- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Horní hranice počtu ponechaných ušlechtilých ryb
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
splavek | Pá 2.2.2007 18:49:25
-rybář uloví stanovený limit a většinu kaprů prodá,takže mu všichni dotujeme výdělek,je to prasečina nebo je to v pořádku ,i když neporušil rybářský řád?
-další rybář,ulovil a odnesl od vody 39 ks štiky,jen asi pět jich bylo větších než 60cm takže samý kudly,všechny měli míru,neporušil žádné ustanovení ryb. řádu,ale každý rok si stěžuje,že je to se štikami rok od roku horší a nejsou ve vodě velký kusy a konec konců jak by mohli,když se pořádně ani nenasazují že.Ano jak by pak mohli,když nemají šanci.když sem se mu snažil vysvětlit,že takto nemají šanci dorůst,tak mě poslal do hyždí.
takovejch příkladů by se dalo vylovit hodně.
Asi jsem přecitlivělej idealista,ale neměli bychom se chovat k rybám jen kořistnicky.
Pyzda | Po 29.1.2007 16:52:21
Přemas | Po 29.1.2007 16:46:29
xycht - Profil | Po 29.1.2007 16:32:57
Pyzda | Po 29.1.2007 16:31:24
Bachy - Profil | Čt 25.1.2007 20:14:53
splavek | Čt 25.1.2007 20:04:48
Pyzda | St 24.1.2007 16:35:04
M!ld@ - Profil | Po 22.1.2007 10:05:52
Pyzda | Po 20.2.2006 3:45:25
pupak - Profil | Ne 19.2.2006 20:05:31
Pyzda | Ne 19.2.2006 19:59:09
Mira Ř - Profil | Ne 19.2.2006 13:00:32
Řekl bych,že všicni plačeme na nesprávném hrobě.Chce to změnit všeobecně přístup k přírodě,a to je několikagenerační proplém.Dílčí řešení,mnohdy vytažená z kontextu a reality, moc nevyřeší.
mirmen - Profil | Ne 19.2.2006 0:32:00
Holátko Josef | Ne 19.2.2006 0:15:37
Tu pstruhovku jsem ti uvedl jako příklad, protože normálně se berou 3 ryby, nedávno to byly 4 ryby na vycházku 3x týdně. Vidíš, jde přikázat omezení odnesených ryb. Jižní Morava může za vycházku vzít jednoho kapra + něco ušlechtilého. A proč by ve svazu nemohlo platit 1 kapr 55+ za vycházku.
Stejně tu jen tak plácáme. Dnes jsem byl na schůzi MS a v diskuzi se řešily spory o tom, že tamten Franta vyhazuje rybáře ze "svého" místa a tamten že .... ani jsem toho dotyčného nepochopil co vlastně chtěl říci. Průměrný věk hodně přes 50, ze 700 členů přišlo 160. Tam se těžko něco změní...
Pyzda | So 18.2.2006 22:41:49
Holátko Josef | So 18.2.2006 22:26:53
Pyzda> Uznávám, jsem jen teoretik. Vidíš, na takové Vltavě ve Vyšším Brodě už na svazovce něco dokázali. Zákazama. Potočák má míru 45 a rybu nad 45 si můžeš vzít jen jednu (to platí i pro duháka a lipana). Lipan má 40, ale siven s duhákem jen 25 - komerční ryba. Jenže Vltava je dost úživná, takže i ten sotva mírový duhák má za dva měsíce přes 30, dost často teče vyšší voda, takže jen tak lehce nezachytáš ... a nakonec to je o pocitu z lovu, je tam tak krásně :o)
Pyzda | So 18.2.2006 22:10:43
mirmen - Profil | So 18.2.2006 22:01:34
Pyzda: některé MO berou v úvahu počty odnesených a nasazených ryb.
xycht - Profil | So 18.2.2006 21:58:57
Holátko Josef | So 18.2.2006 21:49:32
Pyzda> Opravdu si myslíš že více jak 20 ks kapra si odnese pouze jeden rybář ze sta? Ty % bych viděl vyšší. Také to donutí (možná) některé rybáře přemýšlet - proč brát 2 kg kapra, když si můžu počkat na 3 kg - ryby by měly šanci dorůst a pak by možná ani nebylo třeba nějakých K70 apod ...
Pyzda | So 18.2.2006 21:40:39
Lov ryb je již omezen zákonem a vyhláškou. To považuji za dostatečné. Za dostatečné ale nepovažuji druhové a váhové spektrum vysazovaných násad a její distribuci v rámci revírů.
Pyzda | So 18.2.2006 21:27:50
mirmen - Profil | So 18.2.2006 21:12:11
-jestliže se určí STOP pro čísla nad určitou hranici , bude tím ovlivněn i statistický průměr >>> opakované snížení počtu odnesených ryb z revíru se promítne do plánů na vysazovaní ryb
Zjednodušený ( byť i zkreslující) závěr :
- kladně ohodnotit přínos vyder pro výtěžnost revíru
nebo
- zvýšit množství ryb ponechaných rybáři, kteří jsou zatím pod průměrem
:-)
Holátko Josef | So 18.2.2006 21:01:42
xycht - Profil | So 18.2.2006 20:52:48
Kde to žije - všechna témata
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











