- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Státní rybářský lístek
Soukromé vody? Povolenka na manželku? Lov na Slovensku - můžu bez českého stát ryb. lístku získat
povolenku na Slovensku? Když úředně změním trvalé bydliště - získá nový odbor živ. prostředí info o mém přestupku? Mluvilo se o novelizaci - nebude?
Žádné amnestie? Ministerské výjimky?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nxycht | Čt 7.7.2005 21:49:56
Nšvec - Profil | Čt 7.7.2005 20:36:18
NKutil | Čt 7.7.2005 19:38:57
Je to všechno na hlavu postavené - údajně asi před měsícem měl RS sebrat povolenku na Mělicích u Přelouče sebrat rybáři povolenku za to že vedle něj koukal z písku roh igelitky.Osobně bych za znečišťování bral papíry na 5 let nebo doživotně, jenže nařízení že musím uklidit místo nežli začnu chytat je stejné zvěrstvo - právně - alespoň dle mého názoru - jako samotné znečištění.Jsem toho názoru že dle zákona o odpadech nemůže fyzická osoba bez pověření či oprávnění přemisťovat odpad který sama nevytvořila.Prostě vyrážíme klín klínem.Já se jen bojím kdy mě někdo chytí při tom jak vysbírám to nejhorší a bude mi tvrdit že to byl můj bordel který jsem uklízel když jsem zjistil že jde RS.
Nmedvěd - Profil | Čt 7.7.2005 18:26:17
NKutil | Čt 7.7.2005 17:55:36
Obecně - sebrat někomu za poměrně směšnou věc - seznam je dlouhý - možnost provozovat na tři roky celoživotního koníčka je ignoranství, ubohost lidí -kteří tenhle právní paskvil - který nesnese srovnání s ničím podobným - čímkoli jiným - silnice, pracovní vztahy,trestná činnost a podobně.
Že nejde udělat sazebník na silnici tomu rozumím, co kdyby někdo z těch co můžou všechno na tom dojel - ztráta řidičáku - když si představím ty kvanta známých mocných od rodin až po přátele - je jasné že to nejde.Proč ale nejde vytvořit trochu soudný sazebník pro rybářské přestupky tomu nerozumím.A ne jen doporučení - přesně co za co. V kombinaci s pokutami - ty ale jsou jen pro chudší - musí zůstat sankce sebrání i v dnešní výši, ale ne za kraviny.
Beru to jako selhání veškeré rybářské veřejnosti. ztrátu soudnosti.Přece není možné abychom za neúmyslný přestupek byli vystaveni drakonickému postihu.Zváště když se daleko horší přestupky - braní více ryb, nemírových ryb a další přestupky v rámci organizací kde systém vyvolených, kamarádů a zvláštních místních vztahů - tolerují a dokonce se s nimi rybáři chlubí.
NZN - Profil | Čt 7.7.2005 17:40:53
už jsem psal, že v žádném případě neobhajuji úmyslné překračování povolené doby lovu, i když s touto dobou nesouhlasím.
Na rozdíl od tebe občas něco fakt zapomenu. K čemu je mi např. metr, když si ryby neberu? Stejně ho nosím a snažím se ho během lovu neztratit, což se mi taky stalo. I s peanem.
Je fakt, že neznáme přesnou příčinu ( i když se tak nějak nabízí), proto se bavíme více méně o hov.. .A že se to zvrhlo jinam? Ani ne, je to v mezích MRKu a díky tomu jsme už všichni tak znalí RŘ a BP, že nás nic nepřekvapí. Nikdy dříve jsem se tak neorientoval v RŘ a zákonech. -)
PS: upřímně ti závidím, že nic nezapomínáš. Já skutečně pořád něco. Minulý týden razítko, v pondělí telefon a oblíbená je zapomenutá taška někde.....-)
NMISO | Čt 7.7.2005 17:35:46
Nxycht | Čt 7.7.2005 17:29:24
NMrKos - Profil | Čt 7.7.2005 17:26:09
takže opakuji AAAAA bych nevydal nic a to proto že uvedený trest za porušení RŘ lovem sumců po půlnoci považuji za oprávněný...
NZN - Profil | Čt 7.7.2005 17:12:35
jsi čím dál nekompromisnější, i když pomalu couváš. Proč sem netahat metr, nebo podběrák, nebo pean? Pokud by byla RS stejně nekompromisní jak ty, tak je bez papírů spousta slušných rybářů. Mi se třeba kdysi stalo, že jsem byl u vody sám a usnul jsem. Vzbudil jsem se ve čtvrt na jednu. Nechtěl jsem rozhodně chytat přes čas. Nebo jsem zapoměl členský průkaz a přišel na to až doma. Rozhodně jsem nechtěl úmyslně porušit RŘ. Ten neporušuji nikdy ani jinak, i když mám proti němu velké výhrady.
Ještě že omylem neschválili za takovéto přestupky trest smrti. Ty by sis to obhájil.-)
Nbrach - Profil | Čt 7.7.2005 16:25:57
NNoe | Čt 7.7.2005 16:15:59
NMrKos - Profil | Čt 7.7.2005 16:12:22
NMrKos - Profil | Čt 7.7.2005 16:02:48
Nmatrix | Čt 7.7.2005 15:59:37
NKlikař - Profil | Čt 7.7.2005 15:58:39
Nstrejka - Profil | Čt 7.7.2005 15:50:59
Kde to žije - všechna témata
5:58NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 41
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











