- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Epoxid..kov..dřevo fan klub
Pro všechny fandy a kutily, kteří rádi tvoří s epoxidem
Fotky vítám,stejně jako rady, tipy, návody...prostě veškerou inspiraci 😉🤟
Fotky vítám,stejně jako rady, tipy, návody...prostě veškerou inspiraci 😉🤟
Autor diskuse: vundu - Profil , 8.4.2023 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
59x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nvundu - Profil | Pá 19.5.2023 21:11:14
jak41 >> jen do toho...dulezite je se nebat a jit do toho tvrde, vysledek casem luxus a to je ten motor co te posouva dal...
Nvundu - Profil | Pá 19.5.2023 7:12:29
drvoštěp >> vem beton,já vezmu epo a uděláme odlitky na věčné časy 😂😂🤣🤣
Ndrvoštěp - Profil | Čt 18.5.2023 22:03:53
marktomark >> Já beton😂😂 Ps. Ber to s humorem. Potřebuji Jardu popíchnout😂😂😂
NMRyb - Profil | Čt 18.5.2023 10:13:04
vundu >> U tý velikosti výrobku jde jen o to, udělat z něčeho kaslík, a odsáváš vzduch z kaslíku. Musí to být samozřejmě nadimenzovaný tak, aby se to nezbortilo. A udělat si do toho třeba z plexi okýnko 20*20cm, abys viděl, co se tam děje. Já mám vývěvu nějakou strašně starou, půjčenou od kámoše. Odhaduju, že je jí 50 let. Normálně malý motorek s řemenicí... Není potřeba žádný ultra výkon. Záleží, jak uděláš vzduchotěsný ten kaslík. Je dobrý to celé pak třeba dát do vakuovacího pytle, a pak odsaješ, a vydrží to několik hodin beze změny tlaku.
Nvundu - Profil | Čt 18.5.2023 10:06:50
MRyb >> vývěva super...ale kupit takovou abych do ní vložil desku 100*60cm.....tvl na to fakt nemám....je to koníček, neživým se tím
Vývěva jak funguje vím moc dobře,jen prostě pro mě na ty větší a velké projekty nereálné
Do pře napenetrovane dřevo nic nepustí,ale co další zalité materiály?? Korálky,věčný problém,vývěva super,ale jak je preliju na podklad,zase se do těch dírek dostane vzduch...promlčený jsou i při lití více vrstev....člověk musí na to dojít sám,je to praxí
Jinak pokud je dřevo méně kvalitní,zjistím vizuálně,mechanicky... odstraním a penetruji,je daný poměru, řidší variantu neuděláš...kde to vypije, klidně pretru znovu
Vývěva jak funguje vím moc dobře,jen prostě pro mě na ty větší a velké projekty nereálné
Do pře napenetrovane dřevo nic nepustí,ale co další zalité materiály?? Korálky,věčný problém,vývěva super,ale jak je preliju na podklad,zase se do těch dírek dostane vzduch...promlčený jsou i při lití více vrstev....člověk musí na to dojít sám,je to praxí
Jinak pokud je dřevo méně kvalitní,zjistím vizuálně,mechanicky... odstraním a penetruji,je daný poměru, řidší variantu neuděláš...kde to vypije, klidně pretru znovu
NMRyb - Profil | Čt 18.5.2023 9:55:07
vundu >> Díky z vysvětlení. A můžu se ještě zeptat, jestli ty kraje dřeva, když je to tam méně kvalitní, impregnuješ řidší variantou epoxu? Jinak vývěva je supr věc. Používal jsem to hodně při výrobě křídel na modely letadel. Bubliny tě pak vůbec nezajímají, protože to prostě všechno vytáhne. Myslím, že by to právě i dost pomohlo u těch problematických míst (zase typicky ty kraje dřeva). Vzduch odejde a na jeho místo se vlije epox.
Nvundu - Profil | St 17.5.2023 21:07:39
MRyb >> hoblovku bych neriskoval a nemám v okolí nikoho kdo má protah 50 a více cm....
Navíc frézou to vemu tak akorát,výsledek +-na pohodu ...stejně to musim brousit.....
Teď budu dělat jeden serv podnos 28 široký,ten můj DeWALT vezme....uvidím co to udělá s tím koncem,snad to nevyštípne
Navíc frézou to vemu tak akorát,výsledek +-na pohodu ...stejně to musim brousit.....
Teď budu dělat jeden serv podnos 28 široký,ten můj DeWALT vezme....uvidím co to udělá s tím koncem,snad to nevyštípne
NMRyb - Profil | St 17.5.2023 19:25:09
vundu >> Proč to z vrchu bereš tou frézou? Nestačí to hoblovkou?
Nvundu - Profil | Ne 14.5.2023 22:11:41
kaprus >> hrany beru frezou na nejvysssi otacky,klasicka stopkova frezka na drevo, nikdy se mi epoxid neodstipaval...spise kdyz jsem jej zarezaval do vinflu, tak sem tam...frezkou fakt nikdy....
dole na fotkach najdes urcite minimalne jeden produkt co je frezovana, lestena hrana....
dole na fotkach najdes urcite minimalne jeden produkt co je frezovana, lestena hrana....
Nkaprus - Profil | Ne 14.5.2023 13:21:10
tandem >> podobné to je. Plexisklo je možná ještě horší, taví se .
Blbé je že nějaký děda co to dělal a omarodněl stim neměl problém. Tož stará škola no😀. Zelenáč nejsou, ale tady si nejsi jistý výsledkem a to mě znervózňuje.
Blbé je že nějaký děda co to dělal a omarodněl stim neměl problém. Tož stará škola no😀. Zelenáč nejsou, ale tady si nejsi jistý výsledkem a to mě znervózňuje.
Nkaprus - Profil | Ne 14.5.2023 11:39:48
Zdravím místní.
Potřeboval bych poradit, možná se tu někdo najde.😀
Kamarád mě zaúkoloval strojně ofrezovat a zúhlovat kostky lité z epoxu. Mají se leštit.
Zatím sem zkoušel a použil klasickou 20 frézu, monolit, carbid na kov. Novou. Vyšší otáčky, vyšší posuv. Nakonec různě. Ale materiál se vystipava. Drobně, ale nemůže to tam být. Ještě chci zkusit klasickou ocelovou frézu většího průměru, ostrou, s náběhem 45°, aby se materiál tak nevytrhával. Nebo nožem z radeca.
Nemáte prosím nějaký typ, jakých řezných podmínek se držet, a na co si dát pozor, aby to dopadlo co nejlépe? Známý mi radil spíš menší otáčky. Zkoušel sem a moc to nepomohlo. Možná ještě nižší? Ale je toho dost, potřebuju se dostat na nějaký rozumný výkon.
Díky za ochotu, případnou 😀👍👍
Potřeboval bych poradit, možná se tu někdo najde.😀
Kamarád mě zaúkoloval strojně ofrezovat a zúhlovat kostky lité z epoxu. Mají se leštit.
Zatím sem zkoušel a použil klasickou 20 frézu, monolit, carbid na kov. Novou. Vyšší otáčky, vyšší posuv. Nakonec různě. Ale materiál se vystipava. Drobně, ale nemůže to tam být. Ještě chci zkusit klasickou ocelovou frézu většího průměru, ostrou, s náběhem 45°, aby se materiál tak nevytrhával. Nebo nožem z radeca.
Nemáte prosím nějaký typ, jakých řezných podmínek se držet, a na co si dát pozor, aby to dopadlo co nejlépe? Známý mi radil spíš menší otáčky. Zkoušel sem a moc to nepomohlo. Možná ještě nižší? Ale je toho dost, potřebuju se dostat na nějaký rozumný výkon.
Díky za ochotu, případnou 😀👍👍
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NUdírny a uzení51139
NKutilské jádro MRKu5344
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NRybářsko-houbařské jádro .-)45007
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
N🔥 Grill a grilování 🔥585
NČína - objednali ste uz nieco?15714
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...
























