Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

Vybliz - Profil | Po 26.6.2023 11:34:36

Káceč >> Mám trochu chaos ve slově rabbit, zvlášt z amerických videií. Měl by to být přece králík, ale kolikrát tam vidím regulerního zajíce. Tak nevím, jestli se dívám blbě a nebo to amící nerozlišují.

    schmetterling - Profil | Po 26.6.2023 11:30:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    1568 >> Aký typ zásadky máš? Na guľovnici používam 007A, k tomu LED prísvit LUNA 940 a reálna použiteľnosť v úplnej tme je max 80-100 metrov a to je už na hrane. Upínanie som vyriešil rýchloadaptérom a mám taký univerzál na lov.

    Fotka je na cca 60 metrov o pol 9 večer v máji, takže začínajúce šero....

      Káceč - Profil | Čt 15.6.2023 20:52:33

      1568 >> tak tak, pro sebe to musíš udělat sám, nikdo jinej to pro tebe neudělá :-)

        1568 - Profil | Čt 15.6.2023 20:42:58

        Káceč >> :-)) No, rybařinu, loď, auta, potápění..., tohle se v tom ztratí:-)) Co bych pro sebe neudělal:-))

          Káceč - Profil | Čt 15.6.2023 20:26:13

          1568 >> si si našel pěkně drahýho koníčka, to ti teda řeknu :-)

            1568 - Profil | Čt 15.6.2023 19:44:21

            TEZAR >> No, to byl kapánek boj, ale přišel jsem na to, a sedí krásně. Za ty tři hodiny nadávání, to stálo:-)))

              TEZAR - Profil | Čt 15.6.2023 19:21:30

              1568 >> Je to slušně zmáknutý.A co nasazování,jde to snadno?

                1568 - Profil | Čt 15.6.2023 19:15:59

                TEZAR >> O víkendu dám ostrou zkoušku!! 😁😁😁Natáčí to video, fotí to, jako spokojenost

                  TEZAR - Profil | Čt 15.6.2023 19:13:48

                  1568 >> Pecka! Půjdu do toho-na prašivce to bude pohroma!-)))))

                    1568 - Profil | Čt 15.6.2023 19:11:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    TEZAR >> Takhle to vypadá nasazený na kůkr, a tohle vidím na cca 70m

                      drvoštěp - Profil | St 14.6.2023 22:11:44

                      OG >> 👍👍 Až to zítra přetlumočím kolegovi. Zase padne flaška jágrá👍😂😂

                        TEZAR - Profil | St 14.6.2023 22:08:30

                        OG >> Jo, to má logiku. Hezká hračka. 👍

                          OG - Profil | St 14.6.2023 22:06:18

                          TEZAR >> cal .50, mám v té ráži i dlouhou Ardesu Pursuit a mám formu na odlévání střel. Takže v rámci sjednocení byla volba ráže jasná

                            OG - Profil | St 14.6.2023 21:59:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            drvoštěp >> Detonics Gladiator .500, černoprachová předovka ráže .50 (12,7mm) se skrytými bicími kohouty, délka hlavní 84mm, zápalky brokové W209. Pro střely o hmotnosti 21g je doporučená navážka prachu 1,3g s výslednou rychlostí 171m/s a energií 307J. Hlavně hladké, takže střelba do 10m, ale možnost buď ládovat jednotné střely nebo nasypat broky mezi 2 ucpávky. Budu muset začít posilovat prsty, protože spoušť je dlouhá a hodně tvrdá, protože je to vlastně jediná pojistka proti nechtěnému výstřelu.

                              TEZAR - Profil | St 14.6.2023 21:52:26

                              OG >> S tím můžeš na medvědy, nebo nezvané noční návštěvy ... 🤣 Pěkný derringer. Jaká ráže?

                                drvoštěp - Profil | St 14.6.2023 21:38:12

                                OG >> Můžeš se trochu o ,,tom" rozepsat ? Děkuji

                                  OG - Profil | St 14.6.2023 17:49:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Není to vzduchovka ani luk a ani kuše, ale využil jsem víkendovou nabídku slevy 30% a dvouhlavňový perkusní kanón je doma.

                                    1568 - Profil | St 14.6.2023 6:39:57

                                    TEZAR >> Až to bude nasazený na kůkru, bude to jiný:-)