vyroba boilies za studena

Muze nekdo poradit,cim se poji boilies vyrabene za studena(nevarene,bez vajec)?Cetla jsem o tom ,ale nebylo uvedene pojivo.Dik za odpovedi
Autor diskuse: Misa - Profil , 28.2.2005 kaprařina - nástrahy, návnady

NPoušťák - Profil | Čt 27.1.2011 11:19:45

mi-ku >> tys vždycinky jentak popichoval.))

    Nmi-ku - Profil | Čt 27.1.2011 11:17:46

    Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 27.1.2011 11:15:58 >> taky jsem mamince do cca 14 let a rád pomáhl s pícháním knedlíků, ale pak jsem si poprvé čuchnul k...a už jsem knedlíky odmítl píchat....znal jsem lepší druh píchání...))))

      NSlavík - Profil | Čt 27.1.2011 11:16:40

      Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 27.1.2011 11:15:58 >> :))))))

        NParanoidní Schizofrenik - Profil | Čt 27.1.2011 11:15:58

        mi-ku >> píchat knedliky mě bavilo a byl sem v tom dost dobrej....
        ps nevim z jakýho si kraje ale tady u nás si normálně píchaj i děti....

          Nmi-ku - Profil | Čt 27.1.2011 11:15:13

          Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 27.1.2011 11:11:09 >> je máš pravdu, děti nepíchají....))))))

            Nmi-ku - Profil | Čt 27.1.2011 11:11:52

            mekoun >> ano Univar je tlakový systém , skoro stejný jako třeba domácí papiňák a tak se tím tlakem může použít vyšší telota a i zkrátit dobu vaření, ale v ormálním pařáku to bude trvat déle..)))

              NParanoidní Schizofrenik - Profil | Čt 27.1.2011 11:11:09

              mekoun >> univar byl pro děti, vzhledem k tomu že se potom knédle nemusely píchat.....

                Nmekoun - Profil | Čt 27.1.2011 11:08:54

                mi-ku >> No mě by to celkem zajímalo, krom toho s tou párou je to daleko ostřejší. V kuchyni jsme vařili párou dost často v Univaru a knedle byly daleko dřív hotový než ve vodě, jelikož pára docílí větší teploty než voda, ovšem v závislosti na tlaku, samozřejmě.

                  Ne500 - Profil | Čt 27.1.2011 11:07:23

                  mi-ku >> Již nic díky za osvětu, alespoň neumřu blbej. Ale co to má co společnýho v hrabání se v mojí kartě jsem nepobral.

                    Nmi-ku - Profil | Čt 27.1.2011 11:02:53

                    e500 >> tak za 1 nehodlám se dohadovat s někým o kom nic nevím, protože si nevyplní ani kartu, za 2-je velmi velký rozdíl mezi přenosem tepla a aerobním prostředí a v kapalné (proto se věci tepelně upravované v páře vaří skoro 2 x déle a to jen na základě fyziky, kdy přenost tepla kapalina-plyn je cca jen 40-52% proti účinosti přenosu kapalina-kapalina a nebo přenosu plyn-plyn, kdy je zde přenos pouze do max 12%) a tak jsem schopen strčit ruku do páry co bude mít třeba 60°C a nic se mě nestane, protoe pára je plyn i když kapalně nasycený, ale do vody horké 60°C ruku nestrčím, protože sám jsem z cca 75% tvořen kapalinou a tudíž zde dochází k vysokému přenostu tepla a já bych se spálil...

                    vše je o fyzice, biomechanice, chemii a logice...

                    jo a za 3 je moje práce aplikovat ve výrním procesu či laboratorně hledat aplikace týkajících se vnitřních procesů těst ve vztahu k prostředí, PH, teplotě a inkativačním procesům a to třeba i na úrovni samotných enzymů atd...

                    výrobní proces boilie je z pohledu mé profese velmi primitivní proces a dá se dost jeho vlastností před, či během výroby a následného produktu dosti jednoduše ovlivňovat ..., ale to zde nehodlám rozebírt, páč by to byla pro většinu lidí španělská vesnice......))))

                    ještě nějaká otázka?

                      NParanoidní Schizofrenik - Profil | Čt 27.1.2011 11:01:42

                      takže sušenejm koulim budeme říkat Dryies(Sušenky) a mraženejm Freezies(mraženky), to aby mezi námi bylo jasno a nevznikali další slovní hříčky..........
                      , ale jak docílit barevnejch kuliček bez vaření se tady beztak nikdo nikdy nedoví....
                      zlatej brambor, pochybuju že ten někdy znepřátelil tolik lidí....

                        Nmekoun - Profil | Čt 27.1.2011 10:58:17

                        Cloud >> Takže když krájím maso, vlastně ho tim nožem lisuju, skvělý...to nás na praxi neučili, zřejmě to nebyli tací odborníci jako vy. Měl jsem se líp učit, líp učit. :DDD

                          Nmekoun - Profil | Čt 27.1.2011 10:56:13

                          Cloud >> Kurňa, taky bych si dal. A prosil bych hodně cesnaku. :D

                            NCloud - Profil | Čt 27.1.2011 10:55:55

                            mekoun >> A při vykrajování žádnej tlak na pečivo nevyvinete?Prosim vás zamyslete se trochu nad tím.Pořád jde o určitý tlak nástroje na hmotu :-)))) Odcházím.Zdar.

                              NSlavíček - Profil | Čt 27.1.2011 10:53:03

                              GRUPA >> Když jsi se zmínil tak jsem viděl pořád o vaření a taky do palačinek kuchař nedával vejce . Jenom to nechal půl hodiny odležet . Prej ten gluten potřebuje trošku víc času aby pojil .

                                NCloud - Profil | Čt 27.1.2011 10:52:43

                                Tak a já si jdu udělat polévku nudličkama s jatrovýma boiliesama. :-)))

                                  Nmekoun - Profil | Čt 27.1.2011 10:51:56

                                  Cloud >> Nemusíš lisovat, stačí když je vykrajuješ jako vánoční pečivo.

                                    Nmekoun - Profil | Čt 27.1.2011 10:50:31

                                    Kocháč >> Jasný, nazval bych to tedy dobrá kulatá nástraha za studena...huahua mě snad vomejou. Budu je muset seřvat, že houskové boilie vlastně nejni boilie a zažaluju je, že klamou zákazníky.

                                      NGRUPA - Profil | Čt 27.1.2011 10:47:43

                                      mi-ku >> ..bych donesl melánž...:-))

                                        Ne500 - Profil | Čt 27.1.2011 10:46:40

                                        mi-ku >> Ale nic, tak si tam dej ruku a uvidíš