Železné zátěže - používáte je?

Ahoj všem,
viděl jsem nedávno video, kde používali velké matice jako závaží. Chtěl jsem si to také vyzkoušet. Nemohl jsem ale najít žádného výrobce. Nakonec jsem ho našel. Jmenuje se Adam Kořánek a patří do týmu Karla Nikla. Prodává ta závaží pod značkou Goody fishing (Gf) přes sociální sítě Facebook nebo e-mail: a.koranek@seznam.cz Stačí mu napsat a domluvit se na počtu a gramáži. Více info má na té Facebookové stránce.
Závaží je pro delší výdrž potaženo teflonem. Koupil sem si jich pár (30ks) a doufám, že budou dlouhodobě použitelné bez velkého zrezivění. Teda alespoň do doby, než je všechny naházím do vody. Víte někdo i o nějakém jiném výrobci nebo už máte zkušenosti s železnými závažími?
Autor diskuse: Jardal - Profil , 10.6.2025 kaprařina - náčiní, doplňky

NMKulicka - Profil | St 11.6.2025 10:29:57

siluri >> Pokud je to železo zabalené v PTFE, tak bych to jako zas tak moc ekologickou variantu neviděl.

    Nsiluri - Profil | St 11.6.2025 10:03:05

    ThomasHops >> on to ale neporovnaval s olovom, iba nadhodil ako ekologickejsiu alternativu. V tomto zmysle by si mohol povedat tungsten ma hmotnost 18kg/dm3 - to je o hodne lepsie jak olovo - znamena to teda ze olovo je na nic?

      NThomasHops - Profil | St 11.6.2025 9:54:52

      Tak porovnej tohle: železo = 7.874 g/cm3 , Olovo = 11.34 g/cm3. 100g zatěž železo 12,7cm3 a olovo 100g 8,81cm3. To je 1/3 rozdil v objemu. Železo je na nic

        Nbart.bm - Profil | St 11.6.2025 5:39:09

        siluri >> taky mě to hned napadlo podle toho popisu až pomalu na složení stolice prodejce 🤣

          NSlavíček - Profil | St 11.6.2025 5:37:16

          Na co barvit nechávám to mírně z reznout a hotovo barva je pouze zbytečnost ale při prodeji chápu zvedne to cenu

            N$ - Profil | St 11.6.2025 1:14:58

            Může z toho být problém...
            Jde mladý Lakatoš kolem rybáře: Hej, more, cos to tam hodil to těžký?
            Po odpovědi rybáře: velkou černou matku
            Se můžou začít dít věci... noo

              Nsiluri - Profil | Út 10.6.2025 23:42:32

              To vyzera jak reklama priamo od vyrobcu :)

                NMartin M. - Profil | Út 10.6.2025 23:39:08

                pohodak >> pozinkovana matka M30 je o korunu zdrazsi nez obycena, tj. kolem 13kc/ks. Ale bude to stribrne a pest na oko, takze nejake tmave barve rozumim.

                  Nmilanpindryc - Profil | Út 10.6.2025 23:16:32

                  Potazene teflonem… jo ekologie v praxi

                    Npohodak - Profil | Út 10.6.2025 22:39:37

                    Jardal >>
                    ved je to obyčajná velka matica ...to si viem aj doma za par drobných spraviť.
                    Pokiaľ ide o ekológiu tak je to zbytočne farbiť či zinkovať postačí to uskladniť v mastnom papieri od kuch. oleja :-D

                      Ndrvoštěp - Profil | Út 10.6.2025 22:35:01

                      Jardal - >> Na letošním Ff byl stánek kde ty ,,matky" byly k vidění, možná i na prodej.

                        Npohodak - Profil | Út 10.6.2025 22:34:12

                        vydra Lucky >>
                        nie že pripomína ale je to presne tak...

                          Nrazisdas - Profil | Út 10.6.2025 22:04:29

                          Jojo o tom mel i MT clanek v Rybarstvi. Napad dobry. Ale zkusil bych si to udelat. Teflon se vodrbe, stejnoj sluzbu udela cerna matka za daleko mensi cenu.

                            Nvydra Lucky - Profil | Út 10.6.2025 21:25:06

                            Trochu mi to připomíná dieselovou nabíječku pro ekologické eauto ...

                              Nmurphyy - Profil | Út 10.6.2025 21:00:41

                              hm no neviem, clovek sice kupi na ryby sem tam aj mozno vacsie blbosti, ale uz len z principu toto nie..lebo to uz keby som bol nuteny pouzit nieco ine nez olovo, tak nez toto tak si radsej zajdem do zeleziarstva a kupim si tie matky.. potom doma navrtat dierky pre obratlik/kruzok, uchytit to nejakym dvojzlozkovym lepidlom, tmelom a pod, ale inak nemam dovod toto riesit teraz, olova zamerne vo vode nenechavam

                                NČík - Profil | Út 10.6.2025 20:56:57

                                Jardal - >> A není ten teflon zbytečný, takto už je ve vodách dost sraček. Pokud už bych chtěl myslet trochu na ekologii, tak matice bez jakékoliv úpravy, ty se za x let rozloží rozhodně lépe.

                                  NROMIČEK - Profil | Út 10.6.2025 20:25:12

                                  Niečo som našiel 👍

                                    NROMIČEK - Profil | Út 10.6.2025 20:21:01

                                    Ja robím method krmitka z oceľových položiek a kahancov. Ak sa podarí vyhrabem foto s pridám ich...

                                      NSlavíček - Profil | Út 10.6.2025 20:16:43

                                      Používám je už pár let vyrábím si je sám .

                                        NJardal - Profil | Út 10.6.2025 19:57:56

                                        Jardal - >> Ještě přidám foto pro lepší představu.