Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Nvicx - Profil | St 7.1.2026 17:42:19

otoš >> my sa pomodlíme za teba 3x Otoš náš... Aby si chytal aj na Dyji tie giganty. :)))

    NP3 - Profil | St 7.1.2026 17:41:53

    Je tu někdo kdo vlastní Twins FE a Vanqvishe 4000 (5,7:1 převod),a mohl by je tu navzájem porovnat?Jde mi hlavně o chod.. Hodně lidí vynáší FE do nebe(jeho hladký chod) .Tak by mně zajímalo právě to porovnání chodu..

      Nkubas. - Profil | St 7.1.2026 17:37:18

      otoš >> Už máš taky víc navijáků jak candátů na Moravě? Vítej v klubu :-))).

        NP3 - Profil | St 7.1.2026 17:36:21

        otoš >> to je nově FD 4000 PG že?

          Notoš - Profil | St 7.1.2026 17:31:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Z nejnovějšího kámoše jsem zatím paf! Candáta zatím nechytil a tak ho vezmu do kostela a pokropím ho svěcenou vodou a pomodlím se 3x Otče náš...
          Neskutečný chod...ani ne máslový ale spíš sádelný z mangalice...
          :-))

            Nicokarp - Profil | St 7.1.2026 17:29:36

            otoš >> mal som to FD tiež super strojček,ale to Fe za mňa je elegant, inak tá modrá lajna mu moc sluší 👍👌

              Nmurphyy - Profil | St 7.1.2026 17:28:39

              siluri >> ten zvuk bol hlavne koli prilisnemu tesneniu na oske v rotore, tiez citim trosku vacsi odpor toho gumoveho tesnenia na twine SW-B. a ked sa k tomu prida menej maziva, plus dalsie veci, uz si to spominal. neviem ako to maju novsie generacie tych SW, ale u bez SW sa to nepouziva a je tam iny princip, tesni to, ale bez takehoto odporu :)

                Nicokarp - Profil | St 7.1.2026 17:22:27

                P3 >> súhlas,je to škoda., že nerobia s menšími prevodmi, snáď sa do budúcna polepšia,tie navijáky by to mali mať aj s menšími prevodmi.

                  Notoš - Profil | St 7.1.2026 17:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  ...můj nejvěrnější kamarád...

                    Notoš - Profil | St 7.1.2026 17:20:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    icokarp >> já ti nevím, ale jakmile si koupím nového TP, tak běžím hned k vodě a prvním náhozem - candát! A hned jsme doživotní kámoši...
                    :-))

                      Nsiluri - Profil | St 7.1.2026 17:13:39

                      A_dam >> toto bol pravezd zvuk noveho navijaku :) Najprv to v ramci reklamacie skusali v nejakom servisnom stredisku - pomohlo len na chvilu, potom u interneho servisaka - tiez len na chvilu, potom isiel do sveta kam taka haraburda patri :) Toto je v podstate stare shimano - sak to je/bolo swb (myslim ze 2013) Tie zvuky neboli jedine problemy toho navijaka - nejaky nepodarok

                        Notoš - Profil | St 7.1.2026 17:02:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        icokarp >> paráda! Hodně ryb ať pochytá!
                        ...já si pořizuji navijáky v létě, ať nechytnou při první docházce rýmu...

                          NP3 - Profil | St 7.1.2026 16:59:54

                          icokarp >> to pak dává smysl 👍tak ať dobře slouží.Mne osobně třeba mrzí že u nové Airity- Daiwa,dali rychlí převod 6,2:1. Pač je to jeden z nejhezčích navijáku co znám s chod má taky brutálně uhlazený 👌 plus právě ta váha 200g u 4000.To samé udělalo Shimano u Exence 4000-6,2:1 🫣😔 Někdo může namítat, že se dá zpomalit kdykoli...ale pocitově tu bude vždy to ale...

                            Nicokarp - Profil | St 7.1.2026 16:50:41

                            P3 >> dík, áno mám to aj na ťažšie veci, ako aj na chytanie kaprov na plavák pod nohami,ja točím celý život len s veľkosťou 4000 iné veľkosti nemám 😉

                              NP3 - Profil | St 7.1.2026 16:41:38

                              icokarp >> je to krasavec,jen mně u té 4000 vadí jejich velká váha.Pokud to vyloženě nemáš na těžké věci a potřebuješ těžší prut vyvážit,tak mi to osobně nedává moc smysl.Vic se mi pozdává 3000 😉

                                Nicokarp - Profil | St 7.1.2026 16:19:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                otoš >> ja už som sa dnes na takom výletíku v U.Hradišti poobzeral a domov išiel tento super strojček ,bol bez akejkoľvek vôle,tak som ho tam nemohol nechať,to by bol hriech 😊

                                  Nvicx - Profil | St 7.1.2026 16:02:14

                                  siluri >> to je ale úplne v poriadku. Na morských navijakoch má Shimano funkciu SMF. Secret Mockery Function, alebo po našom funkcia tajného výsmechu. Tá sa prejavuje iba ak chceš použiť morský navijak na sladkú vodu. Pri vidine malých nebojovných rýb sa začína navijak nekontrolovanie smiať majiteľovi. Dá sa to ľahko odstrániť tak, že pred lovom namočíš na moment navijak do mierne slanej vody. Potom je funkcia deaktivovaná.

                                    NA_dam - Profil | St 7.1.2026 16:01:36

                                    siluri >> Na šnúre dostane každý na navyják za ucho plus aj zdolávana ryba sa musí potiahnuť cez prevody nie vždy sa dá pumpovať prútom ale tak toto je fakt dosť😁 staršie Shimana vydržia viac.

                                      Nsiluri - Profil | St 7.1.2026 16:00:54

                                      otoš >> zostan verny shimanu, staci vybrat kus ktory nebude suchy, vybrat ten bez voli a potom uz len stuple do usi a uzivat si oazu pokoja :)

                                        Notoš - Profil | St 7.1.2026 15:56:34

                                        A když tak koukám na ty navijáky za ,,strašné" tisíce korun, tak se budu muset poohlídnout asi po navijácích SG...