Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NMalab - Profil | So 23.10.2021 11:49:47

Buffalo1969 >> To je jeden z důvodů současných problémů ve kterých se EU nachází. Jako zmíněný starosta konající dobro v jedné městské části a přitom poškozující celé město.

    NSpecialista - Profil | So 23.10.2021 11:45:24

    Malab >> jo, tak určitě jsme my obdarováváni Německem 😂... zde diskuse nemá smysl. Objasňovat širokou ekonomickou provázanost s tím, kdo z koho profituje, to určitě nehodlám.
    A ten příměr poslance eu parlamentu ke starostovi města je vyloženě strašidelnej. A to nejen proto, že se to principielně nepodobá (srovnáváš jednoho ze členů s hlavou města, absurdní), ale samozřejmě čeští eu poslanci jsou tam proto, aby hájili zájmy ČR.
    Tedy principielně, europoslanci za ČR hájí zájmy ČR zrovna tak, jako starostové měst hájí zájmy svého města u vlády ČR, v rozpočtu atp...
    Opravuji, europoslanci za ČR BY měli hájit...

      NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 11:35:57

      Malab >> no tak jestli to tak je, tak by se možná radši ani neměli vracet zpět do vlasti. Zajímavý je, že maďaři a poláci hlasujou ve prospěch svýho státu.

        NMalab - Profil | So 23.10.2021 11:27:08

        Buffalo1969 >> V principu by poslanec Evropského parlamentu měl hlasovat ve prospěch Evropské unie nikoli ve prospěch státu za který je zvolen. Stejně jako starosta města by měl jednat ve prospěch města nikoli preferovat čtvrť ze které přišel.

          NMalab - Profil | So 23.10.2021 11:22:35

          Specialista >> Asi bude mnoho nesouhlasících. Není správné aby 10 milionů těch co dostávají mělo stejnou váhu jako 83 milionů těch co nesou významnou část nákladů.

            NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 11:21:00

            Specialista >> je potřeba se zeptat lidí co chtěli do EU, jestli se jim to líbí furt.
            A jestli ano, tak bych je v tom nechal vymáchat. Tady je jasně vidět, že jediná normální cesta je jádro. My tady řešíme drahej plyn, drahou elektriku atd. Ale někde úplně jinde se s emisníma povolenkama kšeftuje ve velkým. Jestli si pamatuju dobře, tak EU má jenom 4% produkce skleníkových plynů. Je potřeba za to peskovat jiný lidi a ne nás. Jenomže jak už jsem psal, když vlastní lidi v evropským parlamentu hlasují proti zájmům vlastního státu, měli by být za vlastizradu perzekuováni.

              NSpecialista - Profil | So 23.10.2021 11:12:34

              Buffalo1969 >> když chceš. Určitě má každý stejně silné slovo a vliv.. proto jsme za eu viděli v tv Merkelovou z 95%

                NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 11:08:09

                Specialista >>
                Zakládajícími členy EU byly: Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo
                .... když už teda.....

                  NSpecialista - Profil | So 23.10.2021 10:58:14

                  boticar >> podle mě si protiřečíš hned v prvních dvou větách ale i dále.. ale je zbytečné se v tom patlat. Navíc EU = Německo defacto.
                  Já vůbec nezpochybňuji, že v energetice máme svůj národní bordel. Jen tvrdím, že mít k tomu ještě ten nadnárodní .... no ale výsledek tady přeci už pár měsíců máme..

                    Nboticar - Profil | So 23.10.2021 10:26:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Specialista >> přestaňme to házet všechno na EU. Energetická politika EU prakticky žádná neexistuje. Zelený teror si prohlasovaly zástupci těch zemí nebo zájmových skupin, kterým to náramně vyhovuje. Zástupci druhé strany včetně našich politiků se pak na letišti tváří, že zlá EU nám to nařídila místo toho aby přiznali, že nic nevyjednali. Energie byla v posledních letech relativně levná a my jsme jí za tu nízkou cenu prodávali do zahraničí. Ve skutečnosti jsme si předčasně vykopali dobře dostupné uhlí v době, kdy se ten produkt (elektřina) nedal prodat draze. A navíc jsme elektřinu vyráběli se šíleně velkými ztrátami bez využití tepla. Tady v Budějovicích je dobře vidět totální neschopnost, kdyžse teprve teď dohodla městská teplárna s ČEZem a začal se dělat po dvaceti letech mrhání uhlím horkovod z Temelína. Všechny ty malé teplárny jinde měly mít turbíny už mnohem dříve a měly jet kogeneračně už dávno a ne až posledních pár let. Potenciál energie z odpadů není příliš velký, ale pravdou je, že MŽP úspěšně promarnilo dobu, kdy bylo možno sehnat peníze na spalovny. Ty totiž neplatí emisní povolenky, přestože vypouští zhruba z poloviny fosilní uhlík z plastiů. Ten plyn z Ruska bude Evropu také stát nejen nemalé peníze, ale i narušení mezinárodních vztahů, protože teď v podstatě vidíme, že Německo se neštítí hodit přes palubu Ukrajinu a lízt do zadnice Putinovi a Americe se to líbit nebude. Ty ztráty na obrázku zahrnují jenom malý podíl z reálných ztrát (není tam prakticky zahrnuta ztráta z biomasy a vůbec z jaderných zdrojů), protože když jsem to dělal, tak jsem to lépe neuměl. Abych jenom nepomlouval - na některých úřadech sedí velmi schopní lidé, kteří vše už dávno ví, jenomže jakékoliv politické řešení a koncepce nám chybí. A dávno to také věděli klucí Tykačové, Křetínští a další, které od státních či polostátních firem koupili teplárny a elektrárny, které se měly už dávno odstavit a teď vesele jedou, žádají o různé výjimky na emise, v roce 2019 dostali v tichosti sníženou DPH na teplo a teď to dostanou i na elektřinu.

                      NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 8:58:56

                      Willow >> podle innogy jo...:-))))
                      No teď jsem mluvil s kámošem a tomu prej vyměřili cca 22000,- měsíčně.
                      Ale je teda fakt, že on má 3 podlaží a půdorys tuším 130m2

                        NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 8:58:01

                        Káceč >> jojo....

                          NWillow - Profil | So 23.10.2021 7:24:53

                          Buffalo1969 >> Ty provozuješ krematorium??😃😃

                            Ndrvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 22:43:31

                            Káceč >> 👍😁🙈

                              NKáceč - Profil | Pá 22.10.2021 22:30:42

                              Buffalo1969 >> však tam maj se spalováním plynu zkušeností víc než dost :-)

                                Ndrvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 22:30:16

                                Specialista >> 👍👍

                                  NSpecialista - Profil | Pá 22.10.2021 22:13:01

                                  drvoštěp >> a nadějí. Snad se ti dementi v EU začnou bát, že přijdou masy s vidlema. Ekoteror není cesta. Hlavně jde zase jen a pouze o peníze. Nikoli o Zemi

                                    NBuffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 22:12:45

                                    Káceč >> jojo a u nácíčků se znovu spouští plynový elektrárny. To je panečku paradox.

                                      NKáceč - Profil | Pá 22.10.2021 22:08:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Buffalo1969 >> celej svět se může posrat z globálního oteplování, ale ceny energií za vytápění se neustále zvyšujou. To jsou paradoxy :-)

                                        Ndrvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 22:07:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Buffalo1969 >> Tohle všechno co se teď děje smrdí průserem.

                                          Červené karty: Specialista, Zip1, sliver