Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | Ne 24.10.2021 13:22:15

Willow >> Všude je to stejný👍😁

    NVash - Profil | Ne 24.10.2021 13:16:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Buffalo1969 >> A to bych se jich i zastal. Vše vyřízeno po telefonu a u kompu. Navíc fajn operátorka 👍 a slušná cena v této neslušné době 🤘

      NMalab - Profil | Ne 24.10.2021 13:11:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Specialista >> Jak píšeš. Ve frontě jsou často zákazníci, kteří od velkých dodavatelů zase odejdou k nějakým budoucím příštím cheep energy. Navíc budou ještě nadávat drahé Innogy / ČEZ / E-Oon.

        NSpecialista - Profil | Ne 24.10.2021 12:56:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Buffalo1969 >> jak píše mlaďoch, online a také po telefonu. Zaměstnanci dělali přesčasy, resp. ti, co měli mít volno, pomáhali těm v práci, takové mimořádné směny. Ale ono nejde nic donekonečna. Kor když řádí chřipky... Navíc ve frontě jsou prostě ti, kteří na to doteď dlabali...

          Nmlaďoch - Profil | Ne 24.10.2021 12:45:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Buffalo1969 >> u innogy to jde snadno on line

            NBuffalo1969 - Profil | Ne 24.10.2021 12:33:09

            Návštěva Olympie v Brně.
            U innogy fronta asi na 4 hodiny. Vevnitř jeden zaměstnanec. Je vidět jak moc se firma snaží.

              NBuffalo1969 - Profil | Ne 24.10.2021 12:31:25

              drvoštěp >> Věřím tomu

                NWillow - Profil | Ne 24.10.2021 12:16:49

                drvoštěp >> To je jako se stavebním dřevem.Každý to kupuje hned u baráku a je schopen zaplatit napálenou cenu, hlavně ať je levná doprava.Cca. 30 km má hrabě lesy a pilu.No a kolik myslíš že ušetříš , když jedeš k němu.Min.30% a od určité částky je doprava zdarma!!! Když bereš na pergolu tak si tam člověk zajede už s Avií nebo něčím podobným a furt si můžeš vybrat přímo u zdroje.A jako ten modřín jaký má, prostě nemá chybu, akorát ta cena je už někde jinde.✌️

                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 24.10.2021 11:56:04

                  Buffalo1969 >> Hodně lidí v okolí si teď drbe hlavu že nezůstali u silných dodavatelů. To bude večer v hospodě zase slz...

                    Nboticar - Profil | So 23.10.2021 23:23:58

                    Specialista >> snížení plýtvání bude znamenat investice. Jestli se zaplatí skrz dotace nebo v ceně elektřiny je celkem jedno. Teď jsme ve stavu, že stát nemůže zvýšit cenu uhlí jako výhradní suroviny, musí snižovat DPH na teplo a přichází o přímé příjmy do rozpočtu kvůli tomu, že tím dotuje emisní povolenky. Ty jsou vymyšleny v prostředí anglosaského práva, kde nepřipadala v úvahu regulace těžby výhradních surovin jejich cenou. Emisní povolenky ale neplatí malé kotelny, takže co se týče tepla, klienti se odpojují od centrálního zásobování z kogenerace a někdy se tím dokonce plýtvá ještě víc. Takže se skutečně může stát, že úspora emisí a zdrojů bude dražší právě kvůli emisním povolenkám.

                      NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 19:48:58

                      https://www.securitymagazin.cz/security/byvali-zakaznici-bohemia-energy-musi-hradit-nesmyslne-vysoke-ceny-i-zalohy-1404067680.html
                      .
                      Těžkej bude život alternativců. Já rozhodně od silnýho dodavatele neodejdu. Po téhle zkušenosti fakt ne.

                        NSpecialista - Profil | So 23.10.2021 13:21:05

                        boticar >> já se jen bojím, aby snížení plýtvání neznamenalo zvýšení ceny. Pokud tedy vůbec přestaneme tolik plýtvat... snad ano

                          Nboticar - Profil | So 23.10.2021 13:13:44

                          Specialista >> tak podstatný je ten graf. Ta výchozí situace je prostě hrozná. Za každého z nás se ročně spálí 3 tuny uhlí, z toho možná půl tuny úplně zbytečně. Pokud bych měl najít nějaké pozitivum na současné situaci, tak je to to, že se s tím plýtváním snad začne něco dělat.

                            Ndrvoštěp - Profil | So 23.10.2021 12:31:43

                            Buffalo1969 >> Zítra ho zajedu koupit😁😁

                              NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 12:17:45

                              drvoštěp >> to je kastl lahváčů v Kauflandu....
                              Co s tím budeš dělat?...😱😂😂😂

                                Ndrvoštěp - Profil | So 23.10.2021 12:13:53

                                Tak mi zvedli zálohu na plyn o 260,-Kč.

                                  NBuffalo1969 - Profil | So 23.10.2021 11:52:52

                                  .
                                  .
                                  .............. politika sem nepatří, takže prosím o věcnost .................
                                  .
                                  .

                                    Červené karty: Specialista, Zip1, sliver