Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NBezďa - Profil | St 20.10.2021 14:35:15

Co je v aktuální situaci nejlepší? Domluvit se teď s jiným dodavtelem? Nebo jet v režimu DPI a počkat na vývoj trhu?
Nemáte někdo tušení?

    NBuffalo1969 - Profil | St 20.10.2021 7:23:07

    K hlasová v anketě.
    Na poslední chvíli mně před problémy s krachem dodavatele pomohl jeden místní MRKman.

      NBuffalo1969 - Profil | St 20.10.2021 7:20:05

      sven >> jojo, kamarád dělá ve firmě která jenom přeprodává silovou elektriku. Měli nakoupeno neuvěřitelný množství a teď to přeprodávají tomu kdo dá nejvíc. A to tu elektriku nějak prodávají po částech. Nerozumím tomu co dělají, ale už teď se smál. jak budou mít nádherný Vánoce.

        NBuffalo1969 - Profil | St 20.10.2021 7:17:29

        drvoštěp >> no pochopitelně. Ty začneš fungovat jako DPI. To se lidi budou mít panečku dobře...:-))))

          NSpecialista - Profil | St 20.10.2021 5:46:53

          sven >> no jo no, jak jinak..
          Ale dělá tak proto, že mu to umožňují předpisy této země. A víme, kým a pro koho jsou prohlasované..

            Nsven - Profil | Út 19.10.2021 22:46:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Majitel Bohemia Energy se zbavil klientů, zbylou elektřinu ale přeprodává výhodně dál

            Skupina Bohemia Energy sice ukončila dodávky energií pro své zákazníky, funguje ale dál. Část elektřiny a plynu měla nakoupenou předem a zbyly jí značné zásoby.
            Jejich hodnota má dosahovat vyšších stovek milionů korun. Majitel skupiny Jiří Písařík nyní některým klientům začal nabízet dodávky ze své poslední přeživší společnosti – Amper Market.

            Zdroje HN hovoří o tom, že se bude jednat minimálně o stovky tisíc megawatthodin energií. A jelikož je firma nemusí dodat za předem nasmlouvané ceny zákazníkům, ale může je prodat na trhu, vzroste tak i její zisk.

            https://zpravy.aktualne.cz/finance/bohemia-energy-pisarik/r~a1efb06030b211ec9322ac1f6b220ee8/

              Ndrvoštěp - Profil | Út 19.10.2021 21:33:33

              Buffalo1969 >> To dřevo, teda odemne by mělo být na vrcholu😃😃

                N1mirda2 - Profil | Út 19.10.2021 9:10:24

                Willow >> Tak oni ty love z nás beztak vytáhnou.

                  NWillow - Profil | Út 19.10.2021 8:59:06

                  1mirda2 >> Já ušetřím 1400 za 2 měsíce.
                  ✌️👍

                    N1mirda2 - Profil | Út 19.10.2021 8:41:53

                    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/vlada-chce-lidem-odpustit-dph-na-energie-pro-listopad-a-prosinec-40375271

                    Takže 350kč za dva měsíce.To je bomba.Co s těma penězma uděláme.A leden únor drb o 500 kč nahoru.Tohle je fakt trapné.

                      NCalex - Profil | Po 18.10.2021 19:08:01

                      Buffalo1969 >> Jeho to nijak nepostihne, má vysoký zálohy tak se do toho vejde...😃

                        NBuffalo1969 - Profil | Po 18.10.2021 18:20:37

                        Calex >> ty si z toho děláš prdel, aby nakonec zrovna on nebyl jedinej vychechtanej.
                        😂😂😂😂

                          NBuffalo1969 - Profil | Po 18.10.2021 18:19:48

                          tomvec >> to by museli navýšit sazbu na MWh. No a to podle mně bude základ pro to DPH. Pumpaři jsou haj.zli. Tam rozhodla celková cena za litr PHM.

                            Ndrvoštěp - Profil | Po 18.10.2021 18:04:06

                            Calex >> Medůza jim teď dělá poradce😃😃😃

                              NCalex - Profil | Po 18.10.2021 16:25:00

                              tomvec >> 😃 nebo spíš 😟😟...

                                Červené karty: Specialista, Zip1, sliver