Kaprařina

NFishky - Profil | Čt 1.8.2013 11:01:54

Kocháč >> Tam je také podstatně méně ryb, jak na Dyji u Bulhar a snížení hodnoty kyslíku ve vodě nemusí mít na nižší osádku tak devastující vliv, jako u vody s vyšší hustotou zarybnění, navíc na vodě, kde je určitý průtok. Na těchto vodách je ryb méně a je to voda svým způsobem stojatá či pomalu protékající a ryby v ní jsou zvyklé na vyšší teploty. Na Dyji je ale ryb více a jsou zvyklé, že nově okysličená voda přitéká stále, navíc v tomhle počasí. Je těžké hledat příčinu od stolu, když se neví kdy došlo k úhynu, ani kde či co bylo důvodem. Až se zjistí, že to byla otrava z řeky a ryby to odnesly před týdnem a až teď plavou hore břichem nafouklé, pak se nemusí řešit kyslík a obráceně.

    NKocháč - Profil | Čt 1.8.2013 10:42:49

    Turňa >> Zajímavé je to, že stojáky kolem Bulhar jsou v pohodě, Mahen, Zámecká a další vody.

      NTurňa - Profil | Čt 1.8.2013 10:16:00

      S kyslíkem je to špatné, když chybí, škoda, že už nemají hasiči tolik peněz jako dříve. To nám v rámci "cvičení" někdy i čtrnáct dní okysličovali rybník.

        NKocháč - Profil | Čt 1.8.2013 10:14:54

        Co mám info z naší MO, tak se odvezlo cca 3 tuny uhynulých ryb, ale zajímavý je to, že ryby už byly v pokročilém stádiu rozkladu. Je možná i varianta, že ryby hynuly na pětce, voda šla možná jen přes elektrárnu, ryby se tam nahromadily a potom byly puštěny do řeky. V době, kdy se úhyn už projevoval měli chlapi na řece záběry od sumců, což mi hlava nebere. V mizerných podmínkách by záběry asi spíš nechodily. Řeší to svaz, byly odebrány vzorky a příčina ještě nebyla určena.

        Hledat agresivně někoho kdo se ukřižuje je extrém. Podle mě nejde o vědomé zavinění, teploty posledních dní a průtoky jsou prostě špatné. Zajímalo by mě spíš jestli jde o ryby z pětky nebo čistě ryby z řeky kvůli nedostatku kyslíku. Otrava to asi nebude.

          NDrinks - Profil | Čt 1.8.2013 7:32:36

          MichalU >> Ryby hynuly i předtím, to je jasný. Ale řekl bych, že ne v takovém množství jako při tak razantním snížení hladiny, jak znázorňuje graf na chmi.cz.

          Jelikož povodí Moravy využívá i data z chmi.cz, tak bych asi řekl, že chmi.cz bude mít ty data asi přesnější. Je blbost, aby na jednom byla odchylka tak razantní. Ten měřící systém si to taky přece nevycucal z prstu. :-)

          No uvidíme no, co z nich nakonec vypadne.

            NRadek Fox - Profil | St 31.7.2013 22:54:33

            Kocháč >> Konečně rozumné slovo dospělého chlapa ;-)

              NMichalU - Profil | St 31.7.2013 22:53:13

              Radek Ráliš >> Radek Fox - 31.7.2013 22:48:44 >> Podle informací ČT uhynuly stovky ryb i v Jihomoravském kraji, konkrétně na řece Dyji pod Novomlýnskými nádržemi u obce Bulhary. "Vodohospodáři pak ve snaze prokysličit vodu zvýšili odtok z vodního díla," potvrdila mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Množství uhynulých ryb zatím není známo a škody se vyčíslují.

                NMichalU - Profil | St 31.7.2013 22:50:29

                Radek Ráliš >> Radek Fox - 31.7.2013 22:48:44 >> ono by mozna stacilo zvysit prutok kdyz se ryby dusili ne az jim to ucpalo elektrarnu :-(

                  NRadek Fox - Profil | St 31.7.2013 22:48:44

                  MichalU >> Tady nejde o chuť, ale o životy živých tvorů, předsudky musí jít pryč. Vytvoříme skupinu potápěčů, která už pod vodou pozná, která ryba si žádá pomoc :-))

                    NMichalU - Profil | St 31.7.2013 22:45:59

                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 31.7.2013 22:43:09 >> dobrou chut teda:-)) oni vetsinou vyplavou az sou v tomto horku mnamka...

                      NRadek Fox - Profil | St 31.7.2013 22:43:09

                      MichalU >> Omyl, kdyby se to stalo na Labi, tak uděláme akci a ryby půjdeme rozdýchávat :-)) Ještě se máte na Moravě co učit :-))

                        NKocháč - Profil | St 31.7.2013 22:09:13

                        Co mám info, tak to odskákal hlavně cejn a tolstoj. Ty extrémní vedra a sucha si asi nikdo neobjednal a nějaký minimální odtok z pětky asi stanoven je. Za každou cenu bych nikoho nekřižoval, jen to stačí prověřit a doložit to jistě jde. Bulhary spadají pod naši MO Rakvice, zkusí zítra zjistit něco od hospodáře.

                          Nboyscout - Profil | St 31.7.2013 22:06:17

                          hraji >> proč bych pátral, když inspektor Lestrade (svaz) už má jasno a udělal za případem tečku? :-)

                            Nhraji - Profil | St 31.7.2013 21:40:56

                            boyscout >> tak pátrej Sherlocku.

                              Nboyscout - Profil | St 31.7.2013 21:38:03

                              hraji >> pokud šla voda v té době jen přes tu elektrárnu co je na hrázi D5, tak je tam instalován řídící systém z kterého se dá i dodatečně vytáhnout všechno o provozu MVE v té době (včetně hodnot průtoků přes turbíny).

                                Nhraji - Profil | St 31.7.2013 21:32:28

                                K tomu grafu bych řekl asi tolik, pokles hladiny je tam znázorněn v neděli od cca 12 hodin do cca 18 hodin, pak začala hladina zase stoupat. V neděli odpoledne jsem měl zprávy, že v Bulharech na jezu jsou již nafouklé ryby, tudíž je zřejmé, že úhyn nastal mnohem dříve, než začala klesat voda.
                                CO se týče rozdílných údajů zveřejněných na stránkách Povodí a ČHMI, stává se to v podstatě pořád, na Svitavě obě instituce berou údaje z jedné limnigrafické stanice v Bílovicích nad Svitavou u mostu a přesto udávají rozdílné průtoky.

                                  NDrinks - Profil | St 31.7.2013 18:57:38

                                  Poušťák >> Nechám si to pro sebe :-)

                                    NPoušťák - Profil | St 31.7.2013 18:56:19

                                    Drinks >> dej pak vědět koho za tvého přispění zavřeli....o)))

                                      NDrinks - Profil | St 31.7.2013 18:56:00

                                      MichalU >> Jenom burcuješ, místo toho aby jsi se přídal. ;)

                                        NMichalU - Profil | St 31.7.2013 18:53:30

                                        Drinks >> jen se nedej kdyby se to stalo na labi tak povodakum podpali ambasadu :-)

                                          Červené karty: Fish man, smellslike, pánvička, nhgjhgjhgjghj, GLOZA, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, MetríkVetrík2, 3xpr3v1t3č3k..vole