Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NBulda 64 - Profil | Čt 8.1.2026 9:59:12

kubas. >> obdivuju trpělivost některých soudruhú, když koupí naslepo nějakou čínašňůru a pak poznávají u vody, jestli je trochu přijatelná nebo jí má rovnou hodit do koše... to musí být dobrodružství 🙈😁
Na doporučení kamaráda, který má ověřeno z praxe to je jiná.. ;)

    Nkubas. - Profil | Čt 8.1.2026 9:51:11

    kaňka >> Ta první Kairiki není rozhodně žádnej šlágr, ta nová + už je výrazně lepší. A není Čína jako Čína, dá se najít i slušná šňůra.

      NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 9:34:58

      RomanS >> jo to si pamatuješ dobře, to jsem i já už vytěsnil. Ale máš pravdu.

        NRomanS - Profil | Čt 8.1.2026 9:28:23

        Esox >> je na tebe alergickej😆. Netvrdil ti i kdysi ze morethan expert ags je nejlepsi prut na světě a kdo tvrdi že není tak je blázen a nepozná top prut?😆

          Nalf - Profil | Čt 8.1.2026 8:57:25

          aleš vavřina >> Zdar. V létě jsem vzal na zkoušku průměr 0,10 na jemnou vláčku, primárně na okouny. Chytal jsem s ní celkem intenzivně od září do konce roku. Barva steel grey, namotáno na vanfordu. Je jemná, má tendenci se trochu třepit, ale v rámci tolerance. Barva se na chytané části trochu vyluhovala, ale nic hrozného. Je poměrně tichá (na tu cenu). Co jsem ocenil, tak se trhala prakticky jen v uzlu / ve spoji s fc. Nestalo se mi, že by při vázce prdla tak, že bych ji nechal ve vodě 20-30metrů. V mrazech to bylo horší, jak je jemná, tak mi přišlo, že cucá víc vody v porovnání třeba se sunline PE8. Ale dalo se, odchytal jsem s ní i dopoledne v minus 5. Sečteno a podtrženo za ty peníze spokojenost. Na tuhle sezonu ji jen otočím a chytám s ní dál.

            Nkaňka - Profil | Čt 8.1.2026 8:50:42

            Iza >> čau , co s ní byl za problém ? Jako s Čínou bych to teda moc ne srovnával , aspoň co sem měl v ruce já tak sem to trhal jak nic , a kairiki jako drží .

              Nkaňka - Profil | Čt 8.1.2026 8:49:00

              aleš vavřina >> Chytám ji vcelku dost od průměrů 0,06 na okouny po 0,20 na říční woblerovani a za mě spokojenost.

                NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 8:27:22

                Esox >> buď rád, že jen jednou 😂

                  NMartin - Profil | Čt 8.1.2026 8:21:16

                  aleš vavřina >> průměr 0,23 jsem měl loni na sumcovláčku, během sezony ztratila povrchovou úpravu, roztřepila se a výrazně zvětšila průměr. Na druhou stranu, dostala poměrně dost zabrat a stran pevnosti a odolnosti proti poškození žádný problém.

                    Nafjee - Profil | Čt 8.1.2026 8:14:38

                    aleš vavřina >> kup Shimano Pitbull PE 12. To je za mě dost povedená šňůra.

                      NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 8:06:06

                      Sethy >> je mi to celkem jedno, myslím si, že jsem se normálně zeptal, choval se slušně a že on neumí uznat i jiný názor, to je jeho věc. Jednou jsem s ním už čest měl, když mne označil za lháře, pokud tvrdím, že v zahraničí jdou koupit echoloty skoro za půlku ceny u nás, kdo umí s Googlem, ověří si sám.

                        Nvicx - Profil | Čt 8.1.2026 8:05:04

                        aleš vavřina >> mám ju na viacero navijakoch, funguje ako má.

                          NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 8:02:39

                          aleš vavřina >> chytám ji 0.20 a 0.23 (pokud se nepletu) na štikových prutech a nemám problém. Teď jsem koupil i 0.06 u vody zatím si jen 3x, ale drží a na omak hladká.

                            NIza - Profil | Čt 8.1.2026 7:57:35

                            aleš vavřina >> kamarád ji měl a spokojen nebyl, zlatá Čína

                              NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 7:28:20

                              Esox >> musel jsem si to najít. Počkej až se pan velkomožný vrátí z dovolené. To neskončí jen tak 😂

                                Naleš vavřina - Profil | Čt 8.1.2026 7:24:57

                                Asi se zeptám hodně diletantsky - "Jakou zkušenost máte s pletenkou Shimano Kairiki?"
                                Díky za seriózní odpověď.

                                  Nkubah - Profil | Čt 8.1.2026 7:01:08

                                  Esox >> jojo :-))

                                  .......... to šustí šňůra :-DDD . Jsi vůbec rybář?

                                    NEsox - Profil | Čt 8.1.2026 6:52:15

                                    kubah >> jo tak určitě, normálně a slušně jsem se zeptal, ale on všechno bere jak útok. Ale pokud tam někdo dostal bídu, tak to byla značka Daiwa, plivalo tam na ni dost a dost lidí, což bych v té skupině úplně nečekal. Přitom i on, kdyby řekl, ty, takhle nový Exist znít nemá reklamuj, tak to stačilo a nemusel nic hrotit. Vím, že tady ve skupině třeba u některých navijáků bylo psáno, že chod se výrazně zlepší po zajetí. Upřímně jsem doufal v podobnou odpověď. A když jsme u toho, tak jestli ty zvuky v jeho posledním videu dělá šňůra, tak nevím asi chytám dobré šňůry…

                                      Nkubah - Profil | Čt 8.1.2026 5:18:19

                                      Esox >> pěknou bídu si dostal, poškodit značku si jen chtěl...

                                      🙃

                                        Nveselka2 - Profil | St 7.1.2026 21:46:02

                                        P3 >> jak píši kluci kousek níž,ani jedním neuděláš chybu Vana man na klacíku na okouny do 14g z pískovny kde potřebuji házet daleko a twina na klacku do 30g na candaty na stejnou vodu