- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut a naviják pro desetiletého rybáře
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NBerta - Profil | Út 3.12.2024 7:51:38
Ndrvoštěp - Profil | Út 3.12.2024 6:33:19
Nicokarp - Profil | Út 3.12.2024 4:37:18
NMeridius - Profil | Po 2.12.2024 20:23:43
Ještě takový detail....jaký vlasec byste doporučili na plavanou? Něco kvalitnějšího....protože ten, co mám doma se na hladině krabatí....
Nmaximotak - Profil | Ne 1.12.2024 19:51:30
NDonrybarios - Profil | Ne 1.12.2024 12:50:58
osychá.
O nějakém zapadání bordelu do vnitřku těla navijáku tedy nemůže být řeč, to je holá kravina.
A té větě s kličkou do dlaně nerozumím vůbec, zřejmě naráží na tvar knopky, každému vyhovuje něco jiného, to už tak bývá, osobně mám rád hladká dřevěná madélka.
NWooody - Profil | Ne 1.12.2024 12:47:48
https://www.rybarskepotrebymilan.cz/e-shop/udice/pruty/pruty-feederove/d%C3%A9lka-3,30-m/cresta-snyper-river-feeder-xp-3,30m-60-120g-detail
https://www.catchman.cz/navijak-predni-brzda/formax-navijak-visage-feeder-4000/?variantId=25790&gad_source=1&
NBerta - Profil | Ne 1.12.2024 9:33:54
NMeridius - Profil | Ne 1.12.2024 9:11:43
Ale to je jediný komentář tohoto druhu. Taky netuším, co tím myslí. Trošku mne to nahlodalo, jinak by se mi líbil taky.
NBerta - Profil | Ne 1.12.2024 8:37:47
NMeridius - Profil | Ne 1.12.2024 8:15:09
https://www.parys.cz/okuma-navijak-ceymar-hd-3000-a-p198099/
a v akci je i https://www.fishmax.cz/shimano-navijak-catana-fe-c3000-1/ u ní ale někdo kritizoval, že má nějakým způsobem prořízlé tělo a případné krmení padá rovnou do mechanismu...nevím, co je na tom pravdy...jiné recenze se o tom vůbec nezmiňují a recenze jsou pozitivní
NMeridius - Profil | Ne 1.12.2024 7:35:57
Ale tápu ohledně navijáku...uvažoval jsem tak, že bych mu koupil na ten feeder něco lepšího a ten quick půjde na ten match prut.
Co je takový řekněme lepší naviják v té velikosti 3000?
Rád bych to dnes uzavřel.
NHjusa - Profil | Po 25.11.2024 16:17:47
Sám ho mám, mají různé délky a je to půl plavacka a feeder.
Jinak já malému (3 roky) koupil krátký 3m bič od Minardi, ještě jsme nikde s ním nebyly (má ho na Vánoce), ale myslím, že by ho to mohlo bavit trápit bílou rybu a potěr 😉
NMeridius - Profil | Po 25.11.2024 15:24:44
Koukal jsem na ten prut, co doporučoval Jarda Bořek Stavitel....předpokládám, že zvládne i větší rybu?
https://www.parys.cz/delphin-prut-drama-match-3-6-m-50-g-p83812/
a díval jsem se ještě na tenhle
https://www.rybaruvkramek.cz/trabucco-prut-precision-rpl-allrounder-3603-3-6m-15-40g/?gad_source=1&
NDulf - Profil | Ne 24.11.2024 22:35:15
NTibharos - Profil | Ne 24.11.2024 20:46:26
NMeridius - Profil | Ne 24.11.2024 19:43:16
NJarda Bořek Stavitel - Profil | Ne 24.11.2024 12:06:00
Na úvahy typu "hledám univerzální prut na všechno" se vybodni. To nefunguje. A pokud budeš sám se angažovat a sám si půjdeš pro povolenku, za rok budeš mít otep proutí (většinu k vodě za ten rok vezmeš právě jednou). :)
Odkud jste? Vůbec není od věci se třeba dvakrát k někomu přidat a zkusit chytat na něco, co funguje, co je vystrojené a tím si okoukat, jak se to dělá. Ušetříš si slepé uličky.
NJarda Bořek Stavitel - Profil | Ne 24.11.2024 10:11:26
Uchycení navijáku se bát určitě nemusíš.
Ty pruty jsou v zásadě těžší než dělené a tím, vůbec u slabšího dítěte, bude více obtěžovat s ním manipulovat. Ale možná to až příliš prožívám.
Já mám všechny navijáky s přední brzdou. Jsou lehčí, obyčejně s jemnější brzdou.
Velikost bych držel 3000/4000. Jsou to takové univerzální velikosti. Úplně levné navijáky ti radit nebudu. Koupili jsme vždy to, co jsme chtěli. (Rybáři jsou sběratelé a fetišisti, obyčejně shromažďují více a lepší věci, než je nutně třeba.) Škoda 100 tě taky ještě dnes doveze z bodu A do bodu B, jde o to, jestli to chceš podstupovat.
Hlídej i bazar, můžeš chytit dobrou věc za půlku peněz. Vůbec po vánocích bazar ožívá. :)
NMeridius - Profil | Ne 24.11.2024 9:33:12
Splávek ho láká, přesně z toho důvodu, že se pořád něco děje. Já mám prostě jen obavu, že dva skládané pruty už budou na manipulaci a chystání apod. dost velká zátěž. Proto jsem si představoval nějaký vhodný teleskop, který by na plavanou byl vhodnou volbou. I s vědomím toho, že to nebude stejně perfektní jako nějaký dělený prut.
Hodně často teď narážím na tento prut https://www.tropicfishing.cz/prut-mikado-nihonto-mini-float-3-90m-10-40gr/?gad_source=1& v 3,6 variantě by byl dle mého fajn, jen mě tam zaráží to uchycení navijáku. Zvládl by případně i větší rybu? Tady na obecním rybníku velké nejsou, ale občas vyrazíme jinam a tam to nevylužuju. Samozřejmě promyslím i ty děličky, nemyslím, že by to byl takový problém. Rozdíl v přípravě prutu asi nebude až tak zásadní.
Nějaký naviják?
NJarda Bořek Stavitel - Profil | Ne 24.11.2024 8:30:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stojím za pytlákem. Samozřejmě chápu tvoji pozici - nerybáře.
Řeknu ti, jak jsem to dělal a dělám já. Třeba si v tom něco najdeš.
Chytám s oběma klukama od jejich tří let.
Dítě potřebuje aktivitu. Splávek/špička se musí furt mlet, musí mít záběry.
Proto máme krátké 3,5m biče. Naučili se na tom manipulovat s prutem a nějakou sestavou bez komplikací s navijákem. I dnes po něm i starší (9let) rád sáhne.
Feeder 3,3m ti velmi schvaluji. Jsme tak zařízeni také. Před tím (když bylo staršímu kolem pěti) jsme koupili a zkusili krátký 2,4-2,7m feeder/picker. Dalo by se, ale museli bychom k tomu mít menší/hodně malé stojaté vody. Velmi nedoporučuji.
K tomu jsme před dvěma roky pořídili matchku v 3,6m do 50g. Delphin. V kartě ji najdeš. Starší ji má rád asi nejvíc, protože mu logicky přináší víc záběrů a víc aktivity, než feeder. Tím jak aktivně chytá, vybrušuje techniku a ovládání prutu, navijáku, všeho. Kratší je nesmysl. Potřebuješ mít aspoň nějaký kontakt s koncem vlasce.
Kdybys chytal karásky pod nohama, tak si poříď klidně 2m lehký teleskop.
My bychom ho neužili.
Když časem dospějete do fáze, že vás bude oba bavit sedět půl dne bez záběru s pípákem a 30mm koulí pod hákem, potom si pořizujte 2,5 librovy kaprový prut.
Ten feeder vám přinese násobky záběrů a volbou nástrahy si vy budete určovat, jaké ryby budete chytat. U plavacky to samé.
Výhody dělených prutů jsou ve všech ohledech, až na tu skladnost. Samozřejmě někdy je třeba dítěti pomoci, rozmotat, uřezat, ale postupně vézt k samostatnosti. Ukazovat, vysvětlovat, do zblbnutí.
Pevné nervy! :)
Ndimarcus - Profil | Ne 24.11.2024 7:57:13
Npytlák - Profil | Ne 24.11.2024 0:36:54
Ntomvlčák - Profil | Ne 24.11.2024 0:17:32
Já dětem do první sezóny koupil feedery 2,1 a kapráky 2,7. Když mají v ruce mou 3,6 tak se kroutí, rybu vytáhnou, ale proč?
A na kvalitě bych taky nešetřil....proč kupovat prut z Dekáče, který se jim do dvou let rozsype a při první větší rybě nechá ve štychu? Já tohle neumím, děti mají lepší vybavení než já. Děti 6 a 8 let, letos už 7 a 9 😉
NTrusna - Profil | So 23.11.2024 7:12:43
Nj.c. - Profil | Pá 22.11.2024 17:26:34
Npytlák - Profil | Pá 22.11.2024 16:30:35
Nj.c. - Profil | Pá 22.11.2024 15:17:24
Nstefan_pista - Profil | Pá 22.11.2024 6:36:33
https://www.kevinshop.sk/feedrove-pruty/daiwa-procaster-float-feeder-3-00m-15-50-85g/?gad_source=1&
NMeridius - Profil | Pá 22.11.2024 5:03:07
Co něco takového? https://www.chytapust.cz/Matchove-bolognesove-pruty/Delphin-Prut-Niora-TeleMatch-390cm-35g?srsltid=AfmBOopunRqijIDAR01sfZAgk5C3vFQo6FZQ0ymVVrc28-ZaaYF5j2zx špatná cesta? K tomu menší naviják...
Trošku tápu i co do vlasce, máme doma na velmi krátkém prutu nějaký, ale ten se na hladině krabatí a kroutí....takže něco kvalitního.
NKáceč - Profil | Čt 21.11.2024 23:09:10
Nstefan_pista - Profil | Čt 21.11.2024 20:47:55
Nstefan_pista - Profil | Čt 21.11.2024 20:26:17
Ndimarcus - Profil | Čt 21.11.2024 18:12:19
https://www.sarfix.cz/dam-navijak-quick-2-v2-5000-fd/
https://www.tropicfishing.cz/prut-starbaits-m2-3-00m-3-00lb/?sznaiid=7439779455436562163
NMeridius - Profil | Čt 21.11.2024 17:49:02
Nechci žádné hotové sestavy prutu a navijáku a další skládaný taky ne. Byť chápu, že je kvalitnější. Naopak bych preferoval trošku lepší naviják, než prut samotný. Abych jej případně přehodil na ten feederový prut. Momentální sestava je prut prima feedertech 330 a naviják quick impulse 4 QF 3000S FD. Jestli to teda nějak pomůže.
Nmilanpindryc - Profil | Čt 21.11.2024 13:53:39
Pokud bys chtel teleskop tak ja rad pouzivam 3m Milo. Vyhoda je ze to mam furt navazany a tak kdy jdem se 4letym na 20minut chytat tak se nezdrzuju.
https://www.milorybarskepotreby.cz/prut-milo-globetrotter/
https://www.rajrybaru.cz/p/volzanka-prut-bolonka-mikro-3m-20g/
Nbigharrisson - Profil | Čt 21.11.2024 10:53:34
Nbigharrisson - Profil | Čt 21.11.2024 10:50:48
Nbigharrisson - Profil | Čt 21.11.2024 10:44:15
NPedro1 - Profil | Čt 21.11.2024 7:18:25
A kde se píše o necitlive sestavě, nereseni hloubky atd?
To jsou hrozný nesmysly, netuším s čím jsi začínal, ale malému dítěti jednoznačně patří do ruky kratší měkčí prut, aby se nejdřív naučil chytat bílou, nasadaky, nahazovat, rovnat vlasec, kontrolovat splavek, zdolat rybu, podebrat, rozmotat zamotane atd., na to, aby tam poslal 100g olovo s kouli pod háčkem má času dost.
Nbigharrisson - Profil | Čt 21.11.2024 6:59:00
Ndrvoštěp - Profil | St 20.11.2024 19:45:27
NPedro1 - Profil | St 20.11.2024 19:43:36
Ndrvoštěp - Profil | St 20.11.2024 19:42:04
Nmaximotak - Profil | St 20.11.2024 19:31:29
Npytlák - Profil | St 20.11.2024 18:36:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
https://www.tropicfishing.cz/prut-mikado-intro-match-3dil-3-60m-5-25gr/
K tomu navi https://www.kovinfish.store/daiwa-navijak-23-ninja-lt-2000
Laminatovej teleskop tak jedině na těžko, ten někde na Ali koupíš za 250kc. Naviják si tam do začátku může dát z toho feedru.
O 500 to pretahnes ale už to k něčemu bude.
Nstefan_pista - Profil | St 20.11.2024 17:39:14
Tymto prutom poriesis plavanu a privlac ak bude synator chciet v buducnosti.
To, ze ma problemy s manipulaciou 3.3m feedru nie je nic neobvykle..Ono na trhu je neskutocny vyber, ze sa jeden moze zblaznit....pozeram @razisdas ma predbehol
Nrazisdas - Profil | St 20.11.2024 17:17:13
Dlouhou dobu sem chytal s 2.4/20g . Chytal jsem hlavně u břehu splávek, nebo na cit a vláčel. Byla to fajn chytačka. Prut byl lehký, skladný a hezky se ohýbal.
K tomu nějaký navíc o velikosti 3000. Větší se mi zdá zbytečný.
Občas mají zajímavé věci v dekáči.
NPedro1 - Profil | St 20.11.2024 16:57:22
Nrájovec - Profil | St 20.11.2024 16:53:47
Nrazisdas - Profil | St 20.11.2024 16:50:49
https://www.maver-fishing.cz/plavackove-pruty-2/rybarsky-set-reality-10ft-match-combo-kit/
NPedro1 - Profil | St 20.11.2024 16:32:25
https://www.trabuccofishing.cz/zbozi/precision-rpl-carp-plus-3002-20/
Držel bych se délky 3 m a gramáže do 30 g. Píšeš skladný, ale rozdíl mezi teleskopem a děličkou je fakt velký a tu skladnost bych upozadil.
K tomu jakékoliv navi, kam se vejde 150-250 m vlasce 0,20 mm. Klidně bych vzal tohle, teď je v akci.
https://www.parys.cz/shimano-navijak-catana-3000-fe-p177011/
NPedro1 - Profil | St 20.11.2024 16:24:27
NPedro1 - Profil | St 20.11.2024 16:23:34
Nj.c. - Profil | St 20.11.2024 12:33:28
NMiras - Profil | St 20.11.2024 7:35:28
Nbigharrisson - Profil | St 20.11.2024 7:04:35
Nrájovec - Profil | St 20.11.2024 6:40:03
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...


















