MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rockový festival Luhačovice, aneb jak jsem chtěl rybařit :o(

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N zewlbába - ® St 25.8.2010 14:45:59
kakr >> pravděpodobně to nejlepší, co mohlo Luhačovickou přehradu potkat
N kakr - ® Pá 10.7.2009 20:11:39
Tak jsem si ve večerních regionálních zprávách vyslechl, že se Luhačovická přehrada bude vypouštět a odbahňovat, na přítoku se postaví nové čističky. To je zpráva bohulibá, ta druhá je velkou ránou pro rybobyznys tam provozovaný. Nějaká paní zastupitelka s úsměvem prohlásila, že dosud přehrada sloužila ke komerčnímu rybářskému využití a to po vyčištění už nebude. Má sloužit ke koupání a rekreaci. Jo a rybářům se za to omlouvá....
N Kracken - ® Pá 22.5.2009 22:04:17
Omlouvám se - byl jsem na cestách - proto tato pozdnější reakce !

Tak ještě pro Tebe Sádro.

Ber to tak, že jsme byli s Jjapanem u Vás poprvé. V podmínkách nebylo nic o vážení "JEN" u chaty a ni o tom, že je možno nechat odpadky u cesty ani, že bude objíždět nějaké auto apod. Jednoduše nám NIKDO nic bližšího k závodům neřekl. Věděli jsme jen to co jsme si přečetli v přiložených prospektech.
- to že existují nějaké žluté pytle na odpadky slyším až tady od Tebe.
- že objíždělo nějaké auto taktéž ( takže jsem se neměl na koho obrátit )
- sudí mi opravdu odmítl brát Cejny do soutěže a ještě s výsměchem
- to že je mám snad přinést k Rybářské chatě po závodech jsem vůbec netušil
Z Tvých odpovědí je patrné, že počítáš s tím, že rybáři ví co a jak - ale my byli poprvé a krom přiopilého pana sudího jsme NIKOHO jiného ani neviděli.
A nezlob se - ještě je z Tvých odpovědí vidět opravdová nechuť počet soutěžícíh snižovat.
Ale dost o odpadcích a cejnech !! To mi už chuť chytat v Luhačovicích nevrátí.
Já zažil, viděl a stačilo !! Tento článek jsem napsal, abych varoval ostatní a s hrůzou jsem zjistil, že jsme nebyli ani první, ani sami.
Děkuji Tobě za odpovědi i snahu. Já nevěřím, že to v dohledné době bude lepší a tedy opravdu budu jen NEdoporučovat. Pokud možno veřejně.
Vám přeji ať se někdy podaří využít toto krásné místo k smysluplnějším soutěžím a čistější rybařině.

N Venca.MO - ® Út 19.5.2009 10:17:19
Sádra >> Akorát by mě zajímalo proč to jinde jde udělat normálně? A proč to nejde u vás. Sice si můžete chtít vydělat prachy, ale tady tím tempem vám tam přestanou jezdit lidi úplně. Vem si to tady z toho pohledu, kdyby se tam jjapanovi líbilo řekl by to kámošum atd. a zase by jste měly něaký lidi. Ale takhle .....
N Sádra - ® Út 19.5.2009 9:50:08
Jjapan >> Děkuji všem za informace. Budeme se snažit zlepšovat a na některých připomínkách se už pracuje. Snad to bude aspoň trochu poznat při podzimních závodech.
N Jjapan - ® Po 18.5.2009 23:15:08
Pro Sádra. Byl jsem ze strany od Pozlovic. Jel jsem kolem hřbitova a pak do leva. Po pravé ruce jsem mněl malou zátoku z přítokem. A asi 200 metrů. Rozhodčí byl pán kolem 65 let menší šedý. Po 21h odváděn partou rybářu pryč v řádně podroušeném stavu. Dobré jméno se stráci strašně rychle a získáva hodně pomalu.
N CHYŤ-PUSŤ - ® Po 18.5.2009 14:48:24
Jak má člověk závodit, když celá voda duní. Jsem zklamán. Kolegové rybáři co si telefonicky objednávali se slovensky hovořící paní povolenky do zátoky 590-540 byli taky velice zklamaní, protože jim tvrdila, že je tam 2 m vody. Po příjezdu a přeměření hloubky zjistili, že tam kde měli být 2 metry je pouhých 80cm, někde slabý metr.....
N Sádra - ® Po 18.5.2009 12:04:41
Kracken >> Jsem rád za připomínky k závodům a budu na ně důsledně poukazovat a trvat na tom aby se to řešilo! V žádném případě se nesnažím na někoho nic házet. Pravomoci samozřejmě máme. Každé závody musí zasahovat policie. Je snaha se tomu vyhnout a řešit problém dohodou. Strach se s někým se porvat taky nemám (182cm/120kg). Je to řešení? Rozhodčí budou muset přitvrdit. Je snaha něco zlepšit a řešit problémy. Proto se pouštím do debat tady. Příklad vážení kaprů u vody a následné pouštění. K vyhlášení už se přiveze jen pár kusů a nemusí se válet po betonu ve frontě na vážení. To tady bylo vytýkáno.
Rád bych znal číslo úseku, kde jsi chytal. Podle popisu je to pod hotelem Adamantino.
Osobně jsem v tomto místě rozhodčím předál v sobotu 5 žlutých pytlů na odpad. Stabilně je tam poblíž koš na odpadky celý rok. To tě ctí že jsi slušný rybář, ale pokud bys ty odpadky nechal někde u cesty v sáčku, byly by uklizeny.
Jjapan >>Jak jsem psal hluk se bude řešit. Počet lovících se bude snižovat, asi bude míň peněz, ale snižovat se bude. Ti cejni mne teda zarazili. Jaké číslo úseku to bylo? Pokud to rozhodčí takto řekl, tak to je chyba a byla to špatná informace - velmi špatné. U vody se váží jen kapr nad 69 cm. Všechny ostatní ryby, se kterýma chce jít rybář do soutěže o ceny, musí přinést k vážení na rybářskou chatu po skončení závodu. Rozhodčí na úseku neváží. Kapry váží jen osádka aut, která objížděla celou přehradu, na každé straně jedno (já vážil na straně od Pozlovic). Kdo přinesl jakoukoli rybu po skončení do 12:30 k rybářské chatě ryba mu byla zvážena.
Pokud náhodou někdo pojede na závody a bude mít problém s rozhodčím, ať se obrátí na posádku auta, která váží kapry a určitě bude problém vyřešen.
N Jjapan - ® Ne 17.5.2009 13:40:26
Pro Sádra
1.Psal jsi "Pokud by na ně jezdili jen rybáři, kterým jde o rybu a zachytání, bylo by to jiné." No pokud by jste tam takové rybáře chtěli, tak je tam máte, ale nebylo by jich tam 800 nebo kolik jich tam jezdí. A to by do kasičky tak moc nenakapalo???

2.Psal jsi "Jak ale pořešit rybáře, který i přes upozornění rozhodčího chytá na dva háčky, nebo nedává rybu na podložku?" Prostě je upozornit, zapsat si to a za dvě hodiny s kontrolovat a pak třeba v součiností s policii vykázat. Hlídka Policie tam projížděla docela často, což chválím.

3.Psal jsi "Hudbu do rána pouštěl prodejce rybářských potřeb a i přes několikeré upozornění ji nehodlal vypnout." Opět, když se vám to tak nelíbilo bych to řešil z Policii. Po 22h se to dá specifikovat jako rušení nočního klidu a pokud mněl povolení na hudební produkci( což by mněl mít pokud tam něco takového koná) tak je to posunuté na 24h.

4.Psal jsi"Ta hasičská stříkačka asi nemusela být, ale spoustě lidí se to líbilo." Kdyby ta hasičská stříkačka udělala třeba dvě kolečka mezi 10-11.30h tedy před zahájením tak by to nikdo neřešil.

5. Přidám i jeden svůj postřeh. Kolegovi kapr nepřišel, ale trefil na hejno cejnů, které pěkné tahal. A když teda chtěl po rozhodčím ať je zváží, že bude soutěžit v sekci o bílou rybu tak mu rozhodčí řekl jestli je normální, že kdyby tam mněl řešit každého cejna tak se zblázní????
Tak proč tam máte tolik kategórii, když ani rozhodčí nejsou ochotní tyto kategorie řešit????
N Kracken - ® So 16.5.2009 16:31:27
No já jen dál a dál zírám.
Sádro - sice se snažíš obhájit pořadatele, ale mám pocit, žes tomu ještě přisolil !! Vy tady oficiálně přiznáváte, že vlastně na nic nemáte vliv a nikomu NIC nemůžete zakázat, přikázat či zarazit ?? Vždyť to vlastně všechno zavinili ti druzí ! I ten prodejce - lump jeden nechtěl tu hudbu ztlumit !! Když pominu, že to byl řev na rybářských závodech - tak takový brajgl celou noc není povolen ani normálně a pokud neposlechl Vás - mohla zasáhnout naše VB :o) Ale spíš NEBYLA vůle něco nakazovat. Jak tady píšou ti zkušenější - šlo o prachy a mám pocit, že JEN o ně. Jo tak to je potom jiná. Tak to já se příští rok opiju a půjdu na ty ryby rovnou vojenským telefonem - a to jse zvědav co se mnou uděláte, když se z opilýma odmítáte dohadovat či prát. Měřím 190 cm a vážím 125 kg - chichi.
Ale vážně - je to SMUTNÉ :o(
A to, že je v Luhačovicích krásně Ti klidně potvrdím a že se tam dobře chytá - taky !! Ale Teď se bavíme o ZÁVODECH nikoliv o zbytku roku.
I toho kapra Vám věřím - ale jak je z fotky vidět podle břehů bez stovek rybářů - nebyl chycen během závodů.

Jo ještě perličku - o jakém NEDOSTATKU košů to hovoříš ??? Na naší straně od Pozlovic nebyl ANI JEDEN. A jako slušný rybář u vody odpadky nenechávám !!
N Sádra - ® So 16.5.2009 15:35:10
mongi >> Ano, pořadatel by to měl uhlídat. Jenže někdy mi připadá, že všude kde jsou nějaká pravidla, tak si spousta lidí myslí že se musí porušovat. A to potvrdí každý pořadatel a je jedno co pořádá.
N mongi - ® So 16.5.2009 13:39:43
pokud jako organizátoři nedokážete zajistit respektování a dodržování stanovených pravidel, tak je něco asi vážně špatně...
N Sádra - ® So 16.5.2009 12:57:48
Jak již bylo několikrát uvedeno, tyto závody jsou prostě takové. Snažíme se vylepšovat, ale spoustu věcí nejde ovlivnit. Pokud by na ně jezdili jen rybáři, kterým jde o rybu a zachytání, bylo by to jiné. Tímto neříkám že že jsme udělali všechno dobře, to v žádném případě. Jak ale pořešit rybáře, který i přes upozornění rozhodčího chytá na dva háčky, nebo nedává rybu na podložku? Že se zavedla podložka, mě bylo řečeno - to vymýšlíte jen ko..tiny. Sebrat povolenku a zavolat policii nebo se s ním prát když má 2 promile? Přikazovat někomu kam má nahazovat a jestli je to v úhlu s břehem? Je to fakt problém.
Ryba byla vysazena i když se bude asi přehrada vypouštět. Zatím to není jisté. Na vysazení trval Miko a ve výboru byly i hlasy proti.
Hudbu do rána pouštěl prodejce rybářských potřeb a i přes několikeré upozornění ji nehodlal vypnout. Na podzim už ji pouštět nebude, nebo nebude prodávat. Budeme se snažit přesvětčit prodejce ze stánků, aby hudbu večer zeslabili. Jenže omezujte někoho v podnikání. Ta hasičská stříkačka asi nemusela být, ale spoustě lidí se to líbilo.
Pokud nebylo dost pytlů na odpad, klidně mohli rybáři odpadky nechat na místě v nějakém sáčku a nemuseli je vozit domů. Pytle na odpad budou posíleny.
Tombola bohužel nejde dělat jindy. Všechny ceny musí být vydány a některé se losují i několikrát.
Málo místa - je to tak. Počet lovících se bude snižovat. Bohužel nejsem schopen říci kdy. Na podzimní závody to ale asi nebude.
Nicméně, mimo závody je tu krásně a ryb je tady taky dost. Luhačovická přehrada nejsou jen závody. Dá se tady slušně zachytat a berou i slušní kapři. Přikládám foto kapra 89 cm 15 kg kterého chytl Karel Adámek 14.5.09. (na foto lovec).

N Vitta - ® Pá 15.5.2009 18:35:58
My to zažili minulý rok na podzim a to téměř přes kopírák ......
N Dev - ® Pá 15.5.2009 10:33:32
Ze by miko vysazoval kapry ? :DDDDDDD si delas prdel,to jestli rekl,tak se musel propadnout pod plast zeme ... :DDD .. proc ? :D .. za 1, miko je kapitola sama o sobe,nebudu se vyjadrovat a za 2, prehrada se bude na podzim cela vypoustet :DDDDDDD ... Nechapu jak lidi muzou byt tak slepy,a porad tam na ty "zavody jezdi" ... Tam nikdy zavody nebyli o rybarine,nikdy! pochopte,ze to je jen o penezich,vubec ale VUBEC o nic jineho nejde ! Konecne otevrete oci ! .. jinak samozrejme,je mi lito,ze jste vyhodili zbytecne prachy .... ale chybami se clovek uci.
N Kracken - ® Čt 14.5.2009 17:17:44
No my s kámošem jsme bohužel na žádný varovný článek nenarazili. Je tady toho tolik že vše nepřečtu :o( Ale jako zkušenost k nezaplacení !! To Vám garantuji !! :o) A to, že mě tam už nikdo neuvidí to taky.
N Minnow67 - ® Čt 14.5.2009 8:37:33
Hodně lidí už tu před závody v Luhačovicích varovalo, ale komu není rady ... :-D
N kocour 2 - ® Čt 14.5.2009 6:37:50
Lituji rybářů co si myslí,že jedou na super dokonalé závody a takhle to dopadne...A nechápu rybáře co říkají "už nikdy více" a příští rok je tam zase vidíš a další rok zase!No jo,jestli to nejsou rockeři:-))
N Kracken - ® St 13.5.2009 20:12:14
Přesně tak :o) přesně tak :o)
N Turňa - ® St 13.5.2009 19:14:53
Jó Krakene, jak to píšeš na kartě: "Kdybych byl býval věděl, že dneska neberou - tak bych sem byl býval nechodil ! Teď mám z toho deprese.".

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Fox Supa Brolly 50 MK2 + Přehoz Zdarma

Za 6.750
Oblíbený přístřešek Supa Brolly 50" MK2 v akčním setu s přehozem Zdarma. Ušetříte 47 %!

akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...