Geoff Anderson a další funkční oblečení

Zkušenosti s fa Geoff Anderson a jeho produkty včetně dalšího funkčního oblečení. Membránové, Gore-Tex, softshell, Merino, Polartec, Thinsulate atd. Každý, kdo poradí a podělí se o vlastní zkušenosti je vřele vítán ;-)
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 27.12.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: murphyy Profil

murphyy - Profil | Ne 17.9.2023 22:14:21

Luger46 >> jasne, grangers na 30tku nie je o tom aby to potom vonalo :) proste aby to bolo vyprane-toto by som stale volil na vonkajsie vrstvy..
inak ano clovek to hned mozno nespozoruje, ale vyrobca vie asi viac ked hovori ze syntetika dlhdobo moze narusat membrany a jej vlastnosti..samozrejme aj ako oni pisu ked to smrdi tak to vyprat :)

inak na spodnejsie vrstvy zrejme moze byt aj 40 tka ako vravis a nejaky tekuty praci prostriedok na vlnu napr, a na setrne pranie

    Luger46 - Profil | Ne 17.9.2023 22:01:16

    murphyy >> já ten Dozer přál jednou za 5 nebo 6 let co ho mám😂 s tím grangerem. Bylo to nacucjly od ohne hrozné. Ten granger to vůbec nevypral a smrdelo to stejně. Pral sem to rucne ve vane. Tak sem se naštval vzal pokstarek od Arielu dal do pracky na program vlna a krasne se to vypralo. Nic se nestalo a funguje dal. Co se tyče termopradla od Geofa to samé. Zadnych třicet ale na čtyřicet to peru s arielem a vše cajk. Ten granger ten pot proste neodstraní. Jak rikas zvolit dobry program a je to v pohode.

      murphyy - Profil | Ne 17.9.2023 20:50:47

      Aimi >> inak aj ked uz si to vypral dajme tomu v beznom prasku, nic sa nedeje-takto to robi podla mna cez 70% zakaznikov (ale na tipy som slaby cize ich bude zrejme viac :)
      len hovorim, ze tu membranu moc nezatazovat chemkami ako to vyslovene neni nutne.ale aj ked to budes robit-to oblecenie ti bude vzdy krasne sluzit..(hoci uz nie mozno na nejake extremy..)
      inak na extremy a trochu aj pohodlie-kedze moja dozer 6 Lko mi bola na zimu mala-nie ze mala-vsetko som tam dal, ale chcelo to asi vacsiu velkost, hoci klobuk dole, vzdy som sa citil skvele aj ked som tam mal viac vrstiev..proste GEOFF..
      ale potom som si zadovazil Dozer Rough XL..a mam na zimu vystarane, kedze vrstvim..a nechytam pri -10 :)
      a na leto mam to Lko, super lahke priedusne..aj som nakoniec rad..na leto mam super lahku bundicku aj pod jedno tricko a je mi fajn-pritom viem ze snou nikdy nepremoknem..
      a na zimu, vyvazky ten Rough :)

        murphyy - Profil | Ne 17.9.2023 14:54:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Aimi >> vseobecne je ze pranie v pracke narusuje casom membranu..u mna ked to bolo uz uplne spinave ze neslo len macanim, tak som dal do pracky na setrny rezim s pripravakami od grangers..mas pripravok na spodnejsie obecenie s merino, a na vrchne..potom je este sprej na impregnovanie po prani tychto vrchnych vrstiev ako dozer..

        za mna, nic sa nestane ako to vyperies v pracke, ak sa pouzije dobry setrny program-dneska uz su skoro vsetky dobre pracky, dobry praci prostriedok, tak aj podla mojej skusenosti je to vpohode :)

        len opat by som to pral ked uz je to nevyhnutne..proste by som to nepral ako standardne bezne oblecenie..

        inak ked si tak zoberiem, casto krat cistim urus6 pod tlakom vody pistolou z hadice-rozmyslam ci take brutalne tlaky vody na urcitu malu plosku nie su este horsie ako jemne pranie v pracke..:) neviem zrejme nie :)
        ako to citam tak su to skorej rozne chemikalie v praskoch ktore mozu narusat casom membranu plus este ked sa k tomu prida vysoky vykon pracky mozno :)

        precitaj si aj info od vyrobcu

        pre urus:
        https://www.geoffanderson.com/product-care/
        We recommend machine washing at 30°C. Wash the trousers frequently using the gentle/wool-programme and preferably without soap.
        Do not use Nikwax XT direct and similar "wash in products". These type of productscontain chemicals that eventually dissolves our membrane.

        sports.sk:
        https://www.sports.sk/poradca/article/rybarske-oblecenie-udrzba.xhtml

          Aimi - Profil | Ne 17.9.2023 11:46:30

          Prosím poraďte, jak čistíte či perete oblečení geoff anderson dozer 6?

            murphyy - Profil | Po 4.9.2023 17:39:32

            MrtweyUbrus >> tusim ze som nevidel, ale hej malo by to byt viac zateplene nez dozer/urus..
            skus sa informovat u pana Gutmana ak zhanas viac info www.carpconcept.cz
            pripadne napis priamo do GF, mozem ti dat aj meno jedneho typka s ktorym som uz komunikoval cez mail

              MrtweyUbrus - Profil | Po 4.9.2023 16:53:50

              Ahoj, neviděl jste někdo na živo Barbarus Asimi? Mělo by to být zateplené víc ostatní GA.

                poldeci - Profil | Po 21.8.2023 8:57:26

                murphyy >> veľmi prežívaš hmotné veci,slúžiť to má nám a nie opačne

                Mám suseda , ktorý každú nedeľu chodí pretočiť na aute kolesá /tak 500m/ keď náhodou dlhšie nejazdí… možno aj podlahu má v garáži poznačenú aby nestál na rovnakom mieste koli vystátej jame 🤣

                  jouza - Profil | Po 21.8.2023 7:07:55

                  Diky za help, nemusim tedy horka extra resit.... jen pri prani...

                    murphyy - Profil | Ne 20.8.2023 23:13:20

                    siluri >> vonkajsie vrstvy toho zvladnu hodne..
                    ale ked je to mokre tak to nenechas predsa v aute..ale jasne..kazdeho volba ako nalozi so svojimi vecami

                      siluri - Profil | Ne 20.8.2023 14:26:22

                      Xeru od GA nosim v aute roky a nic tomu neni. Je to smarene v kufri alebo pod sedackami. Ked je treba oblecem, ak zmoknem, doma seriozne vysusim a potom zas smarim do auta a neriesim. Ak to clovek nema roky "na plate" kde na to priamo busi slnko, prd sa tomu moze stat, to neni steniatko zabudnute v aute

                        murphyy - Profil | Ne 20.8.2023 14:00:23

                        poldeci >> ok, ale uz aj vyrobca GF odporuca ze zaklad je aby bolo oblecenie pokial mozno vzdy ciste (aby nebolo blato, hlina na obleceni dlhsi cas) lebo ci chceme alebo nie, to casom prenika dovnutra akehokolvek materialu-samozrejme menej na materialy povedzme vonkajsie..
                        inak nechaj mokre termo tricko v aute v taske tyzden..to nie su brodaky..ale kazdy ako uzna..kto sa stara o svoje veci ten ich nenecha napr v aute par dni len tak ako to neni nutne..ale uz nebudem na tuto temu..

                          poldeci - Profil | Ne 20.8.2023 12:55:16

                          murphyy >> ani vtedy sa nič vážne nestane okrem neskutočného puchu v aute

                          Mám goretexové broďáky, ktoré pravidelne v aute “zabudnem” a slúžia mi od r 2008, simms L2

                          Týmto samozrejme neschvaľujem takéto skladovanie ale v prípade nejakého zabudnutia by som ja osobne bol úplne v kľude ,až na ten puch😀

                            murphyy - Profil | Ne 20.8.2023 11:04:06

                            poldeci >> mas pravdu, myslel som to ze ked oblecenie navhlne/zmokne tak je treba ho vysusit, vtedy ak je bez vzduchu/vetrania tak je zle..

                              poldeci - Profil | Ne 20.8.2023 9:57:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              murphyy >> oblečenie ak necháš bez prístupu vzduchu aj celu sezónu tak nezničíš nič, chlapci nepreháňajme
                              Bežne sa vakuuju stohy oblečenia aby si to vedel napchať po skriniach
                              Oblečeniu asi najviac vadí nešetrné pranie
                              Podľa tvojej teórie by v tom aute všetky poťahy na sedačkách mali vydržať iba do prvej garančnej prehliadky 😉

                                MrtweyUbrus - Profil | Ne 20.8.2023 9:17:11

                                jouza >> Spíš otázka proč potřebuješ v takových vedrech nepromokavý oblek?

                                  jouza - Profil | Ne 20.8.2023 8:53:12

                                  Nazdarek, myslel jsem kratkodobe ci jednorazove... ne skladovani... onehdy jsem prisel k autu a nebyl jsem schopen udrzet ruku na vecech, a to na ne slunce nesvitilo... byl jsem nabaleny na vikend a mel jeste vyrizovani, auto na slunku....tipuji 60 stupnu tam mohlo byt - o castech na slunci nemluve.... a i v tasce s oblecenim bylo hic, byt pravda, o neco mene......ale to je extrem.. nicmene i v bivaku neni pres leto problem hic 40+.... proto ten dotaz....

                                    murphyy - Profil | Ne 20.8.2023 3:38:54

                                    koki128 >> ty si tiez dobry pripad

                                      murphyy - Profil | Ne 20.8.2023 3:37:49

                                      jouza >> zalezi co myslis pod tym "uskladneni"
                                      bezna rybacka par dni, tyzden..vydrzi vsetko, potom nechcas vyvetrat..lahko vyprat a je to ok..
                                      ja uz fakt nechapem ako na toto niekto nemoze mat cit..predsa kazdu vec..aj najkvalitnejsiu ak ju necham niekde bez pristupu vzduchu na 1, 2, 3 mesiace tak ju znicim..

                                        koki128 - Profil | So 19.8.2023 21:25:07

                                        Můžu tak v autě uložit v těch vedrech i oblečení na lyže?