Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

4Hubert - Profil | Pá 9.1.2026 8:20:20

milanpindryc >> Nebo si ji nech jako podmot a nahoru snura z Ali :))
Jinak vim o cem pises. Ja se takhle zklamal s Daiwa morethan 12 ex... mozna blba varka, nevim, ale trhala se mi presne jak pises.

    kubas. - Profil | Pá 9.1.2026 7:46:50

    milanpindryc >> To je osvědčené využití :-).

      Esox - Profil | Pá 9.1.2026 7:43:16

      milanpindryc >> já tedy tuto chytám v PE 1 nemůžu říct nic proti, ale stále mi nejlépe v poměru cena/výkon vychází Tournamentky, i když jsou o něco tlustší než je psáno

        milanpindryc - Profil | Pá 9.1.2026 7:42:16

        kubas. >> jo to je dobrej napad.

          kubas. - Profil | Pá 9.1.2026 7:40:06

          milanpindryc >> Na vázání streamru to bude dobrý :-).

            milanpindryc - Profil | Pá 9.1.2026 7:38:45

            P3 >> ja myslim tuhle. Staci se na nu blbe podivat a preskne.. mam 0.14 a 0.16 nebo o jedno tensi.

            Hazou nejdal. Na prvni pohled vypadaj pevne ale staci sby se otrely o travu a prasknou v pulce.

            Kazdopadne klidne prenecham zdarma.

              Esox - Profil | Pá 9.1.2026 6:56:10

              + Zodias atd

                P3 - Profil | Pá 9.1.2026 0:07:42

                milanpindryc >> Hoj, já mám Varivas Avani Jigging 10x10 PE X9, Daiwu Morethan a ještě Westinku W10 tu do modra.A musím říct , že všecky tři jsou topové. Když už prasknou,tak v uzlu.Ale nejlíp litá Varivaska.Varivas a westin mám v 0,15mm a Morethanku ve 0,14mm

                  milanpindryc - Profil | Čt 8.1.2026 23:13:34

                  kubas. >> jo jo. Ja si takhle rikal ze ta varivas seabass za 2000 litry bude fakt parada. Potom co sem koupil dva prumery a urval na to temer vsechno sli obe dolu… tak jestli na tom nejsou experimentatori z alikem lip :-))))

                    Sethy - Profil | Čt 8.1.2026 21:39:38

                    tonouš >> Vem to co má silnější brzdu a pojme 300m tebou požadované šňůry. Pokud teda jedeš někam do tropů.

                      murphyy - Profil | Čt 8.1.2026 20:49:40

                      tonouš >> s tymi vacsimi navijakmi chces ako chytat? na tazko? Ak hej tak by som si zobral tu stellu 10k a navinul tam nejaku tensiu snuru napr 0.20 - aby si ako tak nahodil - na tej gose pozeram ze mas nejaku hrubsiu s tou asi moc nenahodis, s tym navinom asi len ked na chytanie z lode.
                      Zobral by som pre pripad aj cievku alebo dalsi navijak so silonom napr 0.30-0.35 kebyze so snurou sa nejak nedarilo nahadzovat. V oboch pripadoch ci uz kmen bude tensia snura alebo mono tak by som dal na koniec par metrov nejakej hrubsej snury ako sokovku. Tolko teoria - prax ukaze, ale ako pisem ked mas v zalohe viac moznosti zostav tak podla podmienok dokazes lepsie reagovat a prisposobit sa na danu situaciu.

                        A_dam - Profil | Čt 8.1.2026 20:27:15

                        kaňka >> Delpfin-Boxer sumčiarska šnúra za pár korún, ja som s ňou viazal trhacky na 350m aj na rieke pod nohami nezradila...

                          MrtweyUbrus - Profil | Čt 8.1.2026 18:32:14

                          Kdyby někdo potřeboval na malý Bullse mělký civky mám dvě plonkový.

                            Sethy - Profil | Čt 8.1.2026 18:21:43

                            otoš >> ok

                              Sethy - Profil | Čt 8.1.2026 18:19:24

                              poldeci >> používám i Kairiki i spiderwire. Spider vydrží déle. Jinak vypadají podobně. Bavim se o PE2 a vic.

                                tonouš - Profil | Čt 8.1.2026 17:15:11

                                Kluci balím se na dovolenou a mám dilema. Chtěl jsem si koupit velkou mořskou stellu ale pak jsem si řekl že ty prachy radši vynaložím rybářský výlet tam, takže mám na to klasický vláčení ze břehu tuhle malou 4000 stellu, ale pak mám s sebou taky větší prut a na něj bych si vzal jeden z těchto dvou navijáků.buď Stella 10 000f, nebo saragoza 20 000. Otázka zní co mi bude nachytací komfort lepší? Argumenty typu slaná voda ti to zničí a podobně neberu, Mám toho jak hnoje, když zničí tak zničí..

                                  poldeci - Profil | Čt 8.1.2026 17:03:42

                                  Sethy >> no budeš sa s tým musieť zmieriť ,že chytáš “ hnoj”
                                  Ako ťa však poznám tak ty sa s tým rýchlo vysporiadaš a začneš chytať niečo nové, možno aj to kairiki😁

                                    otoš - Profil | Čt 8.1.2026 16:21:04

                                    Sethy >> Některé ,,výroky" jsou trochu přehnané, ale u Spiderwire kritérium solidnosti snese max. ta 12ti pramenná

                                      Sethy - Profil | Čt 8.1.2026 15:53:46

                                      otoš >> tak ono každá 4pramenna šňůra stojí za dvě věci. Ja používám 8 pramennou a určitě bych ji nenazval tak jak tady čtu.

                                        otoš - Profil | Čt 8.1.2026 14:04:34

                                        Sethy >> jako chytat na, v eshopech
                                        nabízenou čtyřpramennou spiderwirku, je zločin srovnatelný s kyberšmejdy...
                                        :-)