- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
RIS a jeho nefunkčnost.
Chtěli jsme si objednat povolenky,zaplatit příspěvky a nic. Některé organizace dál prodávají a vystavují povolenky postaru.
My jinou možnost prostě nemáme.
Hlavně pro starší členy dle mého názoru strašně složitý systém ,který nefunguje a sami to nezvládnou.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Niva - Profil | Čt 13.3.2025 21:23:09
Nvlaza - Profil | Čt 13.3.2025 17:09:08
Natislav_fishing - Profil | Čt 13.3.2025 11:26:16
NMartin M. - Profil | Čt 13.3.2025 11:04:18
Natislav_fishing - Profil | Čt 13.3.2025 11:00:47
Nchřenovák - Profil | St 12.3.2025 14:25:13
Protože teď asi ti ji nikdo neprodá
A jaký máš důvod kupovat od jiné MO?
Natislav_fishing - Profil | St 12.3.2025 12:38:31
Nstormandnature - Profil | St 12.3.2025 8:44:38
NLaibros - Profil | Út 11.3.2025 22:16:17
Nstormandnature - Profil | Út 11.3.2025 19:40:32
Nstormandnature - Profil | Út 11.3.2025 19:34:51
NLaibros - Profil | Út 11.3.2025 14:51:31
NRudina - Profil | Út 11.3.2025 14:31:04
https://www.rybsvaz.cz/podpisem-prezidenta-republiky-byl-dokoncen-legislativni-proces-novelizace-veterinarniho-zakona-zmenou-zakona-o-rybarstvi-se-nyni-otevira-moznost-plne-elektronickych-povolenek-v-mobilni-aplikaci-ris
Nboticar - Profil | St 12.2.2025 23:02:04
NTomášV - Profil | St 12.2.2025 20:27:21
NAťka - Profil | St 12.2.2025 19:03:31
NLada66 - Profil | Pá 7.2.2025 17:00:22
Zaregistroval jsem se hned odpočátku a první pokus. A s přihlašováním na PC i mobilu žádný problém nemám. Právě vyzkoušeno na obou. 🤷🤔😜
NPraseodym - Profil | Pá 7.2.2025 16:59:51
A z mé zkušenosti, z privátního sektoru, z mnoha interních systémů - když jsem dříve parkrat podle výše popsané poučky postupoval, vždy to pro mě skončilo nějakým ostřejším pohovorem s IT nebo účetním oddělením, z kterého jsem jako vítěz rozhodně nevyšel...
NPvl - Profil | Pá 7.2.2025 16:20:29
NDrozďák - Profil | Pá 7.2.2025 15:15:35
A ouvej. Další přihlášení opět hláška o chybných přihlašovacích údajích.
Jako mě to fakt nebaví, proč každej systém, který vytvoří či nechá vytvořit erár či na něj navázané organizace musí nutně stát za hovno, s imrvére přetrvávající chybovostí, dysfunkcí. Proč se to musí pravidelně stávat u těhle předraženejch erárních zakázek, zatím co komerční sektor běží v tomto ohledu až na vyjímky bez problému. To je fakt na přesdržku.....
Nmoris - Profil | Ne 19.1.2025 11:22:25
NThomic - Profil | So 18.1.2025 11:39:33
Ona z pohledu obecných pravidel neexistuje nic jako “MO ve společném hospodaření” nebo “MO ve společném rybolovu”. Oba to jsou pobočné spolky, který mají obecně sdružovat členy svazu.
V principu chápu že je na konferenci US, aby v zájmu společného krajského rybolovu rekla, komu ty krajské povolenky vydávají a komu ne. Tzn, pokud konference řekne že nějaká MO se na společném rybolovu nepodílí, a tudíž by neměli mít na ostatní revíry přístup, je to její rozhodnutí.
Jediné “pevné” pravidlo je, že pokud je revír vložen do krajského rybolovu, je automaticky vložen i do celosvazoveho rybolovu (proto Severocesky územní svaz vydává od letoska další druh povolenky na revíry RMV, na který v minulosti na základě nějakých dohod platila jen územní, ale ne CS, čímž tohle padlo - musí tam být samostatná povolenka, US na nich přestala platit).
V tomhle má fakt konference US vždycky hlavní slovo, aby se dohodla jaký pravidlo tam platí. Třeba v Praze můžou být úplně jiný pravidla než jinde, někde je to o tom že si konference vyhodnotí že daná MO nemá vloženy revír ale má rybochov ze kterého do společného zarybnuje takže je to ok, jinde můžou platit rozhodnutí jiné…
Osobně bych řekl, že pro mě by ten klíč byl v tom, jakou cenu povolenky organizace (která svůj revír nevlozila do územního rybolovu) chce od svých členů a od členů ostatních MO. Pokud je ta cena pro všechny stejná, dal bych ji přístup do krajského rybolovu, i když svůj revír drží mimo. Pokud chce víc od členů ostatních MO než od členů svých, pak její členové musí zaplatit víc za krajskou povolenku (hostovanim nebo neclenskou), tzn nemají mít do územního rybolovu přístup.
NMAXXSKATER - Profil | So 18.1.2025 11:18:41
https://96cbc1b078.cbaul-cdnwnd.com/cac7a13aef1a291b774ac85963af8ee8/200000145-b250cb250e/reakce%20na%20usnesen%C3%AD%20%C4%8Drs%20-%20v%C3%BDro%C4%8Dn%C3%AD%20sch%C5%AFze.pdf?ph=96cbc1b078
NThomic - Profil | So 18.1.2025 11:13:24
Proste si vedle toho jen otevřeli další spolek.
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=840947&typ=PLATNY
NThomic - Profil | So 18.1.2025 11:03:26
Kdyby ten rybník vlastnili, tak ho ven vyvést nemůžou, stejně jako by neprepsali dekret pokud by to byl revír.
Jinak je tohle přesně ten příklad, kdy se do toho pustili úplně bez znalosti legislativy. Stačí se podívat na jejich zapis do obchodního rejstříku a na na stanovy, v hlavní činnosti mají výkon rybářského práva, který nevykonavaji protože to lze jen na revíru který nemají. Do rybářského řádu zamotali rybářskou straz která nemá na rybnikarstvi které provozují jakoukoli pravomoc, do stanov si dali právní následnictví které je z pohledu legislativy neplatné… upřímně první pravnik by to shodil.
Tím že nevyvádeli ze svazu žádný majetek, je to jedno, kdyby jo, je to o první stížnosti.
NThomic - Profil | So 18.1.2025 8:16:06
To, kterou povolenku uvolnujete k on-line prodeji, vybíráte ve skladových položkách. Takze pokud mate dva sklady, tak je můžete oddělit a následně zájemce o povolenku vybírá nejdřív MO, a potom Vydejni místo, tzn. Jeden z těch skladů.
NLojzaH - Profil | So 18.1.2025 6:59:27
NMAXXSKATER - Profil | So 18.1.2025 6:53:27
https://rybariluze.cz/
NLojzaH - Profil | So 18.1.2025 6:41:35
Nlikin - Profil | So 18.1.2025 0:36:38
Npheasant_tail - Profil | Pá 17.1.2025 23:40:51
Niva - Profil | Pá 17.1.2025 23:06:54
NTIRO - Profil | Pá 17.1.2025 22:57:24
Ntomvec - Profil | Pá 17.1.2025 22:26:48
Edit: @TIRO do toho vnesl trochu nového světla...
NTIRO - Profil | Pá 17.1.2025 22:13:08
NFRANK71 - Profil | Pá 17.1.2025 22:06:51
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 21:33:55
Nchřenovák - Profil | Pá 17.1.2025 21:24:53
Jako u nás
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 21:06:56
Nchřenovák - Profil | Pá 17.1.2025 20:49:06
Třeba u Lojzika mají 1000 Kč 😂
Nchřenovák - Profil | Pá 17.1.2025 20:37:33
Zůstanou jenom ti co si berou vaší územní povolenku 🤠
Protože už nebudou muset nikdy navštívit MO
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 19:05:33
Npheasant_tail - Profil | Pá 17.1.2025 17:30:06
Asi bych to nejdříve vyzkoušel na testovacím prostředí, než se vrhnete do produkce ;-) :-)
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 16:43:46
NBulk - Profil | Pá 17.1.2025 16:15:25
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 16:02:03
NBulk - Profil | Pá 17.1.2025 15:36:27
Mohl si vybrat doruceni postou, v tu chvili se mu pricetla castka za postovne a doplnoval adresu, na kterou chce zaslat. Anebo si vybral osobni vydej, kde si jen bez fronty vyzvedl a sel.
Nlikin - Profil | Pá 17.1.2025 15:11:36
Npheasant_tail - Profil | Pá 17.1.2025 14:33:56
- Vrať mě telefon
- Odevzdej (můj) telefon
dávají smysl. I když u toho odevzdej je lepší uvést to slovíčko můj. Ale výsledek je stejný, předáte mu (jeho) telefon.
Pokud by vám ten člověk žádný telefon nedal (nepůjčil) tak věty:
- Vrať mě telefon - tak to nemá smysl, protože vy jeho telefon nemáte
- Odevzdej telefon - tak to by po vás chtěl váš telefon :-)
Takže tady v tom případě se o synonyma skutečně nejedná.
Ale my s tou povolenkou jsme v podobném kontextu, jako byl ten první příklad. Tj. ČRS vám prodal povolenku (tím vám umožnil výkon rybářského práva) a ta povolenka má omezenou platnost. No a po skončení té platnosti chce, aby jste mu ji odevzdal / vrátil.
:-) Nemůžu si pomoct, v tomto kontextu jsou ty slova synonymy a dají se zaměnit.
Ale souhlasím s Vámi, že je lepší se držet psaného textu a pochopit, co ten text říká, než bazírovat na každěm slově ;-) :-)
Npheasant_tail - Profil | Pá 17.1.2025 14:11:55
NTomCR - Profil | Pá 17.1.2025 11:00:42
NLojzaH - Profil | Pá 17.1.2025 11:00:31
Nchřenovák - Profil | Pá 17.1.2025 10:58:36
Já jsem dal potřebný doklady a peníze vydejci a za tři čtyři minuty jsem měl povolenku a tři úlovkače a šel jsem dom
NTomCR - Profil | Pá 17.1.2025 9:49:55
Čtenáři této diskuse také sledují
NKdy bude hotov RIS a mobilní aplikace pro rybáře ČRS?1100
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
NRIS – rozšíření helpdesku pro potřeby místních organizací863
NRIS Problém vydání povolenky507
NKonec celorepublikových povolenek350
NFóry59866
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NNový rybářský svaz231
NVracení povolenek k lovu ryb: připomínka a nová pravidla při opožděném odevzdání150
NRybářská stráž - videozáznam kontroly a fotodokumentace198
Kde to žije - všechna témata
13:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 528
11:32NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











