- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Státní rybářský lístek
Soukromé vody? Povolenka na manželku? Lov na Slovensku - můžu bez českého stát ryb. lístku získat
povolenku na Slovensku? Když úředně změním trvalé bydliště - získá nový odbor živ. prostředí info o mém přestupku? Mluvilo se o novelizaci - nebude?
Žádné amnestie? Ministerské výjimky?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
xycht | Pá 8.7.2005 10:57:28
rybar11 | Pá 8.7.2005 10:50:36
strejka - Profil | Pá 8.7.2005 10:40:39
xycht | Pá 8.7.2005 10:29:04
strejka - Profil | Pá 8.7.2005 10:27:44
hraji - Profil | Pá 8.7.2005 10:22:25
To že rybář porušením zákona ztratil "způsobilost" pro vydání RL není trest, to je důsledek neuváženého chování, zakotvená v zákoně a jeho prováděcí vyhlášce a nemá žádný vliv na výkon funkce RS.
Možná to ustanovení je přísné, ale jestli mají rybáři z něčeho strach, tak právě z toho, že nebudou mít tři roky RL a nebudou moct chytat, takže to ustanovení je velmi účinné.
Mimochodem v připravované novele je změna, která umožní stanovit i kratší dobu, po kterou nebude mít dotyčný nárok na RL, podle závažnosti přestupku.
hraji - Profil | Pá 8.7.2005 10:17:17
Doporučuji, nastuduj si nejdříve Přestupkový zákon a pak dělej soudy a rozčiluj se, protože se rozčiluješ nad vlastní neznalostí, což je komické
xycht | Pá 8.7.2005 10:15:01
A ještě jedna věc, rybáři-kapraři se kterými jsem měl možnost mluvit, si stěžují na abnormální výskyt sumce v jejich revírech a nekteří stejně jako já nedovedou pochopit proč se sumec vysazuje v takovém množství do údolních nádrží, kde se poté zakáže lov na bojku, vábnička a já nevim co všechno. To se potom nedivím, že je všude sumec a lidi nadávají, že místo úhořů tahají malý sumečci. Zde vidím nerovnováhu a nelíbí se mi to přesto, že sumce chytam cíleně. A už vůbec nevím proč jsou doby lovu právě od 3 do 23h. Někdo tvrdí, že lov nonstop zakázán kvůli bezpečnosti rybářů na vodě, ale copak ve 23h už není tma? :-) Další tvrdí, že ryby potřebují odpočívat a já nevim co všechno. Byl bych pro to, aby se to uvolnilo a bylo možný lovit nonstop aspon v letních měsících - jen na zkoušku. Opravdu nevidím důvod proč trestat lov nonstop 3 rokama.
hraji - Profil | Pá 8.7.2005 10:06:47
strejka - Profil | Pá 8.7.2005 10:06:01
rybar11 | Pá 8.7.2005 10:02:05
Vyjděte do ulic, řekněte co se vám nelíbí. Nechcete platit daně, nechcete rybářský řád, nechcete živit ty jkejich pupky. Není nic jednoduššího než vzít do ruky hůl a vyprášet jednou provždy nevýrobní sfáře kožich. První přijdou na řadu politici, úředníci a policisti.
Věřím v český lid. Jednou si přestanem nechat srát na hlavu od pitomců. Vyjdeme do ulic a zničíme byrokratický systém! Jediný kdo může člověka soudit je člověk sám, nikdo jiný!!!
Já mám hůl připravenou, čekám jen ne Vás!
hraji - Profil | Pá 8.7.2005 9:50:11
Osobně bych ukládal pokuty, ne 500 korun, ale 5000,- Kč a povolenky bych rybářům nechával
hraji - Profil | Pá 8.7.2005 9:47:47
Kdy už pochopíte, že RS řeší přestupek u vody, má tři možnosti: domluva, peněžitá pokuta a zadržet povolenku a předat řešení úřadu. Peněžitá pokuta se nepoužívá, protože by to stejně k ničemu nevedlo.
Takže domluva a nebo zadržení povolenky. Když mi rybář u vody začne tvrdit, že ho zbytečně buzeruji, že on přece chytá jen hodinu po stanovené době, je jasné, že zde domluva nic neřeší, zadržím povolenku a zbytek je na úřadu. RS nenavrhuje trest, co se děje po té, co odevzdá hlášení o přestupku se RS již vůbec netýká a nemůže to ovlivnit.
Začněte se chovat dle pravidel a bude u vody klid a pořádek, nikdo vám nic nebude zadržovat a nebudete muset sáhodlouze řešit, zda se RS chová správně. Správně se především nechovají rybáři
Bosanac - Profil | Pá 8.7.2005 9:33:03
strejka - Profil | Pá 8.7.2005 9:16:43
švec - Profil | Pá 8.7.2005 8:10:52
ZN - Profil | Pá 8.7.2005 7:48:01
kecáš. Taky by tě to štvalo, že je to neúměrný, když za zabití je třeba podmínka. Prostě vše by mělo být úměrné společenské nebezpečnosti a aspoň trochu výchovné..?
švec - Profil | Pá 8.7.2005 7:37:18
Marcel - Profil | Čt 7.7.2005 22:04:36
Stav vody v okolí
| Olomouc-Nové Sady tok (Morava) | 22.6 °C | 86 cm | 6.14 m³/s |
| Holice (Hamerský náhon) | 19.2 °C | 21 cm | 0.05 m³/s |
| VD Plumlov (Hloučela) | 12 cm | 0.21 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...









