Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NBuffalo1969 - Profil | Út 24.12.2024 23:30:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Krásné Vánoce všem místním MRKmenům. 🥳😉

    NWillow - Profil | Út 24.12.2024 19:15:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Pánové,co nás tady po očku sledujte.
    Přeji Vám pěkné Vánoce a rok 2025 co nejlevnější,co se energií týče.
    Vratka 32000kc + od ČEZu je jako vyhrát ve Sportce tu třetí.🤟 Hlidejte si 2 x měsíčně elektroměr.
    Pěkné Vánoce.

      NWillow - Profil | Ne 15.12.2024 11:32:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        NKáceč - Profil | Pá 13.12.2024 19:50:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          NWillow - Profil | Pá 6.12.2024 12:51:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Od 18 té minuty.A snad mi pak někdo zas nenapíše VŠŽ.
          Tenhle pán totiž jasně říká jak to je.
          https://youtu.be/XX6TMNeyMKg?si=foFFKh76tEa_jW3H

            Nsumec 1950 - Profil | Po 2.12.2024 19:07:51

            Chtělo by to pořádně zatočit s Fialovou drahotou.

              NWillow - Profil | Po 2.12.2024 18:36:36

              Na CNN teď půl hodiny debata o energiích.
              Máme čtvrtou nejdražší elektřinu 8,75kč/kWh, ale na přepočet kupní síly ji máme nejdražší.Takže jsem si myslel pravdu.Takže žádná VŠŽ ale normální matematika i pro VŠE.
              Před námi jsou Němci za 9,90,Irsko a Dánsko kolem 9-9,20kč.

                NWillow - Profil | Po 2.12.2024 15:32:54

                https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/
                https://zpravy.kurzy.cz/792160-eib-poskytne-skupine-cez-uver-ve-vysi-400-milionu-eur-na-modernizaci-elektrizacni-soustavy-v-cesku/
                Aby Němci mohli přes nás tahat elektřinu ze severu na jih.
                A když nebude svítit a foukat jako 6-8.11.tak si od nás pocucnou.Oni mají infrastrukturu ještě v horším stavu než my.Viz vyjádření bývalého ředitele Pre.
                Doufám, že budou platit poplatky jako my jim za plyn.

                  NPike - Profil | Po 2.12.2024 14:29:18

                  Willow >> já teda nevím, ale není ČEZ firma obchodovaná na burze? Nebudou ostatní akcionáři tratit, když jim majoritní akcionář proti veškeré obchodní logice bude chtít prodávat elektřinu o 30% proti tržním cenám? Nehrozily by arbitráže?
                  Já v diskuzi končím, vzdělání na VŠŽ nemám, nechám to tu povolanějším.

                    NWillow - Profil | Po 2.12.2024 14:00:59

                    Pike >> Odstávky se dělají přes jaro -podzim.Takže majoritní akcionář nemůže v žádném případě určovat cenu, rozvoj a pod.To těch 30%minoritnich akcionářů má takový tlak ? Divné.Takže se budou podílet 30% na dostavbě dalšího bloku v Dukovanech?To asi ne.

                      NPike - Profil | Po 2.12.2024 13:35:14

                      Willow >> ČEZ je ze 100% vlastněn státem? Pokryje 100% naší spotřeby? Co když bude odstávka v jaderkách?
                      Je velká škoda, že se vláda neptá na MRKu. Jednak by jim MRK vyhrál volby a druhak by to krásně vyřešili. Jsem rád, že je tu tolik odborníků.

                        NWillow - Profil | Po 2.12.2024 13:26:39

                        sumec 1950 >> Sponzoři politických stran.😉

                          NWillow - Profil | Po 2.12.2024 13:25:39

                          Pike >> Na straně výrobce a dodavatele energie.Tedy ČEZ.
                          Když to mohlo stát komplet 3100 v 2021 , proč mám dnes platit 7500 a spotřebu mám nižší než za Covidu.

                            NPike - Profil | Po 2.12.2024 12:54:13

                            sumec 1950 >> vypadá to, že jsi v této problematice odborník. Jak by sis to zhruba představoval, to 30% snížení?

                              Červené karty: Specialista, Zip1, sliver