- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zdražení povolenek- Váš názor!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NlojzaH - Profil | So 18.11.2023 17:22:17
A hlavně některé revíry a rybochovná zařízení jsou majetkem naší MO. Tudíž náš území svaz k nám přistupuje jak partner a né jako direktiva.
NlojzaH - Profil | So 18.11.2023 17:10:09
Bohužel jsem byl několikrát svědkem protekčního chování RS a to i řadách naší MO . Co se týče turistice mezi MO tak jsme psali přestupku rybařům kteří kvůli 200 kč rozdílu v brigádách byli ochotni jet si pro povolenku 70 km. Pak v tom hledej logiku.
Nsven - Profil | So 18.11.2023 17:08:58
Je to tak, jak píšeš.
Vycházím z pohledů z minulosti, zatímco realita, se už ubírá jiným směrem.
Těší mě, že někteří kolegové mají podobný názor a zároveň se pro ty ostatní snažím osvětlit, jaké pohnutky mou a hlavně předchozí generace motivovaly k tomu, že jsme si např. svépomocí vybudovali dva revíry, dvě rybochovná zařízení, rybářskou chatu, klubovnu aj. i bez výběrových řízení, unijních apod. dotací .-)
Je mi jasné, že se tím nic nezmění, čo bolo to bolo ..
Jen mi to přijde jako škoda.
Jak s tím naložit ?
Leta mám takovou vizi, ....vysoudit na Svazu zpět dekrety a vystoupit z něj.
Založit nový, výběrový spolek např. po vzoru britských nebo francouzských a kooperovat s podobnými samostatnými, na úrovni rovný s rovným a případně si vyměňovat povolenky. Spolek by mohl fungovat např na družstevní bázi, tedy každý člen by byl zároveň spolupodílníkem majetku, s opcí spolku. To by mohlo lidi motivovat.
Podobný iniciační rituál jsem skutečně zažil :-)
Když jsem před lety přestupoval k tomuto spolku, bylo to při příležitosti VČS a po jejím skončení, mělo následovat přezkoušení nových členů..
Tehdejší hospodář měl tou dobou už značně v žíle a tedy namísto zkoušek, se strhla "rumová vánice" na jejímž konci nám z posledních sil sdělil, že jsme všichni úspěšně absolvovali..
Což mě tehdy docela sralo, bo narozdíl od ostatních adeptů kteří věděli kde je sever, já nic netušil a všechno jsem měl poctivě nabiflované zepředu dozadu a naopak.. .-)
NMartin M. - Profil | So 18.11.2023 15:58:26
Nsven - Profil | So 18.11.2023 14:49:24
Komplet reakci, najdeš v odpovědi Martinovi.
Nsven - Profil | So 18.11.2023 14:45:45
Takový stav nezájmu o dění ve spolku, je dnes bohužel normou napříč celým Svazem, leckde je ta návštěvnost VČS, ještě tristnější..
O tom píší i kolegové z různých MO v tématických diskusích, na zdejším webu.
Lví podíl na tom mají i nové Stanovy, které tuto povinnost zrušily.-
Osobně to vnímám jako záměr ...
Proč tomu tak je ?
Protože spolky nabírají kohokoliv, kdo má takříkajíc díru do řiti aniž by tento adept měl zájem o spolkovou činnost a spolkové dění. Hlavně když nasype do kasičky...
Což je naprosto špatná politika..
Občané tohoto státu mají právo lovit ryby ale nemají právo, být členy sdružení nadšenců a příznivců, kteří svou prací a obětavostí spolek vybudovali a společnou prací ho udržují v chodu, pakli se nehodlají nebo z nějakého důvodu nemohou aktivně podílet na jeho prosperitě.
Existuje možnost plnohodnotného rybolovu na svazových revírech i pro jeho nečleny a cenový rozdíl není nijak zdrcující.
V některých případech je nečlenská povolenka i výrazně levnější než členská s ostatními nezbytnými poplatky.
Uvedu příklad:
Náš člen zaplatí členskou známku 700,-, brigády 2000,- + MP územní povolenka 1900,-
tedy celkově 4600Kč.
Pražská a středočeská MP územní povolenka pro nečlena Svazu, stojí 4000, Kč
Na opačném pólu stojí jihočeši s dtto povolenkou pro nečleny, v částce 7000,- Kč
Což je cena podle mého názoru, odpovídající současné realitě.
Podivná cenová politika, že ? Možná nám něco podprahově sděluje..
Není tomu tak, že naši členové makají a platí ale že část maká a část platí. A pak existuje i skupina osob, které jsou pracovní povinnosti zbaveni ale přesto se brigád účastní, bo existuje daný objem nezbytných prací, které za spolek nikdo neudělá a tito členové k němu cítí jistou loajalitu a odpovědnost a tedy přiloží ruku k dílu. To je i můj případ.
Samozřejmě existuje uvnitř této i skupina osob, které když nemusí, tak nejdou a ani platit už nemusí a pak skupina vychcánků, kteří přestoupili z jiných MO z důvodu úlevy, vzhledem k věku nebo zdravotního stavu.
Osobně bych viděl takové řešení, že na úlevové výhody by měl dosáhnout pouze člen, který se aktivně podílel na spolkové činnosti alespoň 10let.
Kupodivu se i za těchto podmínek členská základne neustále rozšiřuje a kupodivu převážně o mladé členy, což je dobře.
Možná je láka dobrá zarybněnost RMV s možností zapůjčení spolkové chaty k rekreaci nebo nejrůznějším oslavám za symbolický poplatek, nebo nadstandardní zarybnění revíru pro celosvazový rybolov (z důvodu prázdninové nonstop 24hod.), možná určitá jistota pro budoucnost, neboť jsme dokázali všechny chovné vody včetně sport. revírů, v minulosti buď svépomocí vybudovat nebo koupit do vlastnictví MO, možná i přátelská atmosféra malého spolku o cca 160 hlavách.
Tedy nám nehrozí ani v případě rozpadu Svazu, že naši členové nebudou mít kde smočit..-
Nevadí mi, že k nám jezdí rybáři z jiných MO. Také nesedím celý rok u jedné vody a jezdím i jinám.
Vadí mi že se někteří z nich chovají jako hovada..
Takový bordel jaký po nich u vody zůstane, hlavně po nonstopce, to se jen tak nevidí..nad tím zůstává rozum stát.
A při vědomí, že není v kompetenci RS toto řešit..stejně jako stanování, rozdělávání ohňů apod.......
Z toho důvodu jsem na poslední VČS hlasoval proti dalšímu ročníku.
Bohužel jako jediný.
Ostatní přítomní (účast cca 25%) hlasovali PRO ačkoli shodou okolnosti z nich nikdo až na dvě-tři výjimky, na tom revíru neloví..
Nezávidím tzv. "pražákům" levnější povolenku. Mají takovou možnost, tak ji logicky využívají. Být členem několikatisícové odosobněné MO, kde se členové ani navzájem neznají, možná ani nemají možnost se sejít na VČS, ledaže by ji pořádali na stadionu, která nemá do čeho píchnout a nemít širší zájem než jen chytat ryby, možná bych to také využil.
Ale já tu rybařinu vnímám v poněkud širším kontextu a lov beru jen jako její součást, nikoli jedinou náplň.
Takže jsem v její prospěch odpracoval spoustu hodin (odhaduji pár tisíc) gratis.
Brigády, výlovy, vysazování, agregace, pořadatelská činnost - ryb. závody, školení nových členů, rybářský kroužek, vedoucí RS (odmítající korupční povolenku zdarma), člen Výboru MO, člen Doz.komise, správce chaty, ved. brigádnické činnosti, prodej povolenek dětem a mládeži, dozory na výlovech sousedních MO aj.
Odměnou jsem získal: dobrý pocit užitečnosti, řadu mladých kamarádů z řad absolventů ryb. kroužku, řadu kamarádů a dobrých známých z řad naší i jiných MO, včetně užitečných konexí, 1x finanční odměnu 800Kč,- 1x věcný dar feeder od šíma a dvě čestná uznání, od Územního svazu :-)
Odměnu jsem prohýřil, šímo je ve světě a uznání, leží někde ve skříni mezi jinými lejstry .-)
Nrazisdas - Profil | So 18.11.2023 8:28:19
NMartin M. - Profil | So 18.11.2023 1:56:28
Nfishman63 - Profil | Pá 17.11.2023 23:47:30
Nsven - Profil | Pá 17.11.2023 23:17:37
A navíc i většinu té menšiny, v podstatě svazodění nijak zvlášt nezajímá... a odhlasují cokoli, co zazní od předsednického stolu..
Stačí, že bude nasypáno a po schůzi guláš "zdarma"...
Co se týká očekávané jednotné ceny....už v současnosti i pro rok 2024 stojí naše roční, územní MP povolenka 1900,- + pracovní povinnost 20hod. či 2000,-Kč.
V případě zrušení pracovní povinnosti a sdružení její jednotné ceny např. na 800,- s členskou známkou za současnou cenu, 700,- Kč , by náš člen ještě výrazně ušetřil.
Což zážitkoví chytači bez zájmu o spolkovou činnost, vřele ale krátkozrace uvítají...
NFunebrák - Profil | Pá 17.11.2023 21:39:45
Nsumec 1950 - Profil | Pá 17.11.2023 18:55:45
NlojzaH - Profil | Pá 17.11.2023 17:18:00
PS: proslícha se že pokud projde jednotná povolenka měla by se její cena pohybovat okolo 2000 Kč , co tahle informace udělá s členskou základnou uvidíme na blížících se členských schůzích.
Nsven - Profil | Pá 17.11.2023 16:00:17
Tak si ještě dáme zahrát...a jdu to spláchnout...
https://www.youtube.com/watch?v=oXyZY3iRcy4
Nkakr - Profil | Pá 17.11.2023 15:33:24
Večerníčka zakázat alespoň na týden:-))
Cituji tvá slova -
"Zrušení společné pracovní povinnosti, povinné společné účasti na VČS, osobního styku např. při koupi členské známky a povolenky, nepořádání společenských akcí, jako místních rybářských závodů, plesů aj. a nahrazením těchto činností trojím kliknutím na mobilu "z pohodlí domova", může některým členům připadat výhodné ale prakticky se jedná o likvidaci základní myšlenky spolkové činnosti, tedy fyzické spolčení příznivců společného koníčka a zákonitě i nejnižších jednotek MO.
Souhlasím s nimi na 90% a doplním písničkou "nikdy se nevrátí pohádka mládí"
Dnes skutečně 98% rybářů rádo dostane povolenku na pár kliknutí domů poštou, nebo si ji pomocí QR či čárového kódu vytisknou sami.
Nsven - Profil | Pá 17.11.2023 15:06:21
Rdím se studem a za trest si zakážu večerníček :-)
Omluva PT čtenářstvu .-)
Nkakr - Profil | Pá 17.11.2023 14:22:03
Nevěděl jsem, že v Práglu (Praze) žije jen něco málo nad 100 000 obyvatel.
Nsven - Profil | Pá 17.11.2023 13:57:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
O tom se můžeme dnes a denně přesvědčit, nejen v tomto..
Nejprve pár čísel:
MRS - obhospodařuje 240 MP revírů = 6 836ha + 79 P revírů = 483ha
a sdružuje cca 71 000 členů
ČRS - obhospodařuje 911MP revírů = 32 054ha + 468P revírů = 3 333ha
a sdružuje 264 455 členů.
Suma sumárum oba spolky obhospodařují 1 698 revírů o celkové výměře 42 706ha
a sdružují celkem cca 335 455 členů.
To už je velmi zajímavá a potenciálně lukrativní porce vodních ploch, pro nejrůznější privatizátory, tuzemské i zahraniční investory, lobbisty, spekulanty aj..
Přijetím zákona 99/2004Sb. těmto sice na čas sklaplo ačkoli snaha byla převeliká ale to neznamená, že se té myšlenky, vzdali nadobro...
Členská základna pravděpodobně nejsilnějšího (co do členstva) spolku v republice,
v počtu trojnásobku obyvatel hlavního města Prahy, také nebudí v kruzích usilujících o atomizaci společnosti, nadšení...
Zrušení společné pracovní povinnosti, povinné společné účasti na VČS, osobního styku např. při koupi členské známky a povolenky, nepořádání společenských akcí, jako místních rybářských závodů, plesů aj. a nahrazením těchto činností trojím kliknutím na mobilu "z pohodlí domova", může některým členům připadat výhodné ale prakticky se jedná o likvidaci základní myšlenky spolkové činnosti, tedy fyzické spolčení příznivců společného koníčka a zákonitě i nejnižších jednotek MO.
Pokud postupně padnou MO, přijdou na řadu Územní svazy a dovolím si zavěštit, že se zájmový spolek postupně přetransformuje na servisní, zážitkovou, pragocentrickou firmu, komunikující se svými zákazníky pouze elektronicky. Zaplať a o nic se nestarej !
Už dnes se namísto demokratického prohlasování svazových záležitostí odzdola, od nejnižších jednotek VČS postupně až na Radu, rozhodují tyto, direktivně úřadem "volených" i nevolených zaměstananců Svazu, zabarikádovaných za profesionálními mluvčími. Informace pro členskou základnu, jsou nedostatečné..
Např. jak tu zmínil kolega, cena za RIS je pro členy kteří tuto záležitost investují, tajná !!!
Pak se můžeme právem ptát: "které další informace, dotýkající se členské základny jsou rovněž utajeny ??? "
Svazoaparáty utěšeně rostou a bobtnají aniž by se to projevilo na kvalitě revírů, čistotě vod, ochraně přírody, druhové rozmanitosti apod. , tedy záležitostech, kterými se jednak oba Svazy na svých webech holedbají a navíc jim to ukládá i zákon..
Zatím se to projevuje jen na rostoucí ceně členských příspěvků a povolenek a omezování jejich platnosti s podtextem jejich zdražení a nátlaku, ke zvýšené koupi Celosvazových..
Nkarlak - Profil | Pá 17.11.2023 11:20:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NRIS – rozšíření helpdesku pro potřeby místních organizací863
NRybářský informační systém: shrnutí nejdůležitějších informací337
NSranda bez nadsázky 🤘10852
NRybářská stráž - videozáznam kontroly a fotodokumentace198
NKdy bude hotov RIS a mobilní aplikace pro rybáře ČRS?1100
NPokec - Vranovská přehrada15071
NUdírny a uzení51139
NRybářský retro bazar.16778
Kde to žije - všechna témata
22:24NÚprava chodu woblerů. 9
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...














