Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Nsumec 1950 - Profil | Po 2.12.2024 12:02:27

Zajímalo by mě, kdo by nejvíc řval, kdyby vláda nařídila zlevnit všechny energetické zdroje o třicet procent. To by asi spadla vláda hned.

    Nrybomil - Profil | Ne 24.11.2024 15:51:37

    sumec 1950 >> tady známej pořídil TČ za vlastní, tedy bez dotace před topnou sezonou 22/23. ponechal kotel na tuhý paliva 3. třídy. nedávno se někdo po founu zajímal, zda kotel ekologicky zlikvidoval? :-( tak teď nakupuje uhlí na dceru co bydlí v paneláku... ať si statistici užijou.

      Nsumec 1950 - Profil | Ne 24.11.2024 13:47:32

      rybomil >> Zkoušejí kolik vydržíme.

        Nrybomil - Profil | Pá 22.11.2024 14:13:05

        Před chvílí mám to šmejdi co maji převahu ve sněmovně odhlasovali. Emisní povolenky = zdražení. Platit by mělo od 1. 1. 2027. Snad když vyhrajou burešácí a budou mít pak převahu tak to zruší. Jinak šmírovat naší spotřebu uhlí, plynu v domácnosti budou už od 1.1. 2025, spotřebu u aut co jedou na tankovací karty ( CCS aj. ) šmírujou dávno a pak taky u aut vyrobených po 1.1. 2021 dík jejich software co upekla EU pro všechny , vč. dovozových z mimo EU.

          Nrybomil - Profil | Pá 22.11.2024 13:56:13

          smike >> využij nápovědu od srovnávačů, ale projeď to důkladně, ne všici co jsou levný maji dobrý podmínky. jistě se je tam dočteš. nějak to bývá, že kdo levný plyn tak dražší volty a opačně. takže asi přijatelný kompromis ???

            Nsmike - Profil | Út 19.11.2024 17:11:34

            Zdravím.poradíte prosím, jaký je teď nejlepší tarif na elektřinu a plyn od ČEZu?potřebuju to pro rodiče na barák a vůbec do toho nevidím.díky moc

              Ndrvoštěp - Profil | Ne 17.11.2024 11:28:23

              sasan111 >> To je taky jediný co v tý zemi zůstane😆😆

                Nsasan111 - Profil | Ne 17.11.2024 8:32:53

                drvoštěp >> Plastówy mulč deléj vydrží, není třeba investovat do obnovy...kůra je móc BIO :-)))))))

                  NKáceč - Profil | So 16.11.2024 21:17:29

                  Willow >> si zjisti, kdo Německu skutečně vládne. Trošku ti napovím, Němci to fakt nejsou.

                    Ndrvoštěp - Profil | So 16.11.2024 21:03:34

                    Buffalo1969 >> Něco jako jeden zdejší výrobce kompostu, mulč kůry, zeminy atd. Po prvním dešti kousky dřevotřísky, plastu a igelitu🙉🙉🙉

                      NBuffalo1969 - Profil | So 16.11.2024 21:01:00

                      drvoštěp >> ani jsem nepřemýšlel na jiným výrobcem než je Biomac. Válce jdou krásně zlomit vejpůl. V těchto pojivo z lamina fakticky není. Ale mrl jsem vzorek už nevim koho a byly tam zapisovaný asi binder pásky. 🤣

                        Ndrvoštěp - Profil | So 16.11.2024 14:39:11

                        Buffalo1969 >> Co jsem ,,zjistil" tak někteří výrobci do briket a pelet přidávají prach z lamina ( dřevotřísky) aby to lépe pojilo... Teď jak bylo mlhavo a nízký tlak, jsem tu příměs cítil v ulici. Ale je možnost že někdo topil laminem...

                          NBuffalo1969 - Profil | So 16.11.2024 13:08:42

                          drvoštěp >> nakonec to dopadlo tak, že jsem koupil půl tuny dřevních briket z tvrdého a další pul tuny budu kupovat příští týden. Není to kam dát, tak nadvakrát. Jenom mi připadne, ze je z toho vyšší popelnatost. Oni tvrdí že ne, ale plnej popelník je o dva dny dřív.

                            NWillow - Profil | Po 11.11.2024 15:41:19

                            Tak nám soudruzi z NDR točí, spíše netočí ,čistou energií za 20kc/kWh...
                            To je skoro zadarmo.!!!!!!
                            Proč vždy Němci musí zkurvit celou Evropu? Prohráli dvě světové války a díky Marshall plán se po 2.světové postavili na kolena a začali splácet dluh celé Evropě.A najednou z nich byla nej ekonomika atd.No a dnes?Oni si nejsou vůbec vědomi, že svým rozhodnutím v oblasti fosilních paliv a atomové energie,poslali Evropu do 3 WW,ale jiným směrem.
                            Za co soudruzi,za co?

                              Ndrvoštěp - Profil | Pá 25.10.2024 11:48:25

                              Buffalo1969 >> Já teda z 99% jehličího mám modřín a na pohodu. Lepší jak smrk a borovice.

                                NBuffalo1969 - Profil | Pá 25.10.2024 10:34:54

                                Pike >> jak jsem psal. Beru normálně 5-6 prm . Na jaře pořežu, posekám a do podzimu to vysychá. Je to pod střechou s větraný. Domů to nosim v taškách z Ikea cca 4 tašky na týden. Jsou v prádelně a je až k nevíře, kolik vlhkosti z toho ještě jede pryč.

                                  NBuffalo1969 - Profil | Pá 25.10.2024 10:30:46

                                  drvoštěp >> na krbu mam panoramatické sklo, které má skoro 1x0,5 metru. Smrkový jak praská, tak ta smola zasere to sklo neskutečně. U tvrdého dřeva je to daný hodně vlhkostí a tim pádem kouřem.

                                    NPike - Profil | Pá 25.10.2024 7:24:48

                                    Buffalo1969 >> čoveče nevím. Topím suchých měkkým (koupím na jaře už suché, naskládám ven, kde ješťe proschne do sezony a tohle nepozoruju. Jak se to rozhoří, tak to dycky zmizne a nečistil jsem to snad nikdy.
                                    Jinak já stopím cca 8-10 sypaných metrů, podle zimy, prakticky 90% topím jen v nich. Nemít patro, bylo by to o dost lepší.
                                    Za mne největší úsporu na energii udělá dobře naprojektovaný a rozumně velký dům, kde je slušné zateplení. Energetické zisky ze slunka taky udělají dost. Kdyby člověk stavil podruhé a potřetí, udělá plno věcí jinak.

                                      Ndrvoštěp - Profil | Pá 25.10.2024 7:11:51

                                      Buffalo1969 >> Mám krbovky. Jak už je v dílně teplo tak už topím tvrdým. Dole otevřu ,,oplach" skla a sklo je na 70% čisté.

                                        NBuffalo1969 - Profil | Pá 25.10.2024 7:03:21

                                        drvoštěp >> do kamen jo, ale v krbu se sklem je to peklo na uklízení. Za 3 dny nevidíš oheň.

                                          Červené karty: Specialista, Zip1, sliver