Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 22:02:56

drvoštěp >> mně chodí nový ceníky od dodavatelů prakticky obden. Stihnul jsem nakoupit radiátory na všechny stavby do konce roku. Další co jsem stihnul je zablokovat si chemii na strojní čištení. Mám toho prakticky na rok. Na jaře byl "někde probém" s monohydrátem kyseliny citronové. Naštěstí tohle mám vyřešený už od jara.

    drvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 21:58:12

    Buffalo1969 >> Když bude válka, budu v kotelně👍 jako za mlada😁

      drvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 21:55:25

      Buffalo1969 >> Já dnes ohlásil od 1.11 zvýšení ceny o 10%. Asi dva, tři zákazníci zkolabovali😁😁 p.s. akciovka( dodavatel) zdražila, bohužel...

        Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 21:53:48

        Káceč >> já se usmívám nad tím, jak jsou ty peletky vlastně levný.

          Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 21:53:04

          drvoštěp >> já to mám vyřešený.... musím být u DPI do 30.10. ale lidi co to nestihli je vagón. Ti prostě budou v prdeli.
          Hochu..... jenom aby nebyla válka....

            Káceč - Profil | Pá 22.10.2021 21:51:11

            Buffalo1969 >> ekologie není zadarmo, někdo to zaplatit musí :-)

              drvoštěp - Profil | Pá 22.10.2021 21:51:07

              Buffalo1969 >> Tvl, napiš Meduzovi. Poradí👍😁

                Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 21:47:58

                Káceč >> asi měsíc zpátky jsem montoval peletkovej kotel. kroutil jsem hlavou nad tím, že berou 5 tun peletek. Dneska je to 29000,-Kč
                já bych podle nich měl zaplatit 184.800,-Kč za topnou sezonu na zálohách. Se fakt někdo posral...

                  Káceč - Profil | Pá 22.10.2021 21:40:46

                  Buffalo1969 >> však se dočkáš, všechno je jednou poprvé :-)

                    Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 21:37:17

                    Káceč >> twl....za 15 tisíc za měsíc jsem acetylen nikdy nevypálil...:-))))

                      Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 21:36:43

                      Specialista >> podle mně je to donucovací metoda odejít od DPI a nebo s ním smlouvat o ceně. Ta částka je pak jiná. Viz
                      innogy.cz

                        Káceč - Profil | Pá 22.10.2021 21:18:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Buffalo1969 >> v tom máš započítaný i plnění autogenu a céočka, né? :-)

                          Specialista - Profil | Pá 22.10.2021 21:10:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Buffalo1969 >> asi očekávají, že se do dubna zastřelíš...

                            Buffalo1969 - Profil | Pá 22.10.2021 20:53:25

                            Tak co, už vám chodí výměry záloh od DPI?
                            Mně innogy vyměřilo zálohy na plyn.
                            11. .......15400,-Kč
                            12. .......15400,-Kč
                            1............15400,-Kč
                            2. ...........15400,-Kč
                            3. ...........15400,-Kč

                            no úchvatný......

                              Bezďa - Profil | St 20.10.2021 20:55:34

                              phoenix410 >> ja byl s 3e taky spokojený, ale takový podraz jsem nečekal

                                drvoštěp - Profil | St 20.10.2021 20:02:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnes sms...

                                  phoenix410 - Profil | St 20.10.2021 19:36:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Bezďa >> Hlavně záleží, zda jsi schopen se vyznat v ceníkách od jednotlivých dodavatelů a zda jsi schopen i spočítat správnou cenu dle tvé spotřeby elektřiny/plynu v domácnosti. Já jsem si před X lety dal tu práci a naučil se v těch ceníkách orientovat a také si každý měsíc, vždy k 1. v měsíci, zapisuji měsíční spotřebu. Pak jsem si vytvořil i program pro výpočet a můj výpočet se od výpočtu z ročního vyúčtování liší jen v pár korunách. Rozdíl vznikne na základě přechodu na nový ceník, protože dodavatel neprovádí odečet, ale bere to odhadem. Je potřeba si nad tím sednout a obětovat několik hodin času a mít trochu trpělivosti. Než to BE položila, tak mi 3E celkem vyhovovali. Hodně štěstí při výběru nového dodavatele.

                                    Specialista - Profil | St 20.10.2021 18:12:59

                                    Bezďa >> to samozřejmě záleží na ceně v případné dohodě. Pokud bude podobná ceně od DPI, nemá význam. Pokud bude cena nižší... o kolik... na jak dlouho ... věc úvahy a kalkulace

                                      Buffalo1969 - Profil | St 20.10.2021 17:10:15

                                      Bezďa >> Nemůžu soudit, ale ja bych jel v DPI a počkal.

                                        Červené karty: Specialista, Zip1, sliver