Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | Pá 25.10.2024 6:48:46

Buffalo1969 >> Tak jehličnaté palivo patří do zplynovacího kotle. Bohužel 90% majitelů v kotli neumí topit 😆🤧. Pokud do krbovek, tak musí být absolutně suché. Na rychlé vytopení nemá konkurenci. Sám to tak praktikuji v dílně.

    NBuffalo1969 - Profil | Čt 24.10.2024 21:50:12

    Pike >> tady mají štípanýho smrku všichni obchodníci obrovský hromady. U nás v ulici už bereme brikety skoro v polovině baráků.

      NPike - Profil | Čt 24.10.2024 21:45:40

      Buffalo1969 >> ok, díky. Já bral měkké suché naštípané na 33cm za 1 000 Kč za sypaný.
      Brikety asi někdy zkusím.

        NBuffalo1969 - Profil | Čt 24.10.2024 21:40:36

        Pike >> letos jsem nestihnul kvůli práci udělat na zimu dřevo. Brával jsem asi 20 let tvrdý, Buk, dub a habr. Metrový klády i dvoumetrový klády. Pořezat, poštípat uklidit a čekat a doufat, že to aspoň nějak do podzimu vyschne, aby se s tím dalo "nějak" topit. Topím v teplovzdušným krbu bez výměníku a zhruba od půlky října topím prakticky denně až klidně i do půlky května. A někdy ještě déle.
        K dotazu.....
        smrku...........od 1100,- za štípaný a sypanej metr
        tvrdý..............od 1500,- za štípaný a sypanej metr......stejně ho nikdo nemá skladem.
        .
        Smrkem topit nechci, protože jsem to jeden rok zkusil a měl jsem každej den neuvěřitelně zajebaný sklo, že ani pomalu na oheň nebylo vidět.

          NPike - Profil | Čt 24.10.2024 21:04:07

          Buffalo1969 >> jen pro zajímavost, co je to drahé dřevo?
          A ty brikety spaluješ v kotli, krbovkách a úplně bez dřeva?
          Dík

            NBuffalo1969 - Profil | Čt 24.10.2024 20:36:38

            drvoštěp >> U nás je to dřevo tak drahý, že jsem si spočítal náklady a levněji mi vyšla 1tuna briket "Energo hard market" od Biomac.
            1.... lepší skladnost
            2.....okamžitě k topení
            3.....když mi bude chybět třeba 10 balíků, tak si je prostě koupím kdekoliv.

              Ndrvoštěp - Profil | Čt 24.10.2024 16:07:21

              Buffalo1969 >> Jj, bodejť by cena nešla dolu když ti čuráci to předloni zvedli o 110%. Lidi panikařili a lesy se toho chytly. Teď neví co se dřevem které se kácelo vloni na jaře. A hle, najednou je cena jinde.

                NBuffalo1969 - Profil | Po 7.10.2024 8:19:53

                Přestože začala topná sezóna, cena palivového dřeva klesá. Momentálně se dá oproti loňsku pořídit asi o 20 procent levněji. Lidé se totiž před časem zásobili na několik let dopředu, a zájem o dřevo tak opadl. Ale podle odborníků postupně klesají i ceny uhlí, elektřiny a plynu. https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/577252-cena-palivoveho-dreva-klesa-castka-za-kubik-se-ale-muze-lisit
                .
                Možná by to těm obchodníkům u nás měl někdo říct. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

                  NWillow - Profil | Pá 9.8.2024 15:30:52

                  Je to tak.Kolega přešel kvůli FV na Ev auta.Má Teslu 3 a Nissan Leaf,kterým jezdíme na ryby.
                  Protože platit za elektřinu kvůli pretoku je mazec.Teď si chce koupit batery pack aby si se všemi soudruhy vytřel prdel.
                  Takže 250-300k ,ale bude za vodou.Ale ty poplatky od ČEZ jsou hrozný.Jako,já tomu fandím,ale odsaď podsaď.!!

                    NPike - Profil | Ne 9.6.2024 10:33:57

                    Buffalo1969 >> mi ČEZ poslalo dopis, kde mi nabídl snížení ceny v rámci období fixace. O cca 800 Kč včetně DPH za silovou elektřinu.

                      NBuffalo1969 - Profil | Ne 9.6.2024 9:36:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Centropol výrazně snižuje výkupní ceny elektřiny z fotovoltaik
                      8. června 2024
                      Autor: Michaela Kadlecová
                      Centropol napsal svým dodavatelům elektřiny dopis, ve kterém je informoval o výrazném snížení výkupní ceny elektřiny. Činí tak kvůli poplatkům za stabilizaci rozvodné sítě, která je zatížena tehdy, když je pěkné počasí a fotovoltaiky vyrábějí o sto šest.
                      https://solarnimagazin.cz/centropol-vyrazne-snizuje-vykupni-ceny-elektriny-z-fotovoltaik/?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

                        NBord - Profil | Ne 7.1.2024 19:56:39

                        Danda05 >> tak huba mu jede dobře🤮

                          NDanda05 - Profil | Ne 7.1.2024 17:35:05

                          Buffalo1969 >> jenže premiér říkal, že je vše super a ještě k tomu bude líp.. 😀

                            NBuffalo1969 - Profil | Ne 7.1.2024 15:29:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Otevřený dopis premiérovi
                            25.7.2023

                            Asociace podniků topenářské techniky zaslala otevřený dopis premiérovi republiky Petru Fialovy, ve kterém kritizuje přístup jeho vlády k řešení palčivé situace statisíců českých domácností, které se potýkají s dopady energetické krize.
                            http://aptt.cz/aktuality-index/otevreny-dopis-premierovi

                              NBacha San - Profil | Út 2.1.2024 20:27:27

                              Danda05 >> Ty hele, to vůbec nevím. Nepátral jsem po tom.

                                NDanda05 - Profil | Út 2.1.2024 20:17:13

                                Bacha San >> v pohodě a dík. A v zahraničí je to taky zakázáno ?

                                  NBacha San - Profil | Út 2.1.2024 18:55:12

                                  Danda05 >> Trochu jsem se opakoval, omlouvám se.

                                    Červené karty: Specialista, Zip1, sliver