Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Calex - Profil | Po 18.10.2021 16:24:28

Buffalo1969 >> Zdarec, takže kdyby odpustili DPH, tak nám co máme fix to vrátěj? Byl bych bohatej jak Medůza...😃😃

    tomvec - Profil | Po 18.10.2021 16:23:10

    Buffalo1969 >> jenom aby se to plnou měrou promítlo do koncové ceny. U snížení spotřební daně na PHM to nějak neklaplo.

      Buffalo1969 - Profil | Po 18.10.2021 16:16:16

      Elektřina by dočasně mohla být bez DPH. Zatím jen v listopadu a prosinci.
      .
      14:03
      Vláda sahá k opatření z doby pandemie a dočasně odpustí daň z přidané hodnoty – tentokrát u elektřiny. Stejný postup využila při snížení DPH u respirátorů.
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elektrina-bude-docasne-bez-dph-zatim-jen-v-listopadu-a-prosinci-178146

        repsol - Profil | Po 18.10.2021 13:03:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          1mirda2 - Profil | Po 18.10.2021 8:10:54

          Jsou to zmrdi.Zlatej kotel H4 ten zblajzl všechno /berte to ve srandě/. .Ten eko zmrd co tam sedí s těma zelenejma OK vyhoďte telefony tablety počítače a ukažte se sráči.Autem vezete děti do školy .Frčíte na nákup atd.Jsem taky pro to bejt šetrnej k přírodě.Ale za jakou cenu.Proč máme doplácet za solár.Emis povolenky atd co z teho já mám jen prázdnou kešeňu.Fakt někdy je to na posrání tady.Podívejme se na Němce ,rokousko atd.Bez nás budou v hajzlu.Naše energo soustava je jim dobrá včetně dodávek.Bohužel vyhodit jistič na hranicách nejde:):):) Na to jsme na MRku malí pánové.

            Káceč - Profil | Ne 17.10.2021 21:29:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Buffalo1969 >> a polovina "nařízení" je jen doporučení, kterým netřeba se řídit. Avšak českej připosranej úředník z doporučení udělá hned nařízení. Zemědělci by mohli vyprávět.

              Buffalo1969 - Profil | Ne 17.10.2021 21:17:49

              Káceč >> no a to je přesně ono. My jsme v úředničení neuvěřitelní vlezdoprdelníci. Zářnej příklad je našeho vlezdoprdelnictví je Jourová a Telička.

                Káceč - Profil | Ne 17.10.2021 20:43:23

                1mirda2 >> ale hovno. Nařízení EU jen nařízení, né zákon. A pokud přestane být českej úředník z těchto nařízení připosranej, tak jeho vymahatelnost bude nulová.

                  Buffalo1969 - Profil | Ne 17.10.2021 20:15:39

                  1mirda2 >> klasický kamna bez výměníku zatím nic. Teplovzdušný krby taky nic. Ale domácí otevřený krby asi budou problém. Doufám, že se ta bruselská pakáž posere ve vlastním hnoji co vymýšlí.

                    1mirda2 - Profil | Ne 17.10.2021 17:59:06

                    Buffalo1969 >> Ale i tak nakousls zajímavé téma.Mě s krbem nebo ten kdo má petry se nás to tak nedokne ale ti ostatní?......No EU koště je může zrujnovat.

                      kubah - Profil | Ne 17.10.2021 16:44:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Zdroj FB

                        Willow - Profil | Ne 17.10.2021 14:32:13

                        Lasskoun >> Nazdar řediteli.
                        Tady je elektrikářů jak hnoje.
                        3 učiliště je chrlila.Ale zedníků ,co šli do důchodu a cena zedníka,co skoro nic neumí,je málo.
                        Proto jsem to tak rozhodl.
                        Elektro. jsem i já,vyučen+ maturita a před 89.rokem.
                        I když už,jako na téma,teoretik.
                        Mám 3 maturity,ale ta poslední, truhlář+ lakýrník ,mi teď dává na mém postu max.Prostě vidím do toho a mám nějaký logický názor,mám na to papír, školení, zkoušky.Proto zedník.Pak dá ještě maturu a majitel stavební (malinké)firmy úplně na poho.
                        Jde v tatínkových stopách,tak se nediv.;-)))

                          Lasskoun - Profil | Ne 17.10.2021 10:59:01

                          1mirda2 >> ... ad: "vesnice nemá ani kanály čovku nic. A všichni hurá přepad do potoka" ...
                          ... ten přepad do potoka bych zas až tak neodsuzoval ... neb pro ryby je spíše ku prospěchu ... ":o) ...

                            Lasskoun - Profil | Ne 17.10.2021 10:52:06

                            Willow >> ... podobný záměr měl jeden ze zdejších kamarádů, jenž ještě před dokončením maturity (mechanik CNC) byl pevně rozhodnut, že si k tomu ještě vystuduje zedničinu, a to hlavně, protože by si chtěl postavit barák ... po vysvětlení výhod a bonusů elektrikářské práce (ve srovnání se zedničinou) dnes druhým rokem studuje na elektrikáře ... ":o) ...

                              Buffalo1969 - Profil | Ne 17.10.2021 9:51:07

                              1mirda2 >> když jsem mluvil s klukama z cechu kominíků, tak říkali něco o komínových stěrech. Ale už si nepamatuju co a za jakých podmínek.

                                Calex - Profil | So 16.10.2021 9:04:54

                                tomvec >> Šachty jely na plný koule a uhlí bylo přitom na příděl.....A Němci s ním prej zaváželi svoje doly.....

                                  tomvec - Profil | So 16.10.2021 8:59:52

                                  Specialista >> i když s tou EU... Po listopadu tady byl neřízený bordel*, on je tu i teď, ale apoň trochu řízený. Obávám se, že bez členství v EU by tady byla politicko-ekonomicko-sociální situace jak na Ukrajině.

                                  *) on ho samozřejmě někdo řídil, ku prospěchu svých zájmů

                                    Calex - Profil | So 16.10.2021 8:49:44

                                    tomvec >> Pravdu díš...https://youtu.be/l2yJ0euvBjs

                                      Červené karty: Specialista, Zip1, sliver