Rada kratke pruty díky

Dobrý den, plánuji si koupit 3m pruty kvůli manipulaci na lodi skrz vyvážku ale většinou se uvadi max zatizeni 80 g….kdyz tam dam odpadavaci max do 300 g nemělo by se stim nic stat ne?🙂 přemýšlím mezi prutem Sportex Prut Competition CS-5 Breakout 3 m 3 lb a Free Spirit Prut Helical 10' 3.00lb diky za odpovědi nebo zkušenostmi z těmato pruty díky
Autor diskuse: andrew313 - Profil , 27.2.2025 kaprařina - náčiní, doplňky

NVojta78 - Profil | Čt 6.3.2025 18:05:06

Vojtechvojtech >> co tam máš za navijáky?

    NVojtechvojtech - Profil | Čt 6.3.2025 17:45:26

    Mr.Doctor >> Ja to vidim stejne. Pohledova zalezitost. Ostatne potvrdil mi to i stavec od fochu. Resit to nehodlam. Cajk musi slouzit me, ne ja jemu. Jen jsem chtel vedet nazory ostatnich. Za ty necela dva roky dostaly zahulit dost. Takze tak. Diky

      NMr.Doctor - Profil | Čt 6.3.2025 9:46:44

      Dušan_hp >> Přesně tak.....v minulosti jsem měl jedny oblíbené 3 lb zdolávačky, 4 - 5 sezón intenzivně na slunci, větru, dešti udělalo své....nicméně do té doby bez známek jakékoli újmy, poté lak zestárnul, snad i vytvrdnul a během následujících dvou sezón jsem to na tom byl jako kolega níže u každého očka....jinak funkčně jsem nezaznamenal žádný rozdíl....

        NDušan_hp - Profil | Čt 6.3.2025 9:38:18

        Mr.Doctor >> Mě to udělal původní Morion 12ft model co má sedm oček také. Asi po pěti letech ale vím, že jsem ho dost přetěžoval. Naštěstí v něm nic "neloupe" fakt jen kosmetika.

          NMr.Doctor - Profil | Čt 6.3.2025 9:28:40

          Vojtechvojtech >> Teď to napsal přesně Vojta78.... je to pouze kosmetická vada , která na funkci nemá vliv.....viděl jsem to na spoustě prutů, sám jsem to na jedněch v minulosti měl také a jsem přesvědčen, že pokud budou pruty "poctivě" využívány a nebudou jen uloženy někde v koutě, dříve nebo později se to stane téměř na všech prutech.....hodně záleží na laku, ale žádný není "nesmrtelný" ....jako v takové krátké době to nasere , to určitě, ale nějaké reklamaci, že by ti poslali nové pruty, moc nevěřím, a u "firemní" opravy nevím, aby to nedopadlo ještě hůře, spíše pokud je to pro tebe takhle nepřípustné, nechal bych to nějakému šikovnému stavěči převázat s použitím kvalitního laku....

            NVojta78 - Profil | Čt 6.3.2025 8:25:29

            murphyy >> Psal jsem to níže. Mám to taky, i když ne tak moc. To očko má v pohodě, žádné prohnutí. Má to tak být. Já jsem si toho všimnul dva měsíce po zakoupení, kdy u jednoho prutu začalo,,lupat,, při náhozu. Reklamací jsem se popravdě nechtěl zaobírat. A to ze dvou důvodů. Ten první je, že se to zde na Mrku probíralo( u jiných prutů, všeobecně) a shodli se, že je to jen kosmetická vada a na funkci nemá vliv, že reklamace je bez šance, popřípadě dokazování, že jsem si to nezavinil sám(třeba tím nárazem atd.) Další důvod je ten, že jsem celkem dost slyšel o zfušovaných opravách u této značky. Takže konečný výsledek může být ještě horší. To poškození není takové, jako na fotkách, ale zamrzí to. Člověk za ty prachy očekával určitou kvalitu.

              NVojtechvojtech - Profil | Čt 6.3.2025 6:30:50

              murphyy >> To nebylo od zacatku. Postupem casu. Nahodile nekde. Na obou prutech. Ze by mi nekde spadly nebo jsem je bouchnul, to vubec. To bych si pamatoval. Me jeden znaly clovek napsal, ze jde o pohledovou zalezitost. Udajne to nema na fci prutu vliv. Pry se to stane kompletnim vytvrdnutim laku nebo ne uplne presne osazenym ockem. Mam je of srpna 2023. PS: @Vojta78 tady psal, ze to ma taky. To uz by byla sakra nahoda. S tim mechanickym poskozenim. Udajne taky zaznamenal pripad, kdy to meli i jini.

                Nmurphyy - Profil | St 5.3.2025 23:59:59

                Vojtechvojtech >> v maili co som im pisal som pridal aj tvoju prvu fotku s tymi 2mi sipkami kde je popraskany lak, to si mal od zaciatku? pisu o tom v poslednej casti odpovedi ze to mohlo byt sposobene nejakym buchnutim, tlakom na ocko..

                "
                We appreciate your honest opinion and also understand some of your criticism of our rods. Of course it is annoying when, for example, a series of reel seats has a defect.

                But we do not manufacture these reel seats, guides, alu parts ect. we buy them in (e.g. from FUJI, Seaguide and others). Therefore, we unfortunately have no influence on the quality of the manufacturer.

                This is just as annoying for us as it is for you. Because in the end, we get the blame for it.

                As all rods are built by hand, it unfortunately happens from time to time that rings on the blank are not perfectly aligned. There is of course a final inspection of the rods,

                but people work here too and they are not always equally good at their work. We try to minimize these problems through training. However, this problem can never be completely avoided.

                However, it must also be said that if there are any problems with the rods, we solve them immediately in the service department in almost all cases. Be it through an exchange or a repair.

                Referring to your attached picture with cracks in the top coat of the guide windings. The two cracks in the top coat of the guide winding usually occur if you have got stuck or bumped

                the rod ring somewhere, for example. Or even if you have tried to loosen a hanger and put too much pressure on the guides. The guide transfers the pressure it receives to the paint, which then cracks.

                With new rods, these cracks can occur if the rods have been subjected to too much pressure in the box during transportation. However, this is not a processing or material defect.

                Pls. can you tell us how old your rod is ? In your case, there is the option of removing the top coat and repainting the guide winding.
                "

                  Npkubi1 - Profil | St 5.3.2025 21:28:22

                  A co forge suprema 9ft 3,25lb? Za mě neskutečný proutek. Vzal jsem ho do ruky teď na FF a hned objednal. Je to skoro jako vlacak, přitom ten blank má neskutečnou sílu. Pocitově jsem lepší krátký pruty v ruce neměl.

                    NVojtechvojtech - Profil | St 5.3.2025 21:24:44

                    A_dam >> jak to myslis? Vyhnute nozicky dovnitr?

                      NA_dam - Profil | St 5.3.2025 18:06:00

                      murphyy >> Nestačí, že ťa Japonci vyhodili zo Shimanna😀
                      Sa pozri poriadne má totálne vyhnutú dovnútra nožičku očka s toho mu to popukalo okolo...

                        Nmurphyy - Profil | Út 4.3.2025 13:42:38

                        nieco som im napisal ci vobec dostavaju podobne ohlasy alebo si len ziju vo svojej bubline, tak uvidime co mi napisu ak teda vobec nieco..
                        ale minule sa so mnou bavili ked sme riesili ocka u feedrovych prutov..
                        este ze napr take shimo/daiwa je v JP..jasne aj tam sa menia manazeri s vidinou co najvacsieho zisku pri co najnizsich nakladoch, ale stale tam ostavaju hlavni ludia dbajuc na tradiciu firmy aby sa uplne nevymanila z hodnot a filozofie pre ktore bola zalozena, a povedal by som ze aj celkovo je ten pristup ludi v JP k hodnotam a tradiciam pevnejsi nez u europanov a ze nepodlezu az tak nizko pod kvalitu aby prezivali len z mena znacky

                          NMrtweyUbrus - Profil | Út 4.3.2025 12:46:18

                          Vojtechvojtech >> Já to viděl u Century FBS, ale ty byli dvavcet let starý.

                            NVojtechvojtech - Profil | Út 4.3.2025 12:16:05

                            MrtweyUbrus >> Z reklamace mi to vrátí dojebaný. To už tu jednou bylo. Mistři na Slovensku ze sportsu se krásně předvedli. No což. Další sporťák už u mě nebude mít šanci. Je teda fakt, že na jiných prutech jsem toto nikdy neviděl.

                              NMrtweyUbrus - Profil | Út 4.3.2025 12:12:27

                              Vojtechvojtech >> Já bych reklamoval, jak se dostane vlhkost pod tu odchlíplou vrstvu bude to horší, nebo prodat a koupit pruty bez laku 🙂

                                NVojtechvojtech - Profil | Út 4.3.2025 12:06:07

                                Vojta78 >> Myslis, ze je to na reklamaci?

                                  NVojta78 - Profil | Út 4.3.2025 11:51:52

                                  Vojtechvojtech >> ano, to je přesně ono- no na Carp Show Moravia jsem se dostal ke dvěma rybářům, kdy jeden ukazoval fotky doprasené opravy laku Sportexu v autorizovaném servisu. Tak to nebudu riskovat.

                                    NVojtechvojtech - Profil | Út 4.3.2025 11:42:01

                                    Posílám moje fotky morionu selection v 10ft, 3 lb. Je tohle normální? Působí to na mě jako odstátý lak od podkladu. Co myslíte?

                                      NZvonda0125 - Profil | Po 3.3.2025 21:30:49

                                      Já se bohužel taky musím přidat s negativní recenzí “nového” Morionu v 10ft, oba rozlepené ve šroubovací matici u sedla, navíc to mám na vyvážku a LCčko v tom absolutně nesedí :( uvažoval jsem o něčem jiném, ale nesnáším tu smršťovačku na celé rukojeti, tím pádem Sportex out… Jinak mám Hi-S ve stejné konfiguraci a tam vše šlape jak má :)

                                        Nhaas - Profil | Po 3.3.2025 11:10:42

                                        Vojta78 >> jo plně tě chápu ale tady vidíš že značka není záruka kvality v dnešní době ani náhodou 🤷