těchto MO. Reofilové musí žít v utajení, podzemním odboji či exilu.
Svaz ví moc dobře jak použít peníze, navíc mu to členi každoročně prohlasovávají, protože krom samostatného hospodaření (bez revíru) nemají jinou šanci. Tak na schůze většina nechodí.
N kakr - ® Po 4.10.2010 12:55:19
Mrknato >>
Přestaň filozofovat, nebo skončíš u bojlíz a múček.
Navíc, peněz je v systému hafo, jen je dát tam, kam patří. Třeba do vody na reofilní, nic tomu nebrání...
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 12:44:01
Jarda Š. >> Na ÚS už teď je nějakých 5-6 profi zaměstnanců. Vašemu pseudo územnímu svazu nerozumím, bavím se o ostatních, kteří jsou uživatelé. MO připlývají peníze z příspěvků a brigád a je to cca 1/2, toho, co rybář svazu, jako celku platí, nebo odvádí. MO vytváří RS, ale stejně jako někde je hospodář pro celý ÚS jeden a má k ruce pomocníky a jde to, nemusí být hospodář v každé MO, je toto proveditelné např. i s RS. Spoustu dosavadních členů RS pod MO, by převzal ÚS, nic by se nezměnilo. Pouze by bylo více peněz na ryby. Chov ryb v MO je neskutečně prodělkový a schovává se za celkový rozpočet MO. Furt nevidím tu nezastupitelnou práci MO pro revíry. To je to samé, jako bolševické výzvy ke klidu na práci. Jo, za bolševika byly MO nezastupitelné, protože v každé byl nějaký "nezastupitelný" estébák, který po rybářské linii hlídal lidi. Dnes to už snad nikdo nedělá!
N rybomil - ® Po 4.10.2010 12:37:26
(o)_(o) >> v poho.

Z5 k tématu : pytlačilo se za všech režimů... a pytlačit zřejmě i bude, jde o to v jakém rozsahu.
Někdy to teď přesahuje veškeré meze, jen profi stráž to až tak asi nespasí. Ale ty sazebníky ... až budou pro soudy opravdu směrodatné, tak to nebudou jen ty hodiny pro obce, co nikdo stejně neodpracuje ?? ! ! ??
N Jarda Š. - ® Po 4.10.2010 12:32:39
Mrknato >> Když koukáš na ty "prebendy", které mají funkcionáři MO, tak je otázka, kdyby se ty prostředky daly na profesionály, jestli by za to udělali víc práce. Podle naší MO mi to tak rozhodně nepřipadá.
N Venca888 - ® Po 4.10.2010 12:25:47
Jarda Š. >> Já si to nemyslim. Ten územní rybolov už v tu chvíli nebude takovej územní rybolov jako býval (právě díky tomu, že budou existovat ty menší vzniklý z toho územního rybolovu). Taky každej rybář má zájem a možnosti dávat stokoruny za den lovu.
A navíc - vždyť to přece teď takhle funguje - svaz to spravuje principielně podobně a žádný jiný peníze zvenku do toho netečou.
A co se týče toho rozsahu povolenku. Já nevim jak ty, ale já osobně navštěvuju pravidelně pár revírů. Samozřejmě, že tu a tam si hodim i jinam, ale to nejsou zásadní okamžiky, bez kterejch bych se neobešel. A pokud jedu někam na dovolenou, můžu si koupit hostovačku. A naopak je přece lepší platit si za povolenku a vědět, že ty prachy jdou přímo do tý vody, kde chytám. A ne abych teď kupoval CS povolenku a za moje prachy kupovali kapry do revíru, kde jsem v životě nebyl.
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 12:13:21
Jarda Š. >> Pak to chce ale jiný přístup ke svazorybařině. Nikomu nevadí, že svaz nakupuje možná většinu násad mimo svaz, od "zlých" podnikatelů a levněji, když si ty své peníze mohou zainteresovaní (výbory MO) prošušnit za brebendy. Když se zaplatí cca 20 profíků na ÚS, kteří budou na územních revírech kraje hospodařit, tedy nakupovat násady, provádět výkon RS a hospodářů dle zákona, musí nutně neuvěřitelné množství peněz zbýt. Zbýt na ryby. Jediné, co je nutné domyslet, je pozice rybáře, jak případně kontrolovat toto profi uskupení (bez konferencí, kam vnášejí rozvrat právě lidé z výborů MO), vedle kontroly státu, při podávání zprávy o hospodaření.
To je podle mě jediná cesta, jak udržet a rozvíjet územní rybolov, který asi oceňuje většina rozumných rybářů. Pouze nikdo moc neví, co to je, protože 90% rybářů simyslí že hospodaří jejich MO a ÚS akorát vopruzuje. Vono je to ale přesně naopak. (vy jste vyjímka)
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 12:10:05
rybomil >> jj, to je dobře se o dění v EU zajímat a dopředu vytušit, kde u nás na dalších 100let tráva neporoste. Nechtěl jsem se Tě nějak dotknout!
N Mrknato - ® Po 4.10.2010 12:00:33
kakr >> Naprosto s tebou souhlasím, že se RS utápí v "trestání" nepodstatných prkotin a ty závážné a není to jen otázka "pytláků", neřeší, protože by se dostala do konfliktu se svazem, nebo s vlastním zdravím.
Pro profiRS horují hlavně militantní kapraři, jelikož si myslí, že touto "mocnou zbraní" ochrání své miláčky, před normálním rybářem.
RS má dohlížet na rybařinu z pohledu zákona a vlastníka revírů, tedy v naprosté většině státu. Vodě a revírům neškodí jen "pytláci", ale také svaz, svým nehospodařením, jiní uživatelé vody, MVE, zemědělci, chataři, vodáci a tady je RS v koncích.
Profi RS je dobrý byznys pro svaz, protože se jedná o další svazonáklad, který revírům nedává za vložené peníze nic přínosného a podstatného.
N Jarda Š. - ® Po 4.10.2010 11:57:46
Venca888 >> Ty povinnosti v zákoně už jsou. Když bude soukromník provozovat revír s nižší lukrativnosti, s rozumnější (přirozenější) osádkou za nižší cenu, tak se s cenou povolenky dostane zhruba na cenu územní povolenky, ale bude to jen na jeden revír. Když podstatnou část povolenek neprodá, bude ve ztrátě. Na méně lukrativních revírech soukromníci těžko budou moci konkurovat územnímu rybolovu. Na lukrativních revírech, kde jsou rybáři ochotní si za povolenku připlatit, je to něco jiného, tam se soukromník uživit může.
N kakr - ® Po 4.10.2010 11:46:46
Salmo1 >>
Po ulovení se věc ničí stává majetkem lovce, ale musí či nemusí mít patřičnou bumažku??
Když má bumažku a ryba nedej bože nemá patřičné parametry (míru, dobu hájení) dostane flastr finanční (pokutička do státního rozpočtu) a potrestání od soukmenovců (odebraná povolenka).
Lovící bez papírů je na tom lépe, ten jen přispěje do státního rozpočtu (dá li pánbůh)..
N rybomil - ® Po 4.10.2010 11:46:23
(o)_(o) >> já odborník na EU ? To určitě neee. Jen se víc zajímám o to, co EU vypotila, vysmažila na papír, 1 - 2x ročně si nechám vysmažit CD sjetinu nově vydaných předpisů EU a projedu to ( dle času ! ) pak později s tím co chystá náš parlament. Nakonec být v tomhle směru v obraze je tak nějak moje profi nutnost.
Nakonec, pokud se mi něco nezdá, nejasné, nejsem línej poslat maila na příslušný orgán státní správy nebo samosprávy, případně dotaz na ekoaktivisti, bo ti bývají velice často dost v obraze a v lecčem nám mohou pomoci, samo i uškodit, tudíž s nimi musíme opatrně.
Mám v okolí jednoho Angličana, to by jste se možná divili stejně jako já , jak ten zná předpisy EU a ČR a jak v nich dokáže bruslit, přestože profesí je malíř.

Jinak EU si vybere prachy, ponechá něco pro sebe a pak možná, po velikým papírování a zdůvodňování něco vrátí.
I malý děti ví, že když hrajou delší dobu se 100 kuličkami, že se vždycky při každý hře nějaký ztratí : -(((
N retrívr - ® Po 4.10.2010 11:43:49
kakr >> jen jsem si to odvodil o těch všech "adekvátních" trestů, které jdou republikou.
N - ® Po 4.10.2010 11:43:43
kakr >> Fajn. Jinak si pamatuji, že mi bylo asi 12, když jsem někdy v červnu přišel o papíry. V té době ještě platilo zcela nesmyslné nařízení o nutnosti mít dozor. Chytal jsem, dozor jsem měl, byl to můj děda. Odešel asi 100 metrů do domu na záchod, v té chvíli přišel pan porybný a neměl jsem si do konce roku zachytat. Nakonec se to nějak podařilo vyřešit a nechytal jsem snad dva měsíce. Tento pan porybný obchází řeku dodnes a je postrachem všech, neboť si vždycky něco najde a libuje si v šikaně dětí a důchodců.
N kakr - ® Po 4.10.2010 11:41:52
retrívr >>
Ty jsi z laciného kraje - nic....
N retrívr - ® Po 4.10.2010 11:40:43
kakr >> nedostal nic.
N Salmo1 - ® Po 4.10.2010 11:38:11
Dostatečný počet majitelů si vynutí dostatečnou a adekvátní legislativu.Na revíru nikoho po ulovení ničeho stát prostě nic řešit nebude.Není peníz...není láska:-)
N kakr - ® Po 4.10.2010 11:37:31
>>
Počkáme, možná se někdo k tipovací soutěži přidá..
N - ® Po 4.10.2010 11:35:55
kakr >> Půl roku?
N kakr - ® Po 4.10.2010 11:34:14
>>
Přitlač na pilu...
N - ® Po 4.10.2010 11:27:43
kakr >> Dva měsíce?
N kakr - ® Po 4.10.2010 11:20:43
Klukovi s pytlačkou nikdo hlavu neutrhne, maximálně mu poradím jak rybolov může legalizovat.
Bohužel jsme už dlouho v situaci, že rybář,který si koupí povolenku a zapomene před začátkem lovu napsat datum a revír dostane 3 měsíce natvrdo.
Když se RS podaří zadržet rybáře bez papírů a předá ho PČR tak se neděje nic, tedy krom toho, že stráví na policii několik hodin sepisováním protokolu.
Kolega Sven to nedávno perfektně popisoval.
Co s tím? Profi RS nic neřeší pravomoci má stejné jako dobrovolníci a stojí peníze.

Zářný příklad, rybář si ponechá (zapíše) do povolenky kapra 45 (míra na revíru jde 45), po následném přeměření RS má 43cm.
Kolik měsíců dostal ?? Můžete hádat.....
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 10:47:28
rybomil >> Přece EU, jsi přes ní odborník, tam určitě počítají s tím, že všechny řeky tečou do moře:-)
N retrívr - ® Po 4.10.2010 10:44:09
rybomil >> To je potom smutná píseň a těžké měnění.
N Venca888 - ® Po 4.10.2010 10:43:27
rybomil >> ale proč by ne?! jde o podmínky, který budou nastavený...
N rybomil - ® Po 4.10.2010 10:36:27
(o)_(o) >> Kdo by taky pral nějaký velký prachy za ryby do tekoucí vody, když ryba v ní je de jure nikoho ? Jen obrblbec ?
N Venca888 - ® Po 4.10.2010 10:31:15
(o)_(o) >> jasně - protože je těch soukromáků málo, takže se můžou zaměřovat jen na ty nejelitnější vody. Ale každej na takovejch vodách chytat nechce, případně na ně nemá. Kde je poptávka, bude i nabídka a po uvolnění trhy nepochybně vzniknou i revíry nižší lukrativnosti, s rozumnější (přirozenější) osádkou za nižší cenu.

A jestli je koncepce svazu (všude kapr) s ohledem na přírodu zlatá... o tom dost pochybuju. Navíc neni problém zákonem ošetřit povinnosti, který dotyčnýmu provozovately revíru vzniknou jeho spravovánim...
N rybomil - ® Po 4.10.2010 10:28:10
retrívr >> musíš změnit systém voleb... volí se 9 zastupitelů, už po několik volebních období je 9 kandidátů. Když přijdou jen oni sami k volbám, už jsou zvolení. Jen si pak rozdělí funkce.......
Mám tam jen trvalé bydliště, 11 let tam skutečně nebydlím a 14 let se zastupitelstvem tak nějak válčím. Naposledy jsem volil ještě OF.

.... ale máme tam jedno občanské sdružení s exkluzivním názvem " " Středisko vrcholového pití " ". Má 3 aktivní členy.
N (o)_(o) - ® Po 4.10.2010 10:26:11
Salmo1 >> Dneska mají snahu socialistický koncept rybařiny změnit pouze na lukrativních revírech, potenciálních kaprodromech. S rozumnou koncepcí rybařiny nepřijde nikdo, protože všichni si myslí jen na svůj prospěch, příroda je až někde na chvostu.
Zlatá koncepce Svazu.
N bowman - ® Po 4.10.2010 10:18:31
šmudla >> Tak k pytlákům bych rozhodně shovívavý nikdy nebyl! Jedno jestli s povolenkou nebo bez. A pokud to bude pokračovat tak jak to vidím,tak můžeš za chvíli chytat ryby na poli.Vyjde to nastejno.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBoilie Amur Vodní tráva 20mm 1kg

Za 209
Dodáme do 24 hodin.Při výrobě boilies k lovu amurů, jsme vsadili na jistotu, že amuři spolehlivě žerou rákosové výhonky.


akce, rybareniVlasec Daiwa Exceler

Za 519
Top vlasec na lov kaprů!!!!!


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...