MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

existuje i letos seobecny zakaz lovu?

V patecnim Novem prerovsku se objevil clanek "Pytlacil na Becve".
Dovolte citovat: Na lov ryb se v utery (24.5.2005)po obede vydal 20 lety muz z Prerova, ovsem zapomnel, ze od 1. ledna az do 15 cervna je doba hajeni ryb. Presto stal s prutem v blizkosti zeleznicni trate a lovil. Vsimla si ho hlidka zeleznicni policie, ktera zjistila, ze ve kbeliku ma 2 hrouzky, 2 plotice a 2 oukleje. "Ulovene ryby byly zajisteny a predany hospodari organizace. Muz si pak vyslechl ve zkracenem pripravnem rizeni obvineni z trestneho cinu pytlactvi" rekla policejni mluvci Michaela Sedlackova.
At jsem vsak studoval letosni "blizsi podminky vykonu rybarskeho prava" sebepecliveji, nikde jsem se o podobnem hajeni nedocetl.
Jak to tedy ve skutecnosti je?

Autor diskuse: Doky
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 30.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® So 4.6.2005 22:10:41
>> Mr. PIKET >
I ). Dovolím si citovat ustanovení ohledně všeobecného zákazu lovu citací z RŘ pro ČRS, platného v r. 2004: "Na MP vodách je v r. 2004 stanoven (...) od 16. března do 15. června." Je sice pravda, že nový zákon vešel v platnost již 1. 4. 2004, ČRS je však tiskem vydal až v novém řádu pro r. 2005, takže se nedivím, že Doky potřeboval tuto informaci upřesnit, zvlášť když o VH v novém RŘ není zmínka.
II ). Nemohu souhlasit s Tvou omluvou, že jsou to "jenom novináři". Právě proto by neměli psát nesmysly - podstatou novinářské profese samozřejmě není znát všechno a být vševědem, ale vyhledávat informace a ty objektivně zpracovávat. Když nějaký "novinář" napíše, že "od 1. ledna do 15. června je doba hájení ryb", tak je to blud, a když se hodně umírním, polovičatá, nepřesná, zavádějící a tudíž zbytečná informace. I novináři mají pracovat zodpovědně - kdyby takto k práci přistupovali všichni, stát se nám brzy rozsype pod rukama.
N BoBo - ® St 1.6.2005 11:34:05
Mr.Piket : V první řadě by tohle měl udělat novinář... V těchhle krajských plátcích jsou to většinou pěkný diletanti.
N Mr.Piket - ® St 1.6.2005 11:28:13
Kamarade, nezlob se na me, ale zrejme jsi bud velmi mlady nebo s rybolovem začínáš ......
Všeobecný zákaz lovu ryb neexistuje víc jak rok, jen se musíš podívat na dobu hájení ryby, kterou chceš chytat.
V kýblu měl hrouzky, plotky...- to jsou podle mě nástražní rybky. To znamená, že chytal dravce a ty jsou hájeny do poloviny června. V Novém přerovsku to jsou jenom novináři a ti neznají bližší podmínky určené k rybolovu. Přečti si novelu zákona a hlavně rybářský zákon - je to tam napsané !!
Zdraví, Vojta
N Honzas - ® Út 31.5.2005 12:15:13
Mě stačilo, když se jeden čas v médiích psalo a mluvilo o problémech s vydáváním RL v souvislosti s novým zákonem o rybářství. Tam také často pletli "koše s baňama" a bylo to spíš k pláči než k zasmání.
N Zdeněk - ® Út 31.5.2005 11:00:36
Novináři evidentně nejsou úplně v obraze a proto by se na to měli vykašlat a vůbec o rybařině nepsat. Viz.:
http://www.mrk.cz/download/Rybářské%20lístky.jpg
N Petrson - ® Po 30.5.2005 21:52:48
OSOŽÁCI holt vždycky patřili k "elitě" bezpečnostních složek, většinou bývali tupější, než PS VB, a to je co říct. Mám dokonce pocit, jestli svým zákrokem nepřesáhli své pravomoce, i když to je otázka výkladu, mohli figurovat pouze jako oznamovatel - občan. Ale nejhorší práci v tomto případě odvedla redakce - není horšího použití tiskařské černi, než k diletantsky zpatlaným informacím. Každý může udělat chybu, ale že se autor článku ani nenamáhal zavolat na MO a zjistit si, jak to s tím hájením opravdu je, zato by mu měli kýbl té barvy vylít na škopek, bylo by to užitečnější.
N Zdeněk - ® Po 30.5.2005 8:31:28
Přesně tak, na dravce smíme až po 15. červnu (většina dravých ryb se vytírá na počátku roku). Chytal na rybičky a novináři to totálně zvorali :)
N dudu Po 30.5.2005 7:05:34
Klasická zpráva z novin, kde nic neví. Tipnul bych si, že chytal dravce, a ty rybky byly nástraha.
N slimak - ® Po 30.5.2005 6:47:56
No, to by ho měli rovnou pověsit za takový zločin... Oni ti železniční policajti byli vždycky hrozně aktivní, ale myslel jsem, že už je zrušili....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

akce, rybareniKORUM River tripod

Za 2.500
Firma Korum přichází s novým extrémně stabilním říčním tripodem! Tento produkt byl vyvinut pro maximální stabilitu a variabilitu v terénu. Největší z jeho předností je velmi rychlé složení i rozložení, váha 1,6 kg včetně hrazdiček. Více info a promo video na www.chytiljsem.cz

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby  NA SOUTOKU - Kralupy n.V. Rybářské potřeby NA SOUTOKU - Kralupy n.V.

Kralupy nad Vltavou, Žižkova 913