Jaký 10ft prut do člunu vybrat?

Mám dva vybrané, budou to 10ft pruty na zavážku, 10ft pruty mám 2 páry jedny prodávám a chci něco co bude příjemný na zdolávačku ale i se do toho opřít když pojede ryba do vázek.
Chci vybrat jen z těchto dvou co dám link dík za rady 😉
https://www.sumcari.cz/Wychwood-prut-Extricator-Plus-Cork-Handle-10ft-3-00m-3-00lb-2-dil-d130532.htm

https://www.sumcari.cz/Giants-Fishing-prut-Luxury-FC-10ft-3-00m-3-00lb-2-dil-d124990.htm?gclid=CjwKCAiA0KmPBhBqEiwAJqKK44Z6x95whCThkcwZW5zjH01fsejO9uSgDgpSvLc5GgBxLGpnLUBY0xoC0nAQAvD_BwE
Autor diskuse: Leorim - Profil , 21.1.2022 kaprařina - náčiní, doplňky

jdmteg - Profil | Ne 23.1.2022 21:37:49

Leorim >> bral bych za sebe do člunu FBC stalker 10 ft a 3 lb..od ty doby co je mam používám je na všechno většinu roku, prut je to hezký a akce taky tak akorát, není to poleno a navíc se s nim dá i slušně nahodit..až si zvyknes na 3 m pruty, tak uz 12 ft ani nebudeš nosit🙂 jinak Morion mám tsky 3 m a 2,75 lb, byly to moje první 3m pruty, ale ten starší Morion, má nádherný blank, je měkký a přitom má silnou páteř a vytáhne skoro cokoliv taky..tohle jsou moje dva nejoblíbenější a nejpoužívanější pruty, se kterýma odchytam 99 procent..nový Morion nemůžu porovnat, ale popravdě už se mi ani nějak moc nelíbí..

    Leorim - Profil | Ne 23.1.2022 21:05:19

    Fany >> to mě třeba nevadí budu zavážet ale koncový je lepší větší kvůli uzlu šokovky

      tomvec - Profil | Ne 23.1.2022 20:44:18

      Fany >> tak není to odhozový speciál, ale s Ultegrou 5500 to sedí dobře.

        Fany - Profil | Ne 23.1.2022 20:35:22

        zrovna jsem koukal že ty Sportexy mají první očko 30, tak jsem z toho nějakej špatnej.

          Pindˇa - Profil | Ne 23.1.2022 20:30:18

          Leorim >> Já si ten HI-S 10 ft kvůli malému prvnímu očku, a dlouhé rukojeti nechal postavit, abych byl 100% spokojen

            Leorim - Profil | Ne 23.1.2022 20:19:32

            drvoštěp >> já si na 10ft zvykl hodně rychle a do člunu je to špica proti 12ft

              Leorim - Profil | Ne 23.1.2022 20:17:48

              Fany >> koukni na Hiki.Cz je to německej eshop ale v češtině a za mě můžu doporučit za 4dny doma stojan Fox Ranger mk2 za 7500kč

                drvoštěp - Profil | Ne 23.1.2022 19:15:40

                Fany >> Tak nákup ze zahraničí budu řešit přes kamarádku, tak se toho nebojím. Ale kluci tady z Mrku ze zahraničí kupují normálně a bez problému.

                  drvoštěp - Profil | Ne 23.1.2022 19:13:52

                  Leorim >> Jj, podám info. Sám jsem zvědav.12ft buď strčím do kouta, a nebo nechám pro strýčka Příhodu.😁

                    Leorim - Profil | Ne 23.1.2022 19:07:46

                    drvoštěp >> budou to moje hlavní pruty se kterejma odchytám nejspíš celou sezonu, dneska si borec přijel pro moje Anaconda Corky 3m-3lb, no a mám ještě Starbaits M4 10ft 3lb ty budou rezervní delší pruty nemám, FBC 3,80m 3,25 lb jsem prodal, ale pořídím si ještě nějaký 12ft na odhoz kde je zákaz zavážení, ale až časem a možná znova FBC ale CS3 ty nové modely

                      Fany - Profil | Ne 23.1.2022 19:06:39

                      rájovec >> Dík, kupuji raději u nás, nemám zkušenost s nákupy ze zahr. Asi nakonec půjdu do Catapultu ve 2,75lb.

                        Leorim - Profil | Ne 23.1.2022 19:02:26

                        drvoštěp >> pak dej vědět co jí odepsali já už jsem na 95 % rozhodnutej pro toho Moriona 2,75lb ale ještě mi motá stále hlavu ta 3lb

                          rájovec - Profil | Ne 23.1.2022 18:51:04

                          Fany >> https://www.hiki.cz/sportex-prut-invictus-boat-300-m-100023212 kdyby sis malinko přidal, tohle je proti Catapultu o stupínek vyšší řada, prut má líp propracovanou akci a i vzhledově je na tom líp:-). Měl jsem ho ve 2,75lb a tahal kapříky 10-15kg bez nejmenších problémů a i slušně házel.

                            Fany - Profil | Ne 23.1.2022 18:20:15

                            tomvec >> Dík, asi ta 3lb bude universál.

                              tomvec - Profil | Ne 23.1.2022 18:12:37

                              Fany >> ahoj, záleží na jak velkou rybu cílíš. Pořídil jsem si je na příležitostnou kaprařinu v 2,75lb a na velké tloušte a kapry okolo 50cm je to jistota 😁 Větší jsem zatím na prutech neměl. Ta 3lb už bude dobrý utahovák na větší ryby a menší si na tom neužiješ.

                                drvoštěp - Profil | Ne 23.1.2022 17:53:01

                                Fany >> Já už raději nebudu koukat na další nebo mě jebne😁😁

                                  Fany - Profil | Ne 23.1.2022 17:32:29

                                  Ahoj, chci se zeptat, máte někdo zkušenost s 10ft pruty SPORTEX Catapult CS-3 Stalker? Přemýšlím jestli 3lb, nebo 2,75lb.

                                    drvoštěp - Profil | Ne 23.1.2022 17:30:21

                                    Leorim >> Tak dnes kamarádka psala dotaz na firmu na ty pruty co jsem postnul. Aby poslali rozměry oček atd. Tak jsem zvědav co odpoví.

                                      rájovec - Profil | Ne 23.1.2022 17:03:44

                                      rezatypejsek - 23.1.2022 14:19:37 >Měřil jsem jen metrem, u obou oba pruty, ale hádal bych se:-)