Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící

cokoliv z české historie, zajímavosti, drby, rybníky, hrady, zámky, města
Autor diskuse: jeden3 - Profil , 12.5.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil

po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?

A) moc si udrží vládní strany22%

B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%

Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.

Nlovec 01 - Profil | Ne 26.3.2023 8:55:47

jeden3 >> japak by se Emenuelovi líbilo, kdyby mu tam někdo poslal pár ostřejších jinochů.. není nad to,okusit svou vlastní medicínu...

    Njeden3 - Profil | Ne 26.3.2023 8:00:34

    mlaďoch >> cože? to stejnou ilustraci použili i jiná media a TV ??

      Nmlaďoch - Profil | Ne 26.3.2023 0:53:52

      jeden3 >> fotka je z archívu, ilustrační

        Njeden3 - Profil | So 25.3.2023 23:14:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        OBRAZEM: Tvrdý zásah francouzské policie proti ozbrojeným demonstrantům
        dnes 21:40
        ČTK
        Francouzská policie v sobotu tvrdě zakročila proti demonstrantům, kteří se u obce Sainte-Soline na západě země sešli kvůli nesouhlasu se stavbou obří zavlažovací nádrže. Zraněno bylo nejméně 30 lidí, z toho dva těžce, oznámil ministr vnitra Gérald Darmanin, který odsoudil „extrémní násilnosti“ ze strany krajně levicových demonstrantů. Policie proti nim použila slzný plyn, vodní děla a zábleskové granáty.
        https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-obrazem-tvrdy-zasah-francouzske-policie-proti-ozbrojenym-demonstrantum-40426873

        tak zřejmě se "spletl" náš novinář nebo se spletli demonstranti..protože jinak nechápu, proč na té demonstraci vidím transparent se šrtnutou 64, když údajně protestují proti nádrži 😂🤣

          Njeden3 - Profil | So 25.3.2023 22:08:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          lovec 01 >> jj jak už jsme psal -sance evidentně fungují...jen jsem se bláhově domníval,že mají zlikviddovat Rusko a né západ

            Nlovec 01 - Profil | So 25.3.2023 21:22:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            jeden3 >> kdyby jen rus s Číňanem, ale to je i Indie, Brazílie, velká část Afriky atd atd. Ale nebojím se, až sankce zafungují , přijdou všichni s prosikem 🤕🙈

              Njeden3 - Profil | So 25.3.2023 20:54:26

              mlaďoch >> ne -opět čerpáno ze sseznam.cz
              pokud se rusák s Číňanem dohodl,že budou obcodovat v juaneech a přidá se k tomu celý ten jejich asijský spolek - tzn že začnou odčerpávat svůj kapitál z evropských a emerických bank - a ty nebudou mít sdamozřejmě takovou likviditu, bude těch padlých bank daleko více
              podle ekonomů,pokud jen třetina opustí systém obchodování v dolarech, způsobí tpo brutální otřes dularu a tím emeriky
              pokud k tomu všemu dojde, pak krize v roce 2008 byl jen takový tréninkový bankovní dýchánek

                Nmlaďoch - Profil | So 25.3.2023 7:53:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                jeden3 >> byla sebedestrukce řízená nebo způsobena jen hloupostí?

                  Njeden3 - Profil | So 25.3.2023 6:39:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  padá další banka...tak si něco přej 😂🤣 koukám,že ty sankce už opravdu fungují , rozvrátily bankovní sektor...jen já bláhovej myslel,že mají rozvrítit ten ruskej systém.........

                    Nmlaďoch - Profil | St 22.3.2023 8:57:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Změnou výpočtu si pohorší všichni důchodci s penzemi nad 8400 Kč, tedy i ti s malým důchodem. O tisíce korun pak rozhodnutí vlády připraví vysokopříjmové důchodce.

                    Při mimořádné valorizaci, která ze zákona nastává při vyšším růstu cen, se totiž dosud podle zákona zvedal zásluhový procentní díl důchodu. Podle těchto pravidel by se od června zvýšil o 11,5 procenta. Předlohou ale vzroste procentní část penze jen o 2,3 procenta.

                    Rozhodne soud
                    K tomu všem ještě přibude navíc 400 korun, což by mělo podle zdůvodnění o něco zvýhodnit penzisty s nejnižšími důchody. To sice ano, ale opravdu jen ty s těmi nejnižšími, pod 8400 Kč měsíčně. Například lidé s důchodem 8000 korun podle ministerstva vydělají na změně valorizace 36 Kč měsíčně.

                    Naopak senior s měsíčním důchodem 20 tisíc korun ale tratí 1068 korun. Lidé, kterým jejich vysoké celoživotní výdělky zaručují důchod 30 tisíc korun, přijdou o bezmála dva tisíce měsíčně, na které by jinak měli nárok. A ti s vyššími penzemi si pohorší ještě víc. Starobní, invalidní i pozůstalostní důchody se skládají ze dvou složek – pevné, která je pro všechny lidi stejná (činí 10 % průměrné mzdy a letos dosahuje 4040 Kč měsíčně), a právě procentní, kterou vláda vysokopříjmovým důchodcům nyní zatím jednorázově razantně osekala s tím, že jsou neúměrně zvýhodňováni proti lidem s nejnižšími důchody.

                    Vládní penzijní novela v pondělí nabyla platnosti i účinnosti, opoziční ANO ji však napadne u Ústavního soudu. Na jeho verdikt se může čekat řadu měsíců a v případě, že by soud změnu valorizace shodil, stát by musel důchodcům doplatit v úhrnu až desítky miliard korun.

                      Njeden3 - Profil | Út 21.3.2023 13:38:44

                      Vash >> já jsem tam po jabkách proto díky Hanzovi zůstal, pomohl mi sehnat byt, jeho matka mi domluvila legální práci, takže jsem byl tři roky Italský daňový poplatník :-))) jak říkám,nejkrásnější roky mého života, prachů jako šlupek/ na naše poměry!!! / čistá hlava a nádherné prostředí jižního Tyroslka kolem sebe.
                      samotní Italové říkají - Italie od sevveru po Miláno je Amerika, od Milána k Římu je Itálie, od Říma na jih je to Afrika 😂🤣
                      to byly krásné starosti,když jsme se v takhle v květnu ráno v sobotu vzbudil a přemýšlel, jestli si půjdu někam přividělat další prachy na melouch /tam mi platili ekvivalet 20-25 marek na hodinu, což ti za den hodilo půlku měsíčního platu v Čechách v 90. roce / nebo se pojedu koupat na Kalthern cca 20km nebo si zalyžovatz na ledovec - cca 30km od baráku 😂🤣 nebo si večer pojedeme zapařit do Davosu - cca 80km od baráku :-)
                      jj to byly časy 😉😉😁😁

                        NVash - Profil | Út 21.3.2023 13:29:40

                        jeden3 >> Naše partička co tam jezdila tak za ty prachy cestovala. Moje první Mexiko bylo z jablečných peněz 😉👍 Tak vono Tyrolsko a Itálie se nedá srovnat. No Tyrolsko, furt Itálie, ale kurva rozdíl. Ale jak píšeš královský prachy 💰

                          Njeden3 - Profil | Út 21.3.2023 13:03:28

                          Vash >> práce na čistém vzduchu, v devadesátkách za královské prachy , kdo byl trochu držgrešle, vydržel s tím ,co tam vydělal za dva měsíce doma celý zbytek roku :-)
                          ubytování jsi dostal , najíst 5x denně ....... to nemělo chybu

                            NVash - Profil | Út 21.3.2023 9:34:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            jeden3 >> Jo na otlaky je golden delicius háklivka 😉 Otročil sem kousek od Verony a i v Tyrolsku 💪 V té době super placená práce.

                              Njeden3 - Profil | Út 21.3.2023 8:58:59

                              mlaďoch >> česáček je na houno 🤣😂 v tomto přípaadě mohu hrdě prohlásit : neuč orla lítat 🤣😂
                              v Tyrolsku jsem kamarádovi Hanzovi pomáhal pár let v sadech a při tom jsem otrhal tolik jablek pěkně rukama ,že si dovolím tvrdit,že jsem v tomto smyslu profík :-) byl jsem v dobách svého mládí schopen natrhat přes 300kg jablek ze žebříku za hodinu v jedničkové sortě /tzn vybíráš jablka na stroměě podle velikosti - trháš jen jedničkovou velikost-opět podle odrůdy/ a na žádném jablku nesmí být sebemenší otlak !!!!

                                Nmlaďoch - Profil | Út 21.3.2023 8:37:13

                                jeden3 >> jsou česáčky, na uskladnění otrháš, na mošt nebo kvas posbíráš, na to nepotřebuješ žebřík

                                  Njeden3 - Profil | Út 21.3.2023 7:25:29

                                  mlaďoch >> to najdeš,ale pokud potřebuješ jen 30kg a pojedeš pro ně jen 50km-je to hodně nerentabilní podnik
                                  takže jsme jel k sadařům, tam je to cca 15km

                                  jinak všechny ovocné stromky,co vysazuji,vysazuji jen jako čtvrtkmeny- počítám s tím,aby to šlo vše očesat ze země, žádné žebříky atd.......prostě člolvěk nemládne a za pár let by mohl být žebřík problém

                                    Nmlaďoch - Profil | Út 21.3.2023 6:18:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    jeden3 >> já nevím, u nás v okolí v sadech se prodávají jablka od 16kč/kg, padanky za 5, navíc když otevřeš bazoš nebo market place, tak tam inzerátů za 2 kč najdeš spoustu

                                      Njeden3 - Profil | Út 21.3.2023 4:44:56

                                      splavek >> předloni jsme chtěli koupit asi 30kg jablek na zpracování .....takže jsme hned zavrhli je kupovat někde v supermarketu
                                      tak jsme vyrazili k sadařům -řekli jsme ,co potřebujeme : tedy chutná jablka,ale že to mohou být klidně "padavčata", protože je budeme ihned zpracovávat ...ano,jablka jsme tam koupili, opravdu to nebyla asi ani druhá sorta, ale tak jablka do moštárny a stála o 6Kč za kg více,než v té době v polském obchodě jejich první sorta........
                                      a pak se mi někdo diví,že jsem loni na podzim zasadili prvních 21 vlastních jabloní, miluji štrůdl, rejži s jablky, jablečné taštičky atd atd......a potřebuji mít doma surovinu

                                        Nsplavek - Profil | Po 20.3.2023 21:37:47

                                        jeden3 >> U nás se v drobném prodávají jablka za poměrně libové ceny a obrat je velice solidní, ale na to množství co produkujeme je to málo.

                                          Červené karty: Pietromarconi