Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Nsumec 1950 - Profil | Pá 18.3.2022 12:09:56

mita22 >> Měl jsem tento systém na chalupě. Krb s výměníkem, akumulační nádrž na 600 L.vody se zabudovaným boilerem na el. 60 L. Na střeše tři solární panely. To celé bylo propojené na podlahové topení, teplá voda do kuchyně a do koupelny. Paráda,doporučuji !

    Nmita22 - Profil | Pá 18.3.2022 7:08:39

    Buffalo1969 >> ještě před týdnem jsem taky netušil o co se jedná. Teď už mám určitou představu jak to funguje a docela mě to zaujalo.

      Nmita22 - Profil | Pá 18.3.2022 7:06:02

      rybobuch >> nezlob se, ale je to téma o energiích a připadalo mi to logické se tady zeptat. Na tebou zmiňovaných fórech jsem byl, ale chybí mi tam zkušenost obyčejných lidí co tomu zas tak technicky nerozumí ale chtěli by to zkusit jako další doplněk k úspoře energii.

        NBuffalo1969 - Profil | Čt 17.3.2022 21:50:31

        mita22 >> třeba se někdo ozve. Já naprosto netuším co to je za systémy.

          NBuffalo1969 - Profil | Čt 17.3.2022 21:49:48

          rybobuch >> nezasírá to tady. fotovoltaika je výroba energie ze slunce a to sem patří.

            Nrybobuch - Profil | Čt 17.3.2022 20:50:22

            mita22 >> Na to máš specializovaná fóra - mypower a solarforum. Tady to nezasírej FVE.
            Jinak pokud jsi šikovný, tak se podívej na SITON.

              Nmita22 - Profil | Čt 17.3.2022 16:33:00

              Zdravím všechny průkopníky v energiích. Uvažuji o fotovoltaickem ohřevu vody. Jen vysloveně ohřev tuv. Díval jsem se na Kerberos, mate někdo se systémem zkušenosti nebo nějaká jiná alternativa.

                NBuffalo1969 - Profil | Čt 17.3.2022 16:30:44

                rybomil >> notwl....

                  Nrybomil - Profil | Čt 17.3.2022 16:03:41

                  kubah >> včera nabízená cena za pšenici se pohybovala cca 11500/ tuna

                    NBuffalo1969 - Profil | So 12.3.2022 20:56:11

                    kubah >> pšenicí se dá docela slušně topit, takže to energo je. 😃😉🍺🍺

                      Nrybomil - Profil | Pá 11.3.2022 18:50:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      NTW , pumpaři z těch vládních šaškáren mají docela už prdel ... už na to nemají numera. Nafta za 104,60 možná asi rublů ? :§)

                      https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/mol-prodaval-paliva-za-cenu-pres-95-kc-za-litr-40390073

                        Nkubah - Profil | Pá 11.3.2022 17:47:50

                        Né úplně energo - ale nějak to všechno zapadá ....

                        "Tuzemští pekaři jsou však nervózní. „Bijeme na poplach, aby Česká republika omezila exporty pšenice, jak to udělala většina okolních zemí od Maďarska, Polska, Rumunska a Bulharska,“ říká šéf Svazu pekařů a cukrářů Bohumil Hlavatý a dodává: „Blízký východ byl kvůli válce odříznut od pšenice z Ukrajiny a obchodníci odtud objíždějí Evropu a skupují ji za vysoké ceny. Nesdílíme názor Ministerstva zemědělství, že máme pšenice dost.“

                        Aha - tak prý máme dost .............. Aneb raději se předhánějí v honbě za body pro Ukrajinu a toto neřeší ...

                        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-ceske-farmy-obrazeji-kupci-z-ciziny-za-psenici-plati-jako-za-zlato-193098

                          Nrájovec - Profil | Pá 11.3.2022 10:35:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Willow >> Uvidíme. V každým případě naprostý laik na takhle důležitým postu v takhle vyhrocený situaci je asi světový unikát. Ale třeba ho vyhlásí mistrem světa v oboru ministr financí, jako tehdy Kalouska.

                            NWillow - Profil | Pá 11.3.2022 10:20:12

                            rájovec - 11.3.2022 10:11:19 >> Na CNN mluvil nějaký ekonom o tom, že pan ministr financí kopíruje to co dělal Kalousek před 12 lety.A to je obrovská chyba z které by jsme se měli poučit a ne ji opakovat.

                              Nrájovec - Profil | Pá 11.3.2022 10:11:19

                              Willow >> To se ví, jen se neví, kam to přivede. Zřejmě ale jeden z nejsilnějších členů vlády a Fialka si netroufne mu něco odepřít.

                                NWillow - Profil | Pá 11.3.2022 10:04:13

                                rájovec >> Stanjura je počítačový elektrikář ne ekonom.Takže....?🤨😱

                                  Nrájovec - Profil | Pá 11.3.2022 9:42:43

                                  Řízek 5,125 >> Záleží na tom, nakolik Stanjurův "selský rozum" je skutečně rozum a ne jen silácký gesta. Za mě pade na pade.

                                    NWillow - Profil | Pá 11.3.2022 9:02:11

                                    Řízek 5,125 >> Celá Evropa má něco jako EET ale my jsme zas nejlepší.!!!!
                                    Kdyby to zrušili třeba v Itálii tak ta do 3 měsíců zbankrotuje.
                                    Ale my jsme hlava.....

                                      Červené karty: Specialista, Zip1, sliver