MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářský den dětí na jezeře u Radnic

Kategorie: Všeobecné


Dne 7. září 2013 byl na jezeře u Radnic uspořádán 2. Ročník dětských rybářských závodů. Hlavními účastníky tohoto rybářského dne byly děti po transplantaci kostní dřeně za doprovodu svých rodičů, zdravotního týmu z Prahy - Motola. Na děti čekala parta správných chlapíků - rybářů, ochotných se dětem věnovat. Ti zapůjčili své rybářské vybavení. Vysvětlili dětem základy rybaření, jak zacházet zejména s pruty a také si je vyzkoušet. Chytalo se na plavanou a feedrem. Před vlastním závodem v rybolovu a nácvikem proběhlo rozlosování dětí do dvojic s rybáři, individuální příprava a nácvik rybolovu. Pro děti byla také připravena dovednostní soutěž v hodu lehkou zátěží na cíl do připraveného terče 2x2 m.


Při vlastní soutěži v rybolovu byla na dětech vidět velká soutěživost, nadšení a snaha nachytat co nejvíce ryb. Nejlepší rybáři a rybářky dostali za své nachytané ryby medaile, diplomy a věcné ceny. Před vlastní soutěží se podařilo chytit štiku 92 cm, váha 5,5 kg, kapra 73 cm, váha 6,0 kg a tloušť 50 cm.


Je nutné konstatovat, že bez nadšení a ochoty jedinců a kolektivů by nebylo této akce a některé z dětí by se snad nikdy neseznámili s tím, co je to rybaření, dostat se ven k vodě a do přírody.


Přejme dětem hlavně pevné zdraví, pohodu a elán do života. Díky všem za uspořádání této akce a věříme, že nebude na tomto jezeře u Radnic poslední, že najde další následovatele k pořádání podobných akcí pro děti nejen v Plzeňském regionu, ale i v jiných krajích.

Děkujeme sponzorům: Donor, o.s., Daiwa-Cormoran, RP U Habakuka a dalším

 

Jan Bříza - ®, 13.9.2013

Diskuse k miničlánku

N flekos - ® St 25.9.2013 19:57:08
Ma ucta- tak to ma byt a at vam vydrzi elan.
N retrívr - ® Ne 22.9.2013 19:36:00
Jan Bříza - >> Celý život jsem dělal s dětma, vím o čem je řeč.Klobouk dolu.V současné době je to věc málo vídáná.Všem za děti díky.
N Louda - ® Ne 22.9.2013 19:03:26
byla to dobrá akce jako loni
N vana.jira - ® Po 16.9.2013 7:29:30
Je to nádherný pocit, když vidíte, jak ty děti jsou nadšené, že mohou být v tak hezkém prostředí u vody a hlavně, když se jim povede chytit nějaká ta rybka. A ještě lepší pocit je, když můžete být přímo u toho. Akce byla opravdu povedená a spokojenost dětí obrovská. Doufám, že se příští rok zase uvidíme.
N Milan 66 - ® Pá 13.9.2013 17:29:45
Dobrá práce! Klobouk dolů.
N martonek - ® Pá 13.9.2013 13:08:15
Jaké je to krásné podívání na dětský úsměv :)
N Anýzový dědek - ® Pá 13.9.2013 11:58:51
Jsem moc rád , že se Vám podařilo zorganizovat tuto akci a že i počasí vám přálo. Za ty úsměvy v dětských tvářích to rozhodně stojí zopakovat, popřípadě z této akce udělat tradici.
Ty děti si to opravdu zaslouží.
Držím palce

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSHIMANO - Taška sult carryall large

Za 432
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob )

akce, rybareniFOX Bivak Retreat+ 2 Man

Za 14.990
Voděodolný Ven-Tec Rip Stop materiál s vodním sloupcem 20.000mm. Ideální pro dlouhé výpravy nebo při společné výpravě s kolegou.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.jvrp.cz www.jvrp.cz

Naší vášní jsou ryby a rybaření ve všech jeho podobách.Největší kamenná prodejna v ČR s vlastním e-shopem nabízí nejlepší sortiment pro...