Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Řízek 5,125 - Profil | Pá 11.3.2022 8:21:29

Buffalo1969 >> poitna je v tom, že to asi tedy nebyl žádný ekonomický zázrak, a že se to dá dělat i jinak, bez toho.

    Buffalo1969 - Profil | Pá 11.3.2022 7:39:50

    Řízek 5,125 >> pro mně to znamená jenom to, že vypnu tlačítko na přenos dat. Jinak všechno zůstává při starým. Takže jestli EET jede a nebo nejede je mi účetně naprosto jedno.

      Buffalo1969 - Profil | Pá 11.3.2022 7:37:14

      Willow >> to já vim, to jsem psal, ale PHM dodává Litvínov.

        Willow - Profil | Pá 11.3.2022 7:23:56

        Buffalo1969 >> Benzinu vlastní PKN ORLEN.

          mlaďoch - Profil | Čt 10.3.2022 7:25:43

          Willow >> nemyslím si,že vlastnický práva mají vliv na to,že Babišova řepka v palivech nebude.Nevím s kým on kšeftuje

            Buffalo1969 - Profil | Čt 10.3.2022 7:17:10

            Willow >> Dodavatelem PHM do Benziny by měl být pořád Litvínov. Měl..... jestli fakt je, nevím.

              Willow - Profil | Čt 10.3.2022 7:08:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              mlaďoch >> Blbost, rafinérie v ČR patří polské PKN ORLEN.Žádné bioložky, Agrofert dělá zelenou naftu podle nařízení EU z roku 2005?A jinak,bez řepky se neobejdeme,nebyl by kuchyňský olej.Nebo raději necháme kácet pralesy,aby jsme měli ten palmový, který je pro člověka horší??

                mlaďoch - Profil | Čt 10.3.2022 6:28:48

                Česká pirátská strana

                Zasáhli jsme proti drahému palivu! Zrušili jsme povinné přimíchávání biosložky do pohonných hmot a silniční daň. Již v minulém volebním období jsme požadovali zrušit přimíchávání biopaliv do nafty a benzínu, které pohonné hmoty zdražuje a znehodnocuje. Řidiči si pořádně sáhli do kapes, hlavní producent biopaliv Andrej Babiš na nich vydělal miliardy. Biopaliva navíc životnímu prostředí škodí a zbytečně se plýtvá půdou, kterou potřebujeme například pro pšenici, které bude kvůli válce patrně nedostatek.

                aha,pirátům nešlo o cenu paliva jako takovou,šlo jim jim o to pomstít se Babišovi

                  Knedla12 - Profil | Po 7.3.2022 20:16:40

                  Willow >> Na spotu. Btw při této ceně se vyplatí vyrábět elektřinu naftou.

                    Willow - Profil | Po 7.3.2022 18:43:05

                    Petr64 >> Při téhle ceně PHM je centrála out.

                      Petr64 - Profil | Po 7.3.2022 18:38:59

                      xDanielS >> Tak solár mám jen na světlo a dobíjení (foun,tablet...). Na ostatní věci jedu přes centrálu.

                        Petr64 - Profil | Po 7.3.2022 18:34:46

                        Malab >> Proběhla tu loni a myslím, že na zahradnickým.

                          Willow - Profil | Po 7.3.2022 18:04:45

                          Možná ty volby měly dopadnout jinak Někteří ho nesnáší,ale...???

                          https://youtu.be/b7YtoFTzEOk
                          Od 8:30min.A není co dodat.

                            Willow - Profil | Po 7.3.2022 18:02:51

                            Knedla12 >> Na burze?

                              Knedla12 - Profil | Po 7.3.2022 17:41:16

                              To co se děje na trhu dneska a jaké jsou ceny na zítra, to už je úplně mimo chápání...lidi řvou za cenu elektřiny 4 Kč/kW, dneska už jsme byli na 22 Kč.
                              Nechci být tady nějakým pesimistou, ale tohle nedopadne dobře, tohle skončí velkým průserem.

                                FRANK71 - Profil | Po 7.3.2022 14:31:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  sliver - Profil | Ne 6.3.2022 21:18:08

                                  Je snad něco špatně na tom, že si chcu se svým 5,8 Hemi osmihrnkem zajet kam chcu, když se mi bude chtít ? Klidně jen tak se projet , jako noaco .
                                  Jste se úplně zbláznili, omezovat ježdění autem ?

                                    Willow - Profil | Ne 6.3.2022 18:56:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Čím dražší PHM, tím více se vybere na DPH.Prostě na nás pětikolka sere.
                                    https://www.newstream.cz/nazory/esg-stanislav-sulc-snizeni-spotrebni-dane-na-benzin

                                      Červené karty: Specialista, Zip1, sliver