Zákon o bivakách

Zajímalo by mně, jak je to s bivaky s podlážkou? Prý mělo dojít k nějaké úpravě? Děkuji
Autor diskuse: kaprhans - Profil , 16.3.2005 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 2:04:20

Denny >> A z jakého důvodu jsou k přírodě šetrnější.?

    NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 2:00:32

    ČapaCarp >> Videl jsi nekdy vojensky stan,Take nema podlahu,tak co to podle tebe je.Prece vubec nezalezi na tvaru nebo slozitosti pristresku.Kdyz si nanosim vetve a udelam z nich pristresek,je to take bivak.
    Edit.Mimochodem.Vsechny ty pristresky,bivaky nebo rikejme tomu jak chceme,pokud maji podlahu,tak jsou k prirode mnohem setrnejsi nez ty bezpodlahove.

      Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 1:54:21

      Denny >> btw, tohle je třeba bivak, by mě zajímalo, kolik lidí ten odkaz pochopí :-)
      http://www.hanibal.cz/stany/zdarske-vaky/4412-sir-j​oseph-bivak-sak-k2/#.Uu2W73J_Eko

        Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 1:50:19

        ČapaCarp >> za to ti nikdo povolenku sebrat nemůže. Ale slušný flastr, ti policie dát může. Postav si ten tvůj přístřešek proti dešti u mě na zahradě za plotem na mém pozemku co tam je, zavolám policii, dáme to k soudu, pokecáme pak až ty ten soud jako prohrávající zaplatíš. Ono je totiž jedno, jestli to stojí umě na zahradě, nebo na pozemku povodí, nebo pozemkového fondu, nebo pepy od vedle...
        Všichi jste na palici z toho, že jak to nemá podlahu, není to stan. Úplná blbost. Si koupím polní nemocnici v amyshopu. Ta taky nemá podlahu, když ji neuděláš....

          NČapaCarp - Profil | Ne 2.2.2014 1:46:17

          Říkejte si co chcete, ale bivak bez podlahy není stan. A já bych si za bivak bez podlahy v životě povolenku vzít nenechal. Vždycky, když na mě měl někdo kecy, tak jsem řekl že je to přístřešek proti dešti a hotovo. A pokaždé mi to prošlo.

            Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 1:41:32

            Denny >> Ahoj. Pozor na jednu věc. Níže je odkaz. Nevím, jestli je to v něm zmíněno, ale točí se to okolo rozhodnutí soudu v určitém/skutečném případu. Kdy člověk spal tzv "pod širákem" a měl za to platit pokutu. Což soud neuznal. Bylo to právě ono zmiňované bivakování. Karimatka, spacák. Cokoli jiného je prostě stan a nikdo mi to nevymluví a vsadím se, že případný soud by řekl to samé. Už podle toho co bylo zmíněno v odkazu a rozsudku. Kdysi jsem to totiž hledal a četl.
            Jednoduše řečeno, bivakování, je spaní venku "bez zázemí".
            Cokoli jného je kepování, stanování, nevím jak to jinak nazvat. Jedeš tam s tím, že budeš chrápat, postavíš stan, budeš tam... A to je "jen tak kde tě napadne" zakázáno.
            Kdyby nebyli lidi blbci (vynechám hrdiny co chrápou venku v listopadu) tak spí pod širákem. Pořádný spacák, pořádná karimatka a je to. Zalehnu u prutů a mám klid. A věřím tomu, že když si postavím ten stan v případě že začne pršet a přespím v něm, pak ho hned sbalím, tak mi to projde. Tak blbí a protivní nejsou ani policajti.
            Ono, když se podíváš na naše revíry, kde se parkují auta přímo za zákazovou značkou, oheň rozdělává 20m od informačí cedule, která upozorňuje na tento zákaz, bordel všude, rybáři permanentně pod vlivem, zmatek, chaos,... není se čemu divit...

              NDenny - Profil | Ne 2.2.2014 1:31:25

              nofish >> Souhlas.Divim se,ze se tady lidi hadaji o veci,ktera je vcelku jasna.Pokud si clovek najde, co znamena vyznam slova bivak je okamzite v obraze.
              Bivak = nouzový způsob přenocování pod širým nebem .
              Takze vubec nezalezi na tom,zda se jedna o plachtu,destnik, stan ci jiny pristresek bez ohledu na to,pod jakym nazvem se prodava.Kdyz to trosku prezenu,tak I kdyby si nekdo u vody(nejen),postavil cirkusacke sapito za ucelem nouzoveho prenocovani,porad je to bivak a zda to ma, nebo nema podlazku, neni vubec podstatne.Zakon nikde neresi,aspon jsem to nikde nenasel,samotne rybarske pristresky.

                Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 1:14:59

                Šlapeto >> nevymýšlej pi*oviny. Stan je stan, i kdyby o něm prodejce tvrdil, že je to "kus hadru a pár tyčí"..... šlus.

                edit: MImochodem. Už vidím, jak soudce rozlišuje rozdíl mezi bivakem a brolly... oboje pro něj bude stan, každý jiné kontrukce, to se klidně vsadím.

                  Nrover - Profil | Ne 2.2.2014 0:55:21

                  jaa1959 >> Nepochopil jsi, ...pozemek musíš vlastnit, a vlastnické spory se řeší velmi komplikovaně, a díky bohu velmi zdlouhavě. A pokud ti jednoznačně neprokáží, že máš i vlastní "ičo", jsi ve vatě. Takže, ...problém u vody bude mít ten, kdo ti bude zakazovat jí ze břehu "mrskat" ! Někdy si říkám, že my češi, jsme malinko "momentálně" zaostalí ... :-)

                    NŠlapeto - Profil | Ne 2.2.2014 0:53:44

                    jaa1959 >> Brolly bych k bivaku moc nepřirovnával, ale budiž...
                    Ne nepotřebuji, ale ochrání mě před větrem a případným deštěm, který může z místní nízké oblačnosti, kdykoli přijít. Dobrou :)

                      NŠlapeto - Profil | Ne 2.2.2014 0:52:00

                      jaa1959 >> Raději se budu věnovat bohulibější činnosti a příslušníkům to vysvětlím takto...

                        Njaa1959 - Profil | Ne 2.2.2014 0:51:51

                        Šlapeto >> Jo a k namazání chleba je potřeba BIVAK jo??? Si mne dostal do kolen. Dobrou noc.

                          NŠlapeto - Profil | Ne 2.2.2014 0:50:35

                          jaa1959 >> jak prosté a obecně prospěšné...

                            Njaa1959 - Profil | Ne 2.2.2014 0:50:24

                            Šlapeto >> Najdi si zákon,výklad k pojmům a máš. Pokud máš zájem se něco dozvědět, pokud chceš mlátit prázdnou slámu pokračuj.

                              Njaa1959 - Profil | Ne 2.2.2014 0:47:10

                              rover >> Sumasumárum. Nechcešli problém u vody, pronajmi si pozemek,oploť ho a postav si tam co chceš. Dobrá rada nad zlato.

                                NŠlapeto - Profil | Ne 2.2.2014 0:45:57

                                jaa1959 >> A o tom přístřešku jsi to četl kde? Navíc když nakouknou do přístřešku tak co uvidí? najdou něco, co dokazuje kempování? Příprava jídla - to si u vody nemůžu tedy ani oloupat mandarinku či namazat chleba, nebo uvařit polévku z pytlíku?

                                nepatřím mezi lidi, kteří by se snažili za každou cenu ochcat zákon, najít nějakou skulinu nebo se nesmyslně hádat o zjevně jasných věcech. Je mi i jasné, že si za takový přístup můžeme jako rybáři sami, ale proč by měl slušný rybář, který si od vody odveze víc než přinesl, být buzerován kvůli přístřešku? Když to vniklo kvůli bordelu u vody, tak ať začnou víc hlídat a tvrdě trestat hříšníky...

                                  Njaa1959 - Profil | Ne 2.2.2014 0:39:16

                                  Šlapeto >> Už tě vidim jak na státním pozemku nechceš nechat nahlédnout PČR. Notabene když má sloužit jako ochrana před nepřízní počasí tak bys tam měl dřepět. Přístřešek nesmí sloužit pro uschovávání věcí.

                                    Nrover - Profil | Ne 2.2.2014 0:38:32

                                    Šlapeto >> Jsme v "česku", ...na Trnávce máme schody až do vody, s chytacím molem, povoleno povodím bez výhrady ! Pozemek oplocený téměř k vodě, ...povoleno bez výhrady. Kontrola až 3x za den, ...odmítnutí kontroly, bez jejich výhrady. Až tam budeme chtít mít "blbý" bivak, který tam nepotřebujeme, jelikož tam máme pevnou stavbu, tak pevně věřím, že "bude povoleno ...bez výhrady ... " !!!

                                      NŠlapeto - Profil | Ne 2.2.2014 0:31:41

                                      jaa1959 >> Otázka je, zdali může někdo vstoupit do mého přístřešku a posoudit, jestli jde o táboření, nebo se jen skrývám před sluncem/měsícem/zimou/větrem... Takové brolly je jen velký deštník s bočnicí. Deštník slouží často k ochraně před nepřízní počasí.

                                      Proto některé revíry,ale myslím, že jen ty v chráněných oblastech, mají přímo v RŘ zákaz pobytu u vody mimo dobu lovu.

                                        Njaa1959 - Profil | Ne 2.2.2014 0:28:26

                                        Šlapeto >> Rybářský přístřešek může sloužit pouze jako ochrana před nepřízní počasí, ostatní je táboření.