Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Luger46 - Profil | St 7.1.2026 21:21:58

kubah >> to by teď nedávali jako coming soon. Tipuji to na nové Zodiase

    kubah - Profil | St 7.1.2026 21:06:21

    Luger46 >> nebo k prvnímu září :-P

      Luger46 - Profil | St 7.1.2026 21:05:27

      https://m.youtube.com/shorts/ifXxolFWp7E
      Něco se chystá k 9.lednu

        murphyy - Profil | St 7.1.2026 20:08:57

        P3 >> mam Twin FE 4000PG, a novy Vanq 3000. Vsetko plati ako pisal David nizsie, ja osobne ten rozdiel lower starting inertia u vanq az tak nevnimam a male gumky rovnako pohodlne odchytam aj so stellou fk 3000. mozno vacsi rozdiel by som pocitil keby som mal vanq 2500ku s mensim prevodom a chytal este citlivejsie. twin tak ako aj stella maju objemovo male plne rotory pekne obopinajuc cievku, to ked si porovnas s nejakym starsim twinom 3000 ktore mali rotory mohutnejsie, alebo aj u aktualneho stradica - tak ano tam uz rozdiel by som vnimal viac.
        Co sa tyka chodu tak maslovejsi mam u twina FE.

          Luger46 - Profil | St 7.1.2026 19:49:15

          P3 >> Ty dva nelze úplně srovnat, každý má jiný rotor. Vanquish roztočíš lehčeji, lehčeji zastavíš. Lepsi stop and go. Ale dej tam voboera a začni motat. Tam pocítíš výhodu pevného rotoru se kterým ten vobler lehčeji smotáš. Ja osobně si asi vezmu twina na velke pstruhy a parmy ve velikosti 3000. Ne ze by to ty moje Vanquishe nezvládly ale Twin je vhodnější pro tyhle ryby z větší řeky. Jinak ten chod Twinu je fakt super, jen potrebujes v zacatku o chlup vic síly než rotor otočíš protože je těžší jak ten MGL. Fakt záleží na co ten naviják budeš mít. Na běžný pstruhy, okouny a tlouste bude Vanq nejlepsi s gumkami. Pokud půjdeš po rybách 40,50+na silné řece jako já vzal bych Twina.

            u x a - Profil | St 7.1.2026 19:22:12

            P3 >> mám také ten novej twin 4000 a zdá se mi ta cívka obrovská

              siluri - Profil | St 7.1.2026 18:52:15

              otoš >> ja tiez uz dlho nahanam 100+ ale teda chytit ho v lete by ma slak porazil, ja potrebujem poriadne neskoro jesenne/zimne vykrmene prasa, vlastne dvoch - jedneho na gumu a jedneho na vobler :)

                Luger46 - Profil | St 7.1.2026 18:41:05

                otoš >> tak 16.6. beru dovolenou a budu ti v patách 😂 a běda jak ho nechytneš 😂

                  Filla - Profil | St 7.1.2026 18:23:44

                  otoš >> já ti nevím, Strakoš ty dobrý počubává někde v Tvém dostřelu 😉
                  Ten céčkovej pučmeloun v ML před pár dny, to je labák?

                    otoš - Profil | St 7.1.2026 18:07:45

                    poldeci >> myslím si, že těch pár měsíců vydržíte a 17.6. budeme znát šťastného výherce...
                    Když máš chytit pořádnou rybu, tak ji chytnu hned první den na zahájenou...Se nebudu zdržovat...a Stella přeci nebude stárnout někde v krabici...
                    :-))

                      poldeci - Profil | St 7.1.2026 18:02:44

                      otoš >> to tak nefunguje,najprv nezištny dar a až potom príde ryba-takto budeš ešte dlho zamotaný v tých mierečných rybách😁
                      Ja som už skoro polovicu vecí rozdal, tak čakám výnimočnú sezónu

                        otoš - Profil | St 7.1.2026 17:56:30

                        Jinak, pokud chytím tento rok candáta 100+, tak udělám veliké dobro...tomu, kdo mě dá (pošle) gratulaci k úlovku jako první po mém zveřejnění fotky s candátem, tak ten dostane ode mě novou Stellu.

                          otoš - Profil | St 7.1.2026 17:51:15

                          murphyy >> Ano, novou Stellu si pořídím a tu starší pustím Vikimu, aby chytil na Dunaji candáta velikého jak tlačný remorkér!
                          :-)))

                            vicx - Profil | St 7.1.2026 17:49:49

                            murphyy >> problém je, že sa do zimy načaká.... v jarnom uvedení nič nie je. do vtedy bude mať dávno metrofku, veď z fotiek už všetci vedia kde to na Labe chytajú... :)))

                              otoš - Profil | St 7.1.2026 17:49:41

                              Doufám, že jste uxovi poslali na účet peníze, abych mohl zdárně dokončit akademii vláčkaře...! Jinak přestanu chytat ryby!

                                murphyy - Profil | St 7.1.2026 17:46:18

                                vicx >> giganty pridu az na novu Stellu. Neviem ci zabudol ale tento rok je rok stelly, ale luzne lesy nezabudaju :))

                                  otoš - Profil | St 7.1.2026 17:46:17

                                  vicx >> giganty se chytají na Labíčku... 16.6.2026 se tam odstěhuji...doufám, že mi budeš držet palce, ať si, než natáhnu brka, nějakou metrovečku candátka potahám...
                                  :-)))

                                    vicx - Profil | St 7.1.2026 17:45:51

                                    otoš >> Nechodím do kostola, ako to bolo?

                                    Otoš náš, otoč nás,
                                    odveď nás od pokušenia,
                                    vráť nás k prívlači,
                                    ako na rieke, tak na jazere...

                                      murphyy - Profil | St 7.1.2026 17:44:31

                                      P3 >> Twin XD FB v PG

                                        Erva - Profil | St 7.1.2026 17:43:17

                                        otoš - Až sa budeš modlit ten 3x Otče náš ...., tak nezapoměň pak říkat místo chléb náš vezdejší a neuveď nás .... tohle: chléb náš vezdejší ,maso je přednější :-))))