MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybí slavnost

Kategorie: Všeobecné

Druhou sobotu v září si dali v Litvínově na RCHS Pavel dostaveníčko rybáři a rybářky z MO Most, aby uspořádali v pořadí už druhou Rybí slavnost. První ročník sklidil velký úspěch, a protože se podařilo získat i nějaké sponzory a dotace od Ústeckého kraje, mohlo se mnohé vylepšit a připravit bohatší program a odměny pro děti.

Předpověď počasí a ranní zatažená obloha sice nevěstily nic dobrého, ale během dopoledne větřík mraky rozehnal a ukázalo se sluníčko, které jen podtrhlo vydařenou akci. Oproti předešlému roku se vychytalo mnoho much a pro děti i dospělé bylo připraveno nesčetně stánků, soutěží a ukázek. Nechyběl ani vodník, který na to vše dohlížel.

Děti měli možnost vyzkoušet si nahazování prutem na terč, zkusit chytit nějakou rybu na háček v chovném rybníčku a nebo živou rybu v kádi. Nechyběly ani atrakce, které slouží pro pořádání dětského dne či soutěž o nejhezčí obrázek s rybářskou tematikou. O tuto soutěž byl opravdu velký zájem a své obrázky namalovalo více než sto dětí, z jejich obrázků porota vybrala ty nejlepší, které odměnila diplomem a věcnými cenami. U jednotlivých stánků se soutěžemi obdržely děti žetony, které mohly měnit za sladkosti, něco na zub nebo různé drobnosti jako metr, kalkulačka a podobně. Závodní družstvo rybářského kroužku zde předvádělo rybolovnou techniku, včetně hodu muškou.

Na své si přišli i dospělí. Byla připravena ochutnávka vín a burčáku místního vinařství, stánek s občerstvením a nechyběla ani živá hudba s posezením. Těm, kteří mají rádi ryby na talíři, udělal radost stánek lnářských rybářů, tedy alespoň těm, kteří přišli dříve, než se vyprodala poslední ryba z kádě. Krom živých ryb bylo možné zakoupit i uzené či pečené pochoutky z ryb, takže každý si přišel na své.

Cílem této akce je prezentovat veřejnosti a především dětem rybaření a vše s ním spojené. To se rozhodně daří, protože přišlo mnohem více lidí než v předešlém roce, takže na tradiční akci je slušně zaděláno. Snad i příští rok vyjde počasí, sponzoři zachovají přízeň a dopilují se detaily, protože stále je co vylepšovat.

Stárnutí členské základny a malý zájem dětí a mládeže o rybaření asi netřeba rozebírat, je to prostě problém dnešní doby, který má mnoho složitých a provázaných důvodů. Děti vysedávají u počítačů, nezajímají se o přírodu a rybaření berou jako kratochvíli dědů. Vlastně ani nemají tušení, o co přicházejí, protože nemají moc možností poznat ryby, přírodu a rybaření, pokud není rybářem někdo z rodiny. No a když nejdou děti za rybařinou, musí se jim jít naproti. A právě takové akce jsou ideální příležitostí, kde si mohou vše osahat, vyzkoušet a získat informace. Na výrazu očí některých dětí držících kapříka v náručí či perlína na háčku bylo vidět, že je to chytlo, a to je tím největším úspěchem celé akce.

Takže za rok snad na viděnou a Petru zdar
 

fotojakes - ®, 30.9.2012

Diskuse k miničlánku

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNový model Fox Easy Dome bivak

Za 11.590
Legendární nejrychleji a jednoduše stavitelné bivaky v novém kabátě za nejlepší ceny, nyní akční a ještě více snížené. Bivak ve kterém se nebudete krčit a nebudou vás bolet záda se zadními okny pro dva rybáře

akce, rybareniFox Camo Easy Shelter přístřešek

Za 4.950
S velkou slevou za skvělou AKČNÍ cenu máme pro vás rychloskládací přístřešek Fox v Camo designu z nepromokavého, prodyšného materiálu, který má ve složeném stavu průměr jako běžný obal na podběrák


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.jvrp.cz www.jvrp.cz

Naší vášní jsou ryby a rybaření ve všech jeho podobách.Největší kamenná prodejna v ČR s vlastním e-shopem nabízí nejlepší sortiment pro...