Erva - Profil | Pá 3.11.2023 18:58:32
Luger46 - Prabosy jsem mohl mít relativně za hubičku , dělá tam soused od naproti nějakého vedoucího , mě se prostě nelíbí ... proto jsem psal že nedám dopustit na kladky , nebo jak psal kolega háčky z plastu, tím ti určitě nechci nutit boty Asolo , jen píšu výhodu kladek a v podstatě boty z jednoho kusu kůže , alespoň spodní část boty a šití až nahoře , umyju podle toho jak jsou moc zaneřáděné , vetšinou jednou za 2 měsíce + impregnace a můžu chdit po kotníky ve vodě :-)
Luger46 - Profil | Pá 3.11.2023 18:51:15
Erva >> já mám tyhle kozenky od Prabosu s goráčem od našeho společného kamaráda. Kvalitní ale to snerovani mě přivádí k šílenství. Tkaničky se v těch cvocich kousou a vyzout boty rychle ani omylem😂 ty cvoky nejsou na zahaknuti ale na provleceni, mám standardní nohu žádnou kačení placku😁
Erva - Profil | Pá 3.11.2023 18:49:50
Polčis - Chápu proto jsem psal že já už preferuji jen kovové kladky ,místo nějakých kovových spon právě skrze výdrž tkaniček .
pikr - Profil | Pá 3.11.2023 18:48:05
Luger46 >> Čau, ty keeny co máš v odkazu jsem pořídil rok a půl zpět. Určitě nedoporučuji, komplet se sypou v těch spojích.
Polčis - Profil | Pá 3.11.2023 18:47:35
Erva >> Spony mi vyhovují umělé na prabosech, kovové už nechci ani vidět, protože do dvou měsíců tkaničky roztrhané.
Erva - Profil | Pá 3.11.2023 18:44:51
Luger46 - Pokud máš širší nohu , tak není co řešit , tam už bych řešil jen membránu , mě na spoustu trek botech vadí že mají místo kovových spon na tkaničky jen nějaké šňůrky kterýma je tkanička provlečená a osobně bych tomu moc nevěřil , nebo asi to nebudou boty na mnoho let ..., viz ty Meidl co jsi dal odkaz .mají kovové spony až nahoře kde je bota namáhaná při chůzi .
Erva - Profil | Pá 3.11.2023 18:37:05
Luger46 - Kdy nejdu do lesa a jen v létě k vodě , beru si nízké tenisky ..., rosa není , tak není co řešit , pokud je mokro, případně přeháňky i v létě beru Asolo do které vrazím tenkou tenší merino fusakli , těžké ... vždycky bude kotníková kožená bota těžší než nízká teniska , s tím se musíš smířit , já váhu neřeším , řeším aby jsem měl nohu v suchu a případně v teple , reálnou výdrž netuším , pořád je mám a pokud se nepletu tak 3 tím rokem a mám je jako celoroční , myslím že budou v pohodě sloužit i po 5-7 letech , tedy pokud neprodřu podrážky ,je fakt že v tomhle upršeném období beru k vodě už holinky ze 7 mm neoprenem a vnitřím jemným flísem a to proto že si klidně kousek na stojáku zabrodím , pokud jdu na řeku a je sucho tak pořád ASOLO , pro mě byla jasná kůže jelikož vydrží mnohem dýl než textil , pořád jde o to se o vše starat , kožená obuv se po nějakém čase vytvaruje podle nohy a drží , pohodlnost , tak vždycky bude kožená obuv míň ohebná než textil mno a taky máš nohu pevně upnutou v botě , skrze nerovnost terénu atd. tedy aby jsi předešel nějakému zranění , samo že to neznamená že si nohu nevyvalíš , pokud bych se měl pohybovat na relativně ostrých kamenech u vody volil bych gumovou lemůvku kolem celé boty a ne jen na špičce , ale zase konkrétně u Asolo už se jedná i o nějaký mm silněší kůži když má lemůvku kolem celého obvodu boty a tím pádem míň ohebnou o něco " tvrdší " , ale já je mám i do lesa , hor atd . Osobně bych vždy volil samotnou kůži a pokud možno co nemíň šití , skrze případné protečení vody do boty .No a samo když už, tak membrána GTX , Pokud kůže , tak když vklouzenš do boty , tak by jsi měl mít v ní nohu pohodleně a nic by tě nemělo nikde tlačit , nespoléhat na to že to povolí , ona kůže povolí - vytvaruje kolem nohy , ale ne tolik a v každém případě brát o číslo větší než kupuješ všechny ostatní .
Polčis - Profil | Pá 3.11.2023 18:31:15
Luger46 >> Zkus kouknout i na boty grisport.Jsou za přijatelnou cenu a co jsem měl už pět parů tak spokojenost.Kožené boty mám nejraději.
Luger46 - Profil | Pá 3.11.2023 18:25:12
Radek Ráliš >> zed sem koupil MOAB 3 do práce a vibram tam je. Mám je jak v nízké tak i v kotnikove verzi. Nicméně jsou to boty max na tři roky pak je můžeš vyhodit. Říkám si jestli není lepší připlatit a pořídit boty třeba na 5 let ciste jen k vode.
Radek Ráliš - Profil | Pá 3.11.2023 18:24:07
Luger46 >> Jen to zde řeš, alespoň se otázka oživí ;-) Moje oblíbená značka je Merrell, bohužel už se tam též pomátli a dělají boty z umělé kůže. Dále téměř přestali používat podrážky Vibram a ta jejich stojí za howno - je tuhá, neodolná a klouže. Je to jako se vším v dnešní době, když děláš něco dobrého, tak to domrdej debilními výmysly :-((
Luger46 - Profil | Pá 3.11.2023 18:19:05
Erva >> mám par otázek: jak je snasis v létě? Nejsou moc těžké ? Pohodlnost? Reálná vydrž? Chci boty primárně na chození okolo vody na vlacku. Nevím jestli zvolit celokozene nebo kombinaci textil kůže a nevím jestli nízké nebo kotnikove😂
Erva - Profil | Pá 3.11.2023 17:45:57
Luger46 - Nejlépe by to chtělo vyzkoušet jaká bota ti sedne , jestli máš širokou nohu , vysoký nárt atd . na širokou nohu asi Keen , já mám boty Asolo Fandango:
https://asolo.cz/produkt/fandango-duo-gv-174828?v=117429 kde je kladkové šněrování a upřimě i když se jedná o užší botu , tak jsem velmi spokojen - širokou hnátu nemám , ale co prostě oceňuju , tak je kladkové šněrování a pokud budu v budoucnu hledat opět boty do přírody , tak opět z kladkovým šněrováním -Opět ASOLO a pravděpodobně vyzkouším tyhle :
https://asolo.cz/produkt/tps-520-gv-rozsirena-verze-160457?v=123666 šetří to šňůrky - mám stále původní a za další boty jsou povolené při vyzouvání v podstatě okamžitě .
Luger46 - Profil | Pá 3.11.2023 17:30:39
Nechci zakládat novou diskuzi. Můžete se podělit se zkušenostmi s botami s membránou napr. od značek Merrell, Keen, Meindl apod.? Boty primárně na chození ne na statické vysedavani. Mám oblíbené Merelky nicméně na čištění jsou kožené lepší ikdyz méně prodysne.
Erva - Profil | Po 18.9.2023 12:54:26
Luger46 - Jasan , to pak chápu , když si jej vemeš 5 za rok , to pak jo :-) Já to bral třeba podle sebe , já hadry z membránou mám na sobě v podstatě pokaždé co jdu ať už k vodě , či do lesa :-)
Luger46 - Profil | Po 18.9.2023 12:28:11
Erva >> čau Ráďo já jsem psal ze sem to pral jednou za 5 let. Takže cca po 2,5 roku. Já ten Dozer používám fakt jen když má prset jinak ho neberu, takže ho používám celkem malo. Asi kdybych to nosil furt tak to prani resim jinak. Zatím mě funguje porad stejně i co se tyče odpařování. P.S. Co sem zhubnul potim se petkrat min a možná proto oblek furt stíhá 😂 Jen sem napsal své poznatky jak to peru já a ze nevidím nejake neduhy.
Erva - Profil | Po 18.9.2023 12:17:35
Luger46 - Hoj Davide každé oblečení z membrábou by se mělo prát pravidelně - samo podle toho jak často jej máš na sobě , je jasné že to nebudeš prát každý týden , ale 2-4x do roka by jsi jej měl vyprat , jelikož každému kvalitní oblečení z membránou právě škodí jak neprání , tak časté praní :-)) Pokud jsi to nepral jak píšeš 5-6 let , tak dle mě jsi na tom oblečení nestratil sice voděodolnost , ale naprosto ti odešla paropropustnost protože už jen pocením si zacpeš membránu a přestane "dýchat " a tahle funkčnost se obnovuje velmi těžko -pokud to ještě vůbec jde , navíc prášek určený k praní hader z membránou není o tom aby ti hadry voněli , ale aby sjela špína , ale především aby se obnovily funkce membrány a to jak paropropustnost , tak voděodolnost , doporučuje po oprání sušit buď fénem , nebo v sušičce , navíc po vysušení provést i impregnaci vhodným impregnačním sprejem , třeba Waproxem