Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Notoš - Profil | Čt 8.1.2026 14:01:13

kaňka >> na sumce je nejlepší prádelní šnůra

    NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 13:54:17

    50 hodin štikovláčky, chlupatá Čína, špatná spiderwire, špatná Čína, dobrá Čína..tak to všechno začíná 😂😂😂 dneska tu je jedna perla za druhou. A to nám ta zima teprve začala.

      Nkaňka - Profil | Čt 8.1.2026 13:54:01

      Iza >> Tak mi pošli tip na nějakou činu , zrovna teď mi říkal otec že by chtěl něco na sumce 😉

        NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 13:45:17

        Chlapi, nevíte prosím, kde v Praze nebo Středočeském kraji, lze osahat přívlačové navijáky Shimano od Sustainu nahoru? Děkuji

          Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 13:45:03

          Filla >> Ano, pravda, jednoznačně souhlas ;-)... dokud neochutnám lva ale, je pro mě král zvířat zajíc :-))).
          No, statistika rozvodovosti a nevěr dokládá opak, takže zavádí :-).

            NIza - Profil | Čt 8.1.2026 13:41:37

            kaňka >> praskala a rychle chlupatila. Ja mam jinou zkušenost s Čínou 😉

              NFilla - Profil | Čt 8.1.2026 13:40:03

              kubas. >> je to tak a dá se aplikovat téměř všude.. např. v gastru, páč sežrat se dá taky všecko.
              Nemám manželku, ale tam se to snad moc nezavádí 😇

                Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 13:38:11

                Filla >> To (bohužel) víme... latentní důvod tackles mánie :-))).

                  NFilla - Profil | Čt 8.1.2026 13:37:00

                  kubas. >> poslední větu křídou do komína! 😆

                    Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 13:22:49

                    poldeci >> No tak než Spiderwire je lepší snad cokoliv, to je pravda :-). Chytat se dá se vším, nejhorší je, když má člověk srovnání, dokud ho nemá, je to takřka vždy v pohodě.

                      Npoldeci - Profil | Čt 8.1.2026 13:20:34

                      kubas. >> ja kairiky chytám dobrých 8 sezón,u nás v obchode bol vyber buď shimano alebo spiderwire-to je za mňa totálny hnoj tak roky iba to shimano a nejaké zmeny som ja nikdy nezaznamenal
                      Ale ja nad šnúrami neonanujem,mám pár parametrov a keď vyhovujú tak to už neriešim, nepremeriavam,neskúmam

                        NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 12:19:42

                        Chytám Kairiki+ abych byl přesný a kupoval jsem je někde kolem 10€

                          NLuger46 - Profil | Čt 8.1.2026 12:00:29

                          Esox >> ráno jsem viděl nějaký reel na FB ale už neni dohledatelný.

                            Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 11:56:33

                            kaňka >> Já ji mám v nějaké 0,23mm na štikovláčku a žádná hitparáda teda, po 50 hodinách lovu je zralá tak na otočení, bavím se o té první původní verzi (ta Kairiki+ je lepší rozhodně). Tahal jsem ji k vodě spolu s nějakou 0,20mm Tournament Evo+ a to je neporovnatelně lepší šňůra za mě ve všem a za ten čas je furt stejná. Jasně, je to dražší šňůra taky, jen jsem měl tyhle dvě zrovna v přímém srovnání.

                              Nwhitehunter - Profil | Čt 8.1.2026 11:46:22

                              Esox >> letos by měla loňská SW stella dostat dodatečné modely (4000, 5000, 6000 a další). Nebo alespoň u předcházející SW stelly to tak udělali a "řadová" stella přišla až rok po tom...

                                Nkaňka - Profil | Čt 8.1.2026 11:39:37

                                kubas. >> Já byl vcelku spokojený i s tou první , a za cenu co se dala sehnat neměla chybu .
                                A to mi jako prošlo prutama hromada šňůr .
                                Ale možná je to tím , že já neřeším aby mi šňůra vydržela tři sezony , za sezonu to vytrhám . 🤷

                                  Notoš - Profil | Čt 8.1.2026 11:33:21

                                  Bulda 64 >> Jirko, jak psal kubas., musíš odzkoušet a pak zjistíš co a jak funguje. Já jsem koupil za svůj život tolik pletenek, že by se dalo z nich uplést oblečení pro všechny občany našeho okresního města...Teď jsem čirou náhodou našel na půdě igelitový pytel plný prázdných i poloprázdných cívek snad 30ti různých značek. Samozřejmě i tam byly cívky Kairiki. Vloni jsem na ni taky chytal. Abych to zkrátil, tak s těmi, kterým jsem dal líbíka, absolutně souhlasím. Co mohu vypíchnout jako TOP vlastnost u této šnůry je hladkost a ,,nehlučnost" , ale to bylo tady již zmíněné. V menších průměrech ta nosnost docela ujde, u vyšších průměrů je na lov našich ryb naprosto dostačující. Protože jsem chytal i v místech kde je plno vázek, tak ta šnůra docela hodně snese, oděru vzdornost je velice dobrá. Ryby zajeté ve vázkách nejsou navždy ztracené. Je výborná pro lov v leknínech, protože se tak lehce nezařeže do stvolů nebo listů leknínů. Lov v zimních podmínkách není pro ni to pravé ořechové, různé ,,postřiky" proti zamrzání na ni moc nedrží...Někdy se dá na eshopech koupit i za dobrou cenu ve slevě. Pozor na nákup malých průměrů! Dnes, po letitých zkušenostech, se takovému nákupu již vyhýbám. Dlouhodobě skladované pletené šnůry ztrácí všechny uváděné parametry. U takhle pořízených šnůr se během lovu projeví při častých a dlouhých hodech tzv. pavouk. Na mé pomyslné stupnici jak ve škole je to jasná 2...

                                    NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 11:12:28

                                    Tak podle zahraničních webů zítra nová Stella představená nebude jen Vanquish, SW modely a baitcast

                                      Naleš vavřina - Profil | Čt 8.1.2026 10:31:40

                                      Jjj, kluci děkuji za postřehy - jsem zarytý "vlascomil" a šňůru jsem neměl dobře 10let, tak se pídím po přijatelné variantě v poměru cena/výkon/dostupnost v rámci vybraných eshopů ... díky

                                        Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 10:01:32

                                        Bulda 64 >> 100 lidí 100 názorů, každý máme jiné preference a hlavně zkušenosti jsou furt holt nepřenositelné :-).