MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

existuje i letos seobecny zakaz lovu?

V patecnim Novem prerovsku se objevil clanek "Pytlacil na Becve".
Dovolte citovat: Na lov ryb se v utery (24.5.2005)po obede vydal 20 lety muz z Prerova, ovsem zapomnel, ze od 1. ledna az do 15 cervna je doba hajeni ryb. Presto stal s prutem v blizkosti zeleznicni trate a lovil. Vsimla si ho hlidka zeleznicni policie, ktera zjistila, ze ve kbeliku ma 2 hrouzky, 2 plotice a 2 oukleje. "Ulovene ryby byly zajisteny a predany hospodari organizace. Muz si pak vyslechl ve zkracenem pripravnem rizeni obvineni z trestneho cinu pytlactvi" rekla policejni mluvci Michaela Sedlackova.
At jsem vsak studoval letosni "blizsi podminky vykonu rybarskeho prava" sebepecliveji, nikde jsem se o podobnem hajeni nedocetl.
Jak to tedy ve skutecnosti je?

Autor diskuse: Doky
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 30.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® So 4.6.2005 22:10:41
>> Mr. PIKET >
I ). Dovolím si citovat ustanovení ohledně všeobecného zákazu lovu citací z RŘ pro ČRS, platného v r. 2004: "Na MP vodách je v r. 2004 stanoven (...) od 16. března do 15. června." Je sice pravda, že nový zákon vešel v platnost již 1. 4. 2004, ČRS je však tiskem vydal až v novém řádu pro r. 2005, takže se nedivím, že Doky potřeboval tuto informaci upřesnit, zvlášť když o VH v novém RŘ není zmínka.
II ). Nemohu souhlasit s Tvou omluvou, že jsou to "jenom novináři". Právě proto by neměli psát nesmysly - podstatou novinářské profese samozřejmě není znát všechno a být vševědem, ale vyhledávat informace a ty objektivně zpracovávat. Když nějaký "novinář" napíše, že "od 1. ledna do 15. června je doba hájení ryb", tak je to blud, a když se hodně umírním, polovičatá, nepřesná, zavádějící a tudíž zbytečná informace. I novináři mají pracovat zodpovědně - kdyby takto k práci přistupovali všichni, stát se nám brzy rozsype pod rukama.
N BoBo - ® St 1.6.2005 11:34:05
Mr.Piket : V první řadě by tohle měl udělat novinář... V těchhle krajských plátcích jsou to většinou pěkný diletanti.
N Mr.Piket - ® St 1.6.2005 11:28:13
Kamarade, nezlob se na me, ale zrejme jsi bud velmi mlady nebo s rybolovem začínáš ......
Všeobecný zákaz lovu ryb neexistuje víc jak rok, jen se musíš podívat na dobu hájení ryby, kterou chceš chytat.
V kýblu měl hrouzky, plotky...- to jsou podle mě nástražní rybky. To znamená, že chytal dravce a ty jsou hájeny do poloviny června. V Novém přerovsku to jsou jenom novináři a ti neznají bližší podmínky určené k rybolovu. Přečti si novelu zákona a hlavně rybářský zákon - je to tam napsané !!
Zdraví, Vojta
N Honzas - ® Út 31.5.2005 12:15:13
Mě stačilo, když se jeden čas v médiích psalo a mluvilo o problémech s vydáváním RL v souvislosti s novým zákonem o rybářství. Tam také často pletli "koše s baňama" a bylo to spíš k pláči než k zasmání.
N Zdeněk - ® Út 31.5.2005 11:00:36
Novináři evidentně nejsou úplně v obraze a proto by se na to měli vykašlat a vůbec o rybařině nepsat. Viz.:
http://www.mrk.cz/download/Rybářské%20lístky.jpg
N Petrson - ® Po 30.5.2005 21:52:48
OSOŽÁCI holt vždycky patřili k "elitě" bezpečnostních složek, většinou bývali tupější, než PS VB, a to je co říct. Mám dokonce pocit, jestli svým zákrokem nepřesáhli své pravomoce, i když to je otázka výkladu, mohli figurovat pouze jako oznamovatel - občan. Ale nejhorší práci v tomto případě odvedla redakce - není horšího použití tiskařské černi, než k diletantsky zpatlaným informacím. Každý může udělat chybu, ale že se autor článku ani nenamáhal zavolat na MO a zjistit si, jak to s tím hájením opravdu je, zato by mu měli kýbl té barvy vylít na škopek, bylo by to užitečnější.
N Zdeněk - ® Po 30.5.2005 8:31:28
Přesně tak, na dravce smíme až po 15. červnu (většina dravých ryb se vytírá na počátku roku). Chytal na rybičky a novináři to totálně zvorali :)
N dudu Po 30.5.2005 7:05:34
Klasická zpráva z novin, kde nic neví. Tipnul bych si, že chytal dravce, a ty rybky byly nástraha.
N slimak - ® Po 30.5.2005 6:47:56
No, to by ho měli rovnou pověsit za takový zločin... Oni ti železniční policajti byli vždycky hrozně aktivní, ale myslel jsem, že už je zrušili....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDaiwa Prorex XR 2500RA

Za 8208
S novými navijáky Prorex XR dokonale zvládnete každý souboj, protože tyto navijáky mají ty nejlepší technologie od našich japonských inženýrů.


akce, rybareniAVID CARP Carp Cot XL podložka

Za 2900
Tato skvělá podložka přináší to nejlepší pro bezpečnou manipulaci s rybou. Rozměry: Carp Cot XL: 36 x 110 x 65 cm / 2,9 kg a menší Carp Cot: 36 x 100 x 50 cm / 2,3 kg. Rozklikněte pro více informací.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...