Zákon o bivakách

Zajímalo by mně, jak je to s bivaky s podlážkou? Prý mělo dojít k nějaké úpravě? Děkuji
Autor diskuse: kaprhans - Profil , 16.3.2005 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Ndosec - Profil | Ne 2.2.2014 9:10:26

packa >> a když po povolené době zbalím pruty tak žádný ryb. právo nevykonávám a můžu být kde chci.Jedině,že by státní moc zavedla zákaz vycházení :-)

    NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 8:55:51

    nofish >> No ale problém začíná, když se stanu závodníkem..... To pak musím postavit nějaký objekt pro tisk, reportéry, až zase stanovím nějaký ten rekord, budu potřebovat kryokomoru, přetlakovou komoru, místnost pro relax, místnost pro meteorogy, specialisty na můčky, sklad bolelísu, minimálně na 20t, kuchyň a jidelnu, a bez toho to fakt nemá cenu. Bez toho budeme v moderní kaprařině zaostávat, i kdybychom si prosadili nočku a 4 pruty ....

    Biwi je základní potřebou WaM rybáře a to mně nikdo nevymluví....

      NCarpHouser - Profil | Ne 2.2.2014 8:43:15

      masozrout >> No, není to tak jednoznačné. Jsou území, kde i na svém pozemku nesmíš nic, ani ten stan, bez povolení příslušných úřadů.

        Npacka - Profil | Ne 2.2.2014 8:39:59

        k vykonu rybarskeho prava potrebujes par vecí-urcite mezi ne nepatrí bivak,hromada kramů a auto za zadkem a po povolene dobe lovu tam nemas co delat-uvedomte si ze uz konecne ze doba co patrilo vsechno vsem je nenavratne v pr... a pokud chcete nekde vegetovat musite si misto ošefovat koupi,najmem ,domluvou....... jako to je zvykem ve vsech civilizovanejch krajich -na druhou stranu je extrem jak majitel v honbe za prachama si necha na svem pozemku vyrust podobe zverstvo jako bylo na Labi u Podebrad pod dalnicnim mostem-nakonec tam musel se dat zakaz chytaní

          Nmasozrout - Profil | Ne 2.2.2014 4:30:23

          Šlapeto >> ahoj o tom jak si psal s těma kdo je vlastník břehu.nemusí to být vždy povodí.a už vůbec to nemůže být svazu. ryb.svaz jako takoví nemá vůbec nic ten jen obhospodařuje a pronajímá si.správně by místní organizace ani nemněli vlastnit nějaké rybníky a pod.sám vlastním pozemek který sahá dva metry do řeky.a může se to stát velmy lehce tim že se řeka rozšiřuje..podle tebe když mi řeka podemele chatu .tak už patří povodí)))bohužel si tohle myslí i kolemjdoucí a nevysvětlim jim že procházet se mi po zápraží nejni normální.pokud nevykonávají rybářské právo nemaj tam co dělat.to same když já někomu povolim byvak stan nebo si tam může klidně dělat perokliky tak ani policii to vůbec nemusí zajímat....

            NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:32:31

            nofish >> Jiste s tim souhlasim.Mel jsem na mysli to,ze kdyby jeli na pripadnou kontrolu,tak by to treba tolerovali.Mozna ,nevim,treba by naopak takovy dotaz byl predmetem k tomu aby na kontrolu vyrazili :-) Me to jen tak napadlo,protoze mame tu zkusenost,ze jinde je to tak mozne.

              NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:31:30

              Denny >> To chápu. Bohužel to odskáčou i ti slušní bohužel je to tak.

                NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:28:59

                ČapaCarp >> Ono je to dost slozite,takove veci naplno povolit,ja osobne bych byl proti tomu.Ono staci,kdyz se nejaky pororovatel podiva na mrk a precte si,co se u vody deje,tak k te vode ani nemusi chodit,aby si udelal nejakou predstavu.Kdybych jako nerybar videl fotky od vody,kde je bordel,lidi jsou si tam schopni postavit nemoznejsi zrudnosti,tak samozdrejme budu bojovat za zakaz jakehokoliv "stanovani" mimo vyhrazena mista.Samozrejme,ze to odskacou I ti slusni rybari,ale to se bohuzel neda nic delat.

                  Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 2:23:03

                  Denny >> policajti by od toho dali ruce pryč, není to v jejich kopetenci. Respektive nemají důvod do toho kecat. Když někde stauješ, potřebuješ povolení majitele pozemku. NIc víc. Pokud to není nějké to CHKO. Až ten rozhodně, zda to má řešit policie.
                  Ale ono je to všude stejné. Co říkal kolega, tak e švédsku, nebo kde, je to tak blbé, že tam radši an neurveš jablko ze stromu na louce, protože ti nepatří...No vlastně na něj raději ani nevstoupíš.
                  Všeho s rozumem, ale jak jsi napsal. Když se lidi chovají jak blbci (což češi ano) tak se nikdo nemůže divit, že jako majitel pozemku nebuduchttí stanaře na mém pozemku/majetku. Pokud se npřijdou předem domluit.
                  Ale když je to třeba na přehadě zakázáno, doslově i s upozorněním, a někdo ty stany omlouvá absencí podlahy... to je fak na přesdržku. Akorát zadělává na další, potenciální, problémy pro všechny.

                    NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:19:41

                    nofish >> Kdyby na mě někdo chtěl volat polici a řešil to takhle tak to uznám taky seberu se a du dom. Zatím se mi to nestalo a výmýšlet podle tebe blbosti jak ty řikáš mi zatím stačilo.

                      NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:17:20

                      Denny >> Jo to máš pravdu, to by mě taky zajímalo. V národním parku ani v rezervaci jsem nikdy nebivakoval, ani bych to nezkoušel si dělat zbytečny problémy. Na normálních revírech, který není v žádné rezervaci apod. bivakuju normálně. A nikdy se mi nestalo že by na mě chtěl někdo volat policii nebo mě vyhazoval. Maximálně se porybnej podíval jestli nemám kolem sebe bordel a pak mi řekl, abych chodil srát někam do pole, aby to tam nesmrdělo to je vše :-))))

                        Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 2:16:21

                        ČapaCarp >> se slušností a podobnými řečmi na mě nechoď. Slušní jsou všichni (prý) a přitom to tu vypadá, tak jak vypadá. Jsem jen o trošku starší než ty a chrápu pod širákem, když prší, tak si ten nesmysl na dobu deště s kolegou postavíme a pak ho hned sbalím. Nemám s tím nějaký problém. Ale uvědomu si, že kdyby to někdo řešil, prohraju. A dokážu to přiznat. Nepotřebuju to omlouvat podlážkou/nnepodlážkou a vymýšlet blbosti.

                          NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:15:19

                          nofish >> Ja myslim,ze temer ve vsech kulturnich zemich to tak je,nebo je to podobne.Mozna se pletu a jsou zeme,kde se muze stanovat podle toho jak cloveka napadne.Neberu Afriku a podobne destinace,tam to asi jde :-)))

                            NFRANK71 - Profil | Ne 2.2.2014 2:12:28

                            ČapaCarp >> No ještě aby jsi byl drzý.

                              NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:12:24

                              ČapaCarp >> To je presne to o cem pises.Kdyby se rybari u vody chovali kulturne,nikdo by proti bivakum nic nemel a rozumni lide by jiste vysli I vstric.Samozdrejme neco jineho je nekde v rezervaci nebo narodnim parku,tam je to bez debaty. Zajimalo by me,jestli nekdo vyzkousel treba to,zajit nekam za policajtama a slusne se s nima domluvit,ze bude tam a tam,bude udrzovat poradek a pri odjezdu nikdo nepozna,ze se tam taborilo.Opravdu by me zajimalo,jak by to dopadlo.

                                Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 2:12:20

                                Denny >> Ono je to celé složitější a hlavně, český člověk nechce dodržovat zákazy. Obecně prostě platí, že stan si nesmíš postavit tam, kde tě napadne. Jeslti půjdeš na třřídenní pochod lesem a začne v době odpočinku pšet, určitě si jej postavit můžeš, nikdo tě k soudu nepožene, policie tě označí za hrdinu a máš klid. Takhle bych viděl realitu.
                                Ale když rybáři postaví stanová městečka na březích revírů (kde je to často na informačních cedulích doslovně zakázáno) s tím, že tam x dní budou nocovat (předem to ví), je to táboření a nikdo se z toho nevykecá :-) Jenže oni ne, nemaí podlahu, nestanují...podle nich...

                                  NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:08:42

                                  ČapaCarp >> Vyzkousej si nekdy postavit vedle sebe neco s a bez podlahy a pak to jeden tyden soustavne pouzivej,zvlaste kdyz je destivo,uvidis ten markantni rozdil.Samozdrejme neco jineho je,kdyz si postavis neco na pisku nebo kamenecha neco jineho na trave,ale I tak ten rozdil bude dost znat.Kdyz pouzijes podlahu na trave,tak jen zezloutne a casem se zmatori a nikdo nepozna,ze tam neco stalo,bez podlahy to uplne nebo castecne zlikvidujes.

                                    NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:08:07

                                    nofish >> a podotýkám, že vždycky jsem byl slušnej a vždycky jsem se všema slušně domluvil, když jsem řekl že to mám kvůli špatnému počasí. A zatím mi každej vyšel vstříc :-)))

                                      NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:06:20

                                      nofish >> Klidně bych se hádal i s policijí i s tebou nebo s kýmkoliv jiným, že se schovávám před deštěm. Nenechám si přece kvůli tomu, že má někdo mindrák z toho že tam bivaku pršet 4 dny v kuse do věcí a na hlavu :-)))

                                        NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:05:11

                                        nofish >> Ja myslim,ze kdyz je clovek slusnej,tak se domluvi na vsem - vetsinou.To,co popisujes I kdyz je to take nocovani,tak je jasne,ze se nejedna o stavbu zadneho pristresku,tak bych s tim take souhlasil.Vem si to,ze kdyz budes mit u brehu lod a budes v ni nocovat,tak take nikdo nemuze nic namitat,protoze nejsi na brehu a s tim zakon nepocita :-)