MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

PETICE - mělnická cyklostezka

Kategorie: Všeobecné

Petrův zdar, vážení kolegové.

Prosíme Vás o podporu při boji proti cyklostezce, která zamezí všem, kromě cyklistů, přístupu k Labi v Mělníku a to i k soutoku s Vltavou.

https://e-petice.cz/petitions/nesouhlasime-s-vystab​ou-melnicke-cyklostezky.html

Děkujeme za podporu.

 

perun - ®, 21.10.2019

Diskuse k miničlánku

N Hans11 - ® Ne 8.12.2019 21:24:51
Vazeni, pokusim se vam vysvetlit, o co tady v zasade predevsim jde. Neni problem v tom, ze by ted v mistech, kde ma byt vyasfaltovana cyklostezka cyklisti nejezdili. Cesta existuje a cyklisti po ni jezdi, ale asi se jim zda malo komfortni. To znamena, ze nema osvetleni, neni krasne rovna a sterilni, coz jakozto pravi "milovnici" prirody pozaduji. Problem je v tom, ze pokud po cyklostezce pojede rybar autem, tak ti lidumilove na vas zavolaji policii. Uz je takto zniceny i druhy breh Labe Melnika. Reybarum, i kdyz plni kasu magistratu Melnika, narozdil od cyklistu, vjezd na cyklostezku povolen neni. Ne kazdy z tech dedulu je mobilni, aby tahal veci stovky metru. Ne kazdy ma penize na clun s vlekem, aby se na lovne misto dostal takto. Nerozumim, jak nekdo, kdo chce vyasfaltovat breh reky, se nazyva milovnikem prirody.
N venybit - ® Ne 8.12.2019 19:16:32
sumec 1950 >> Souhlas, je to příšerné , jestli si někdo myslí že rybář bude sedět vedle asfaltové silnice ,kam se skoro ani nevejde. Tak mu hráblo. Je to hnus hnus hnus.
N FRANK71 - ® Ne 8.12.2019 18:48:39
Rezeň 5,125 >> tak někdy si za to můžou sami.
N sumec 1950 - ® Ne 8.12.2019 18:00:30
venybit >> Radní vůbec nic nepochopili.Nejde o auta,ale přístup k vodě.Tady u nás v Týně nad Vltavou jí udělali přímo na hraně břehu,takže si rybář nemá kam dát ani židličku,a když bude jenom stát,tak bude cyklistům překážet.Samozřejmě byla tato cyklostezka hrazena z dotací EU. Na dotace páni radní slyší ze všeho nejraději.
N Rezeň 5,125 - ® Ne 8.12.2019 17:52:37
jeden3 >> ochrana přírody je především rizena ekonomickým zájmem.
A veřejné mínění je zpracováno tak, že ochránce přírody je nadávka.
N venybit - ® Ne 8.12.2019 17:41:57
Vybliz >> Teď na to právě koukám. Jak to Presstituti podali, jakože líná prasata tam chtějí raději kempovat. Špíny novinkářské. Uplně to překroutili, tahle se dělá politika pro Ovce. Komedianti určují co je dobré a co ne, mafie která si koupila media. A v komentářích je vidět jak to pěkně funguje, jak hned lidé fuuuuj rybáři líní. Aniž o tom něco vědí. Že za tím stojí banda sviní co čujou dotace.
N Vybliz - ® Ne 8.12.2019 17:36:56

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rybari-jsou-pr​oti-cyklostezce-u-labe-40305655

Tak z článku vyšli rybáři jako líní blbci, co si chtějí vozit zadek až k vodě.
N jeden3 - ® St 13.11.2019 5:15:11
nevim,kdo v teto zemi ridi ten cirkus jmenem boj za ochranu prirody....me spise pripada,ze je to boj za zniceni prirody...vsude hysterie proti zpevnenym plocham a zadrzovani vody v krajine,,a pak posledni kousky prirody kolem rek pekne vyasfaltuji..plne huby reci o ochrane napr vodniho ptactva....a pak jim u brehu udelaji asfaltovou dalnici-to se bude kachnam a jinemu ptactvu krasne hnizdit a vodit mlade k vode..o vykacenem prirozenem naletu drevin ani nemluvim
a uz vubec nemluvim o tom,ze mezi cyklisty je daleko vice prasat,nez mezi rybari-jezdim na kole -takze vim,co se podel cyklotras povaluje :-(
nechapu,proc musi stavet asfaltku..pokud uz chteji delat trasu trpo kola...sirsi pesina vysypana jemnym sterkem by bohate stacila a take by se po prvnich povodnich levneji opravovala,nez podemlety asfalt
my rybari si tam stejne nekde mistecko najdem....ale priroda zase dostala na frak,hlavne ,ze nam misto normalnich aut vnucuji ty smejdy do zasuvek,ale ze kur.i prirodu daleko vic jinde,to ty vepre ve statni sprave nezajima
N sumec 1950 - ® So 9.11.2019 15:30:46
zdevac >> Zapoměl jsem na radní,ty také nemám rád.Ty dotace na účelově předražené cyklostezky,a nejenom na ně,by se měli zrušit.Je to pro ně moc velké lákadlo.Vím o čem mluvím.
N zdevac - ® So 9.11.2019 15:18:57
sumec 1950 >> Chápu, já reagoval jen na důvody, proč je to těsně okolo vody nejvýhodnější. Pokud je cysklostezka po obou březích, dobře to není, alespoň jeden břeh by mohl zůstat klidnější, třeba na park nebo pěší zónu. Cyklostezky důležité jsou, třeba právě mohou stáhnout kola do jednoho místa a tím ulevit tomu zbytku, ale přehánět se to nemá.
N sumec 1950 - ® So 9.11.2019 14:23:10
zdevac >> Nic se nemá přehánět.V Týně nad Vltavou je také cyklostezka přímo u břehu,aby po asi dvou a půl kilometrech byla vyvedena opět na silnici.Měla být napojena na cyklostezku na Hlubokou,ale nakonec to nějak nevychytali.Chybí jim lávka přes řeku.Takže je v plánu na druhé straně,odkuď to napojit lze.A výsledek? Nezachytáš si ani na druhé straně.Pro mě to znamená jediné.Prodám chalupu,a stěhuju se jinam.Jsem nasr..,j.Ty krásný vrby co porazili,pod kterejma se schovávali krásné štiky,bych jim nechal zaplatit ze svého.Od té doby už tam štiku nikdo nechytil,a ani neviděl.Nemám cyklisty rád!
N zdevac - ® So 9.11.2019 14:06:24
hering >> Nechce se mi to hledat, ale nemůže být problém v místních podmínkách a vlastníctví půdy? Jestli jsou pozemky až do blízkosti vody soukromé, těžko tam můžeš něco stavět. Tedy těsně u vody je to často jediné možné řešení, zejména když jde jen o úpravu a rozšíření stávající cesty. A vzdalovat stezku od vody je nesmysl. Skoro nikde na to není zbytečný prostor. Pokud nepčítám zástavbu, tak buď jsou tam pole a plocha mezi vodou a stezkou by byla velmi špatně využitelná, spíše vůbec, nebo třba chráněná území, jako například PP Polabí. Těžko asi budeš tahat cyklostezku středem podobného území. A opravte mne, pokud se pletu, ale okolo vodních toků je něco jako manipulační pásmo nebo ochranné pásmo, není to tak? Kolik má? 5 metrů? Z tohoto hlediska je stavba cuklostezky těsně u vodu pouze logická a správná, protože pokud cyskostezka zároveň slouží jako přístupová cesta pro správce povodí, není co řešit. Město/stát má cysklostezku, povodí přístupovou cestu. Každé jiné řešení je problematické. Než tady zase začnete psát o zrůdnostech, zamyslete se nad tím, proč tomu tak je. Často jiné řešení není možné.
N hering - ® Pá 8.11.2019 19:48:41
splávkař >> Reaguji trochu opožděně. Mám teď frmol s rybou.

Měly by být tak daleko jako je to tady u nás na dolním Labi. Tedy minimálně 7-10 metrů,ale spíše je to ještě dál. Lepit cyklostezku metr nebo v lepším případě dva jako jsem měl možnost vidět od Poděbrad proti proudu a myslím že i po vodě k Nymburku je to taky naprděné hned u břehu,je zrůdnost.

Když to šlo tady proč by to nešlo jinde? Tady se cyklostezka mnohdy od řeky odkloní tak,že řeka ani není vidět.
I cyklostezka kopírující Ploučnici je vedena tak,že zůstal dostatečný prostor pro rybáře.

Jinak cyklostezky nepodporuji. Tady to třeba odsralo to dost stromů. Podloží pod stezkou se hutnilo tak až se rozmačkaly kořeny a stromy pak do tří let zaschly anebo se rovnou vykácely a to stromy starší i více než sto let.

[ Vstoupit do diskuse - 123 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Království rybářů Království rybářů

Vítejte v „Království rybářů“. Rybářské potřeby na osvědčené adrese Koliště 59, Brno, se širokým sortimentem českých a...