MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářský den dětí na jezeře u Radnic

Kategorie: Všeobecné


Dne 7. září 2013 byl na jezeře u Radnic uspořádán 2. Ročník dětských rybářských závodů. Hlavními účastníky tohoto rybářského dne byly děti po transplantaci kostní dřeně za doprovodu svých rodičů, zdravotního týmu z Prahy - Motola. Na děti čekala parta správných chlapíků - rybářů, ochotných se dětem věnovat. Ti zapůjčili své rybářské vybavení. Vysvětlili dětem základy rybaření, jak zacházet zejména s pruty a také si je vyzkoušet. Chytalo se na plavanou a feedrem. Před vlastním závodem v rybolovu a nácvikem proběhlo rozlosování dětí do dvojic s rybáři, individuální příprava a nácvik rybolovu. Pro děti byla také připravena dovednostní soutěž v hodu lehkou zátěží na cíl do připraveného terče 2x2 m.


Při vlastní soutěži v rybolovu byla na dětech vidět velká soutěživost, nadšení a snaha nachytat co nejvíce ryb. Nejlepší rybáři a rybářky dostali za své nachytané ryby medaile, diplomy a věcné ceny. Před vlastní soutěží se podařilo chytit štiku 92 cm, váha 5,5 kg, kapra 73 cm, váha 6,0 kg a tloušť 50 cm.


Je nutné konstatovat, že bez nadšení a ochoty jedinců a kolektivů by nebylo této akce a některé z dětí by se snad nikdy neseznámili s tím, co je to rybaření, dostat se ven k vodě a do přírody.


Přejme dětem hlavně pevné zdraví, pohodu a elán do života. Díky všem za uspořádání této akce a věříme, že nebude na tomto jezeře u Radnic poslední, že najde další následovatele k pořádání podobných akcí pro děti nejen v Plzeňském regionu, ale i v jiných krajích.

Děkujeme sponzorům: Donor, o.s., Daiwa-Cormoran, RP U Habakuka a dalším

 

Jan Bříza - ®, 13.9.2013

Diskuse k miničlánku

N flekos - ® St 25.9.2013 19:57:08
Ma ucta- tak to ma byt a at vam vydrzi elan.
N retrívr - ® Ne 22.9.2013 19:36:00
Jan Bříza - >> Celý život jsem dělal s dětma, vím o čem je řeč.Klobouk dolu.V současné době je to věc málo vídáná.Všem za děti díky.
N Louda - ® Ne 22.9.2013 19:03:26
byla to dobrá akce jako loni
N vana.jira - ® Po 16.9.2013 7:29:30
Je to nádherný pocit, když vidíte, jak ty děti jsou nadšené, že mohou být v tak hezkém prostředí u vody a hlavně, když se jim povede chytit nějaká ta rybka. A ještě lepší pocit je, když můžete být přímo u toho. Akce byla opravdu povedená a spokojenost dětí obrovská. Doufám, že se příští rok zase uvidíme.
N Milan 66 - ® Pá 13.9.2013 17:29:45
Dobrá práce! Klobouk dolů.
N martonek - ® Pá 13.9.2013 13:08:15
Jaké je to krásné podívání na dětský úsměv :)
N Anýzový dědek - ® Pá 13.9.2013 11:58:51
Jsem moc rád , že se Vám podařilo zorganizovat tuto akci a že i počasí vám přálo. Za ty úsměvy v dětských tvářích to rozhodně stojí zopakovat, popřípadě z této akce udělat tradici.
Ty děti si to opravdu zaslouží.
Držím palce

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNový model Fox Easy Dome bivak

Za 11.590
Legendární nejrychleji a jednoduše stavitelné bivaky v novém kabátě za nejlepší ceny, nyní akční a ještě více snížené. Bivak ve kterém se nebudete krčit a nebudou vás bolet záda se zadními okny pro dva rybáře

akce, rybareniSLEVA na čelovky až 25 % !

Akční nabídka na kvalitní čelovky se slevou až 25% !


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Průmyslová 1292