- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Galerie chycených Candátů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
22x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nbrzak - Profil | Čt 4.12.2025 15:50:41
NPiskořík - Profil | Čt 4.12.2025 15:19:38
A jeho ty ryby nejsou….
Za prvé, jako notorickej Nenažran a držgrešle by si nekoupil Plzeň a za druhý, kdyby je chytnul, tak s tím tak chlubivě zaspamuje MRK, že by si to místní osazenstvo pamatovalo ještě 50let….;o)
NPolčis - Profil | Čt 4.12.2025 14:48:48
Nbrzak - Profil | Čt 4.12.2025 14:14:07
Nbrzak - Profil | Čt 4.12.2025 12:31:20
NPiskořík - Profil | Čt 4.12.2025 12:26:09
Nbrzak - Profil | Čt 4.12.2025 12:06:46
Naleš vavřina - Profil | Čt 4.12.2025 9:36:21
NMAXXSKATER - Profil | Čt 4.12.2025 8:43:01
Já si nemyslím, že by se jich vysazovalo málo - otázkou zůstává, kolik jich z toho pak přežije do dospělosti z různých důvodů, kolik a kolikrát jich pak má příležitost se vytřít (opět z různých důvodů - ideální podmínky ve vodě, jestli je někdo klepne hned po dosažení míry nebo i před ní, zda umřou kvůli zbytečnému zažrání rybičky s háčkem od rybičkáře, stav rybožravých predátorů, počty sumců atp.) a zvýšit tak stav jejich populace v revíru atd.
Můžeš zavádět limity na počty povolených přisvojených kusů, můžeš zvyšovat dolní míru, můžeš zavádět horní míru, můžeš prodlužovat dobu hájení ryb, ale dokud se nezmění základní myšlení rybářů, tak to stejně k ničemu moc ohledně zlepšení stavů ryb nepovede - jen ty ryby pak nebudou vykázané v povolenkách. Vem si jenom počet revírů (Labe, Chrudimka, Loučná, písáky) ve Tvém akčním rádiusu do 5 kilometrů od Tvého bydliště - to prostě nejde uhlídat. Odpověz si sám, kolik jsi na ty svoje počty docházek měl kontrol od rybářské stráže.
Píšeš, že jich teď nemáš o moc více než 5 kusů za rok na povolenku ... Důležitý je taky ten kontext ... Mohl jsi jich mít přisvojených více ? Kdy naposled jsi pustil mírového candáta a stalo se tak vůbec někdy (pokud nebyl hájený) ? :-)
Jinak ovečkami bych kluky určitě nenazýval. Kdo Ti dal ČK a proč, tak to nevím, ale já jsem to nebyl ... :-)
Ndirekt - Profil | St 3.12.2025 23:28:38
Ndirekt - Profil | St 3.12.2025 13:22:16
NKnapík - Profil | St 3.12.2025 8:03:52
NKnapík - Profil | St 3.12.2025 8:02:45
NSurf - Profil | Út 2.12.2025 19:21:50
Jsem rád, že jsem zažil rybařinu, kdy ve vodě byly ještě ryby. Myslím dravci.
NPolčis - Profil | Út 2.12.2025 18:58:45
Ještě teda máme bramborový salát,nějaký přípitek a na oběd hrachovou polévku.
Snídani nevím,to nedokážu říct 😀
Jo a když toho candáta nechytnu,tak se hovno stane,u nás není tak zlá doba jak u vás 😂
NChiquita - Profil | Út 2.12.2025 18:55:08
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 18:48:44
NPolčis - Profil | Út 2.12.2025 18:43:09
Ano,každý rok mám koupenou rybu a to čerstvého amura 😉Já totiž kapra do brzáku nestrkám.
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 18:34:45
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 18:11:36
Ndirekt - Profil | Út 2.12.2025 17:38:24
NVash - Profil | Út 2.12.2025 16:59:13
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 16:10:19
NPolčis - Profil | Út 2.12.2025 15:50:37
Z moji zkušenosti stačí deset metrů.
Ndirekt - Profil | Út 2.12.2025 15:42:23
NKnapík - Profil | Út 2.12.2025 14:37:36
NPolčis - Profil | Út 2.12.2025 14:05:15
Nkubas. - Profil | Út 2.12.2025 14:03:15
Ndirekt - Profil | Út 2.12.2025 13:39:12
NMAXXSKATER - Profil | Út 2.12.2025 13:29:49
Co by s tím měl dělat svaz ? Ke svazu, respektive svazům, můžeš mít spoustu výhrad, co se týká zarybňování a staráním se o svěřené vody, ale tohle stejně nemá řešení. Jakmile by někde bylo více candátů v mírové (nebudu psát ani berné) velikosti, tak se to mezi masnami rozkřikne a budou to tam plenit, dokud se alespoň občas nějaký chytí. Zažil jsem to na pár uzavřených rybnících a pískovnách v minulosti, že jakmile jich tam svaz prostřednictvím MO vysadil více, ať už k tomu vedly jakékoliv pohnutky (požadavky obce, majitele revíru, redukce bílé ryby - sinic), tak to tam dopadlo přesně takhle, že se ty ryby vymlátily, dokud tam byly nějaké pravidelné záběry ... A tím to samozřejmě "při zažírání" odnesly úplně zbytečně i podměrečné ryby (candáti a štiky) ...
Kluci to dole napsali naprosto správně, že podobní "Brzáci", jako jsi Ty, jsou zkrátka po celé republice. Proto se ty pojmy jako "Brzák, Brzáci, brzení, brzákování" atd. zde na MRKu tak ujaly a v podstatě už zdomácněly. Ty jejich (vaše) argumenty zná každý: povolenka je drahá a musí se zaplatit, benzín je drahej a doba je zlá, krmení je drahé, svaz (MO) nezarybňuje nebo dává ryby jenom málo, on to zmasí někdo jinej, když to neudělám já atp.
Kdo to zná v Chrudimi, tak ví, že je tu jedno průtočné rameno řeky Chrudimky u MO Chrudim 2. Sice se to týká kaprů, ale výsledek je úplně stejnej. Není to tak dlouho, co zde dva chlápci měli z tohoto malého úseku každý přes 100 zmasených kaprů za sezónu za cenu jedné územní povolenky. Taky pořád prskali, že se tam nic nedává a MO (svaz) na to se*e ... K tomu samozřejmě měli i další ryby, které zabraly při lovu kaprů, ať už to byli líni, velcí cejni nebo omylem nějaká štika. U Tebe by to bylo stejné - kdybys měl tu možnost, tak těch candátů taky klidně odtaháš sto. Tvoje navrhované řešení není vůbec žádným řešením, respektive ničemu by nepomohlo. Teda rozhodně by nepomohlo stavům candátů ve Tvých revírech, pouze bys jich měl o to více v mrazáku ...
NKnapík - Profil | Út 2.12.2025 11:57:32
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 11:27:42
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 11:25:26
NKnapík - Profil | Út 2.12.2025 8:41:42
Ndirekt - Profil | Út 2.12.2025 4:56:51
Ale je i pravda že je výši tlak z naší strany.
Jak už tu je napsáno.
PS jak rád říkám, někde na půl cesty je pravda.
Ndirekt - Profil | Út 2.12.2025 4:51:06
Nbrzak - Profil | Út 2.12.2025 4:43:47
Nbrzak - Profil | Po 1.12.2025 21:20:05
Nbrzak - Profil | Po 1.12.2025 21:16:26
NPiskořík - Profil | Po 1.12.2025 21:16:16
"Populace dravců stále klesají, bééé, bééé....je to celorepublikový problém, bééé, bééé..."
A první kudla nebo candátek, co se mu oběsí na rybku.... jeb, jeb do palice.....igelitka řve hlady.....:o)
Omlouvám se za příspěvek mimo téma....ale může za to Brzák...ten zkurwí každou diskusi.....:o))
Nhydrolog - Profil | Po 1.12.2025 21:11:13
Ty jsi na druhé straně aparátu?
NPolčis - Profil | Po 1.12.2025 21:11:03
Nbrzak - Profil | Po 1.12.2025 21:06:32
Čtenáři této diskuse také sledují
NSranda bez nadsázky 🤘10867
NFóry59883
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NUdírny a uzení51150
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NSprávný muž má v kapse nůž8081
NORLÍK - volná diskuse240486
NJádro chilli žroutů11225
NDokumenty z přírody kolem vody624
NGeoff Anderson a další funkční oblečení817
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme cestovku
Safra-go
Jižní Afrika, Sibiř, Patagonie. Vyzkoušené lokality v doprovodu našeho scouta. Expedice pro partu kamarádů i...





















