Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | So 5.3.2022 22:18:48

sumec 1950 >> A palivové dřevo se už vozí i do Itálie...

    Ndrvoštěp - Profil | So 5.3.2022 22:16:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Řízek 5,125 >> Německo a Cínovec. Zítra budu mít nové info😭

      NŘízek 5,125 - Profil | So 5.3.2022 21:28:02

      drvoštěp >> no, to sem zvědave, kam to vyleze příští týden.

        NKáceč - Profil | So 5.3.2022 21:27:03

        rybomil >> jedna z důležitých věcí je, aby byl vydán příkaz, aby pěstitelé řepky tuto zaorali a zaseli pšenici a další obilí. Ale velice pochybuji, že se to stane.

          Nrybomil - Profil | So 5.3.2022 21:17:39

          sumec 1950 >> Fialovej premiér říká " že jsme ve válce už teď " , ale chová se jako by se nic nedělo. Takže viz dole, omezit odběry na osobu či domácnost, upřednostnit firmy co zajišťují výrobu a distribuci potravin, zdravotnictví, energetiku, zemědělství, obranu, další důležitá odvětví.
          Máme "nouzový stav " co nouzovým stavem není, víme že nás čeká maxikrize a pohoda, klídek cigáro - prostě šaškárna na Ntou co předvádí. Asi budou čekat až Moskva u nás roužne ? A budeme preferovat firmy na toaleťák, spodní prádlo a chlast, bo se z toho všichni po se re me a nezbyde nám než se vožrat...

            Nsumec 1950 - Profil | So 5.3.2022 20:43:30

            rybomil >> Přesně tak. A volby taky nic neřeší. Předávají si nás z leva do prava a zpátky. Přitom je to jeden pelech.

              Nrybomil - Profil | So 5.3.2022 20:31:25

              sumec 1950 >> JJ, proč nám, když máme největší inflaci v EU vláda nesníží až nezastropuje ceny energií, paliv a pohonných hmot? protože na tom vydělají jejich kámoši.
              ve středu jsem tankoval naftu za 34,90, čtvrtek tam byla 37,90 a včera už 39,90. dnes je tam vidět 41,70 a jinde její cena už je 46,50.
              soukromý dopravci přestávají jezdit, bo co by vidělali spolknou náklady na PHM. já prostě přestanu jezdit, jenže co jiný jenž jezdit musí ?????????? zase na druhou stranu převážně mladý jezdili zbůhdarma zbytečně jen tak všude a pořád.

                Nsumec 1950 - Profil | So 5.3.2022 20:15:22

                drvoštěp >> Vždyť to tady píšu. Protože to všechno přenechali soukromým osobám. Ceny energií určují soukromé osoby-oligarchové. Vlády na to kálí.

                  Ndrvoštěp - Profil | So 5.3.2022 19:35:27

                  sumec 1950 >> Uhlí v lednu u nás 360. Včera už 450...

                    NxDanielS - Profil | So 5.3.2022 19:34:53

                    Petr64 >> Hoj pane. Se solárem asi umím pomoct. Na boudě jedu jenom sluníčko. Osvětlení, dobíjení, lednice, sprcha a letos snad konečně bude i voda do dřezu.

                      Nsumec 1950 - Profil | So 5.3.2022 18:40:38

                      Knedla12 >> Máš pravdu. Celej problém je v tom, že veškerej zisk z energií, (plyn ropa uhlí voda atd.) a nejen v Rusku, jde do soukromých rukou.

                        Nsumec 1950 - Profil | So 5.3.2022 18:33:53

                        Willow >> Těžko to bude bájná hranice. Řekl bych raději šílená cena. Přejdeme raději na dřevo a uhlí. Na Kladensku je ho ještě dost, o Ostravsku ani nemluvím.

                          NKnedla12 - Profil | So 5.3.2022 14:58:26

                          Willow >> Tenhle výlev nemocného člověka nás všechny vyjde ukrutně draho.
                          Brutální zpomalení ekonomiky, propouštění, zadlužování rodin,...uvidíme čeho všeho se dočkáme.

                            NWillow - Profil | So 5.3.2022 8:40:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Cena plynu na burze překonala bájnou hranici 200€/1MW.!!!!!
                            A bude hůř.😡

                              NPetr64 - Profil | Po 28.2.2022 17:21:57

                              Willow >> Děngi si do hrobu nevezmu.😁

                                Nrybomil - Profil | Po 28.2.2022 8:52:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  NWillow - Profil | Ne 27.2.2022 20:10:14

                                  Petr64 >> Očeň mnoga děngi na chuj.

                                    NPetr64 - Profil | Ne 27.2.2022 18:45:20

                                    Malab >> Patří mi 2 sousedící pozemky,ale vítr mi tady nefouká a potok zanikl před cca 40ti rokama. Na mapě ale zakreslenej je. Centrálu vlastním a mám dokonce i základ soláru s baterkou kvůli osvětlení.Voda je ve studni taky a mám v plánu 3 vrty jako rezervu pro případ sucha. Ostrovní systém je řešení.

                                      NMalab - Profil | Ne 27.2.2022 7:42:27

                                      Petr64 >> Při ceně přípojky dlouhé 1000m ostrovní systém smysl má. S baterií a malou elektrocentrálou lze žít bez témeř bez omezování se. Pokud máš velký pozemek dej někam kde nebude vadit hluk malou větrnou elektrárničku, pokud máš potok udělej mini mlýnské kolo s mini generátorem. Každá watthodina kterou někde získáš bez ohledu na účinnost se počítá a šetří provozně drahou elektrocentrálu.

                                        Nsliver - Profil | So 26.2.2022 20:02:20

                                        Petr64 >> má tam několik dílů Český soběstačný dům, v jednom to je, ale nevím ve kterém. Já už to radši nechcu vidět.
                                        Jinak tam má hodně věcí o fotovoltaice.

                                          Červené karty: Specialista, Zip1, sliver