- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Proč je na Berounce minimálně rybiček
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo neví proč poslední dobou je na Berounce tak málo rybiček a nemyslím si že za to můžou dravci ?
Autor diskuse: Tomba - Profil , 3.6.2025 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NFRANK71 - Profil | Čt 5.6.2025 21:29:23
@Řízek 5,125 Martine je pro kormorána těžší v zimě ulovit bílou rybu nebo sumce cca 40-50cm, který hibernuje?
NFRANK71 - Profil | Čt 5.6.2025 21:06:58
Mušketýr >> to není zas až tak pravda a minulý rok bude horší. Plus počet sumců na zimovištích rapidně klesnul. 200 kusům se to už ani nepřibližuje.
NMušketýr - Profil | Čt 5.6.2025 20:47:16
FRANK71 >> Od roku 2021 úlovky sumců na Berounce naopak opět stoupají.
Nhydrolog - Profil | Čt 5.6.2025 20:19:29
standas >> to si nemyslim, si budou konkurovat sami, navíc si myslím že větší ryby dokážou vytlačit menší když jde o žrádlo.
Nstandas - Profil | Čt 5.6.2025 20:03:03
hydrolog >> budou méně brát, nebudou mít potravní konkurenci🤔
NMurphy61 - Profil | Čt 5.6.2025 19:44:23
Na rybičky je ještě brzo...na konci července to bude jiná káva, hodíš do vody krmelec a bude se vařit voda i když tam bude 2m hloubka...sumci na berounce jsou,ale jak píše Frank,čím větší tím je jich míň,jsou to kanibalové
NMušketýr - Profil | Čt 5.6.2025 18:45:13
FRANK71 >> Tak z Berounky 1 se odneslo v posledních letech i přes 200 sumců ročně a z Berounky 2 i přes 150 za rok, takže jsou hodně po celým toku.
NFRANK71 - Profil | Čt 5.6.2025 18:32:29
Mušketýr >> já teda nevím, ale 100.sumců není určitě moc, nehledě, že je to spíš chytáno v blízkosti soutoku.
Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 18:21:19
Na Berounce jsem chytal vzdycky hrouzky. Byli tam pěkní kousci kolem 15 cm.
NTomato97 - Profil | Čt 5.6.2025 18:14:39
Vévoda z Wellingtonu >>
Letos jsem byl na Berounce třikrát, ani záběr...
Cejna jsem na ní chytil naposled v říjnu, měl 53 cm, přikládám i foto...
Letos jsem byl na Berounce třikrát, ani záběr...
Cejna jsem na ní chytil naposled v říjnu, měl 53 cm, přikládám i foto...
NMušketýr - Profil | Čt 5.6.2025 18:06:23
FRANK71 >> Ja nevím, ale není každoročně odnesenej 1 minimálně mírovej sumec na každejch 50 až 60 m toku včetně peřejí známka toho že jich je tam až dost? Když každoročně stihne stejný množství dorůst do dalšího roku míry?
NFRANK71 - Profil | Čt 5.6.2025 17:12:03
Vévoda z Wellingtonu >> sumec neškodí, hodně ho není. Věnuji se jim asi 20 let na Berounce aktivně, mám místní znalosti a informace. Nepočítám ryby do 50 cm, potom to jde rapidně dolů.
NMušketýr - Profil | Čt 5.6.2025 14:50:10
FRANK71 >> Jasný, ja to myslel v porovnání s tím, jak to vypadá třeba na Vltavě nebo zvlášť kolem soutoku Labe a Vltavy kde jich v zimě bejvají obrovský hejna a zůstávají po nich úplně bílý topoly a zem kolem vody.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 5.6.2025 14:49:43
FRANK71 >> právě z těch důvodů, co uvádíš, dnes sumec škodí (dříve bylo bílé ryby hodně). Jinak máš samozřejmě pravdu s podmínkami i kapřem.
No a je třeba uspokojit většinovou základnu, aby se aspoň 2 týdny v kuse podzim/jaro dočkal i ten největší pablb, kdy kapř visí na háčku 20x hned po náhozu.
Jen bych se zastal kolegy, že na přívlač se dnes kapr sekne vcelku běžně, to samé na rybku, nedej bože její cár. A to si nemyslím, že by moje woblery 7 cm připomínaly nějakýho červa.
No a je třeba uspokojit většinovou základnu, aby se aspoň 2 týdny v kuse podzim/jaro dočkal i ten největší pablb, kdy kapř visí na háčku 20x hned po náhozu.
Jen bych se zastal kolegy, že na přívlač se dnes kapr sekne vcelku běžně, to samé na rybku, nedej bože její cár. A to si nemyslím, že by moje woblery 7 cm připomínaly nějakýho červa.
NMušketýr - Profil | Čt 5.6.2025 14:46:29
hydrolog >> No právě to jsem měl taky na mysli, ve městech jim nehrozí vůbec nic, tak tam mají největší klid. V Praze jich v zimě bývají kvanta.
Čtenáři této diskuse také sledují
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15211
NSpolek pozůstalých GFC110357
NKlub fanoušků Trabucco27531
NPsi, pejskaři, rybáři7910
NUdírny a uzení51139
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NKormorán 20171127
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












