Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

otoš - Profil | St 7.1.2026 15:49:48

siluri >> stejný pazvuk jsem slyšel někdy v osmdesátých letech minulého století, když jsem startoval v zimních mrazech Škodu 110 s vybitou baterkou...
Ale zní to jak hejno racků...
:-))

    otoš - Profil | St 7.1.2026 15:45:11

    P3 >> Když jsem měl nějakých 5 - 6 let, tak jsem měl bolesti břicha. Vydávalo to stejné zvuky jak v tom videu od Esoxe. Naši mě vzali k doktorovi a po vyšetření se zjistilo i dle ,,škrtavého zvuku" co se ozýval z mého břicha, že jsou to škrkavky (odborný název: škrkavka dětská). Od té doby jak se jednou někde, nebo v něčem objeví škrkavka, tak již nemůžu mít k tomu důvěru...
    :-))

      siluri - Profil | St 7.1.2026 15:42:27

      Video Thumbnail
      afjee >> presne, jedine shimano je zaruka kvality a ticheho chodu :)))

        P3 - Profil | St 7.1.2026 15:11:04

        Esox >> Hold jen blbý kus.Kamarad takto reklamovali dvakrát novou Stellu...Od té doby má v hlavě jen Daiwu,ale ono se něco najde u všech... přeji šťastnou ruku při novém výběru 😉

          Luger46 - Profil | St 7.1.2026 8:49:17

          Esox >> podle me si kápl jen na blby kus, ale možná to bylo znamení že máš počkat na novou Stelu nebo vzít Exsence 😁

            Vojtechvojtech - Profil | St 7.1.2026 8:27:45

            Čus. Hodím to ještě sem. Už má někdo zkušenost? - https://www.parys.cz/shimano-navijak-aerlex-14000-xtc-p233443/?sti=22441947 .

              Esox - Profil | St 7.1.2026 8:03:42

              Bulda 64 >> ono o nic v podstatě nejde, naviják vrátím, dostanu peníze zpět a koupím nějaké Shimano, jen mě to prostě zklamalo u té “nejlepší” řady. Jinak mám já nebo synové několik Daiwa navijáků nižší třídy a ty vzhledem k ceně šlapou v pohodě. Aspoň vím pro příště, když si budu chtít udělat radost, tak Shimano, když budu chtít levný, lehký naviják, tak Daiwu…

                P3 - Profil | St 7.1.2026 7:25:58

                Esox >> mám ho doma a úplná paráda.Bejt tebou řešil bych reklamaci.Toto není normální...

                  Iza - Profil | Út 6.1.2026 23:26:42

                  Bulda 64 >> tady neni o čem vubec mluvit. To je jasná věc 🤝

                    Bulda 64 - Profil | Út 6.1.2026 23:05:58

                    Esox >> njn., Ty sem dáš takovou zprávu.. tj. jak voda na mlejn" ve zdejším vláknu ;"--))

                    Starej Twin, dobře servisovanej, by Tě přežil a za ušetřený peníz bys pořídil ještě luxusní prut k tomu

                      Popik - Profil | Út 6.1.2026 23:05:35

                      kubas. >> všechno lítá, co peří má 🙃

                        Radim F. - Profil | Út 6.1.2026 22:32:35

                        Esox >> Chapu, diky. Proste spatny kus, coz u top rady je spatne.

                          Esox - Profil | Út 6.1.2026 22:29:30

                          murphyy >> třeba v pátek na představení novinek vykoukne něco, na co se zaměřím :-)

                            pavo - Profil | Út 6.1.2026 22:25:52

                            P3 >> kubah to napsal stejně, jak jsem to chtěl napsat já…

                              pavo - Profil | Út 6.1.2026 22:22:56

                              kubah >> To nijak nerozporuji. Chtěl jsem jen naznačit, že ten výrobek není jenom o materiálu a obrábění. A také jsem řekl, že nepochybuji o schopnosti Číňana to vyrobit “levou zadní s prstem v nose”. Akorát ne vždy ten výsledek je jako originál. Takže nemám nic proti tomu, že to Číňan dělá a ani nic proti tomu, že to někdo koupí.

                                Esox - Profil | Út 6.1.2026 22:16:36

                                murphyy >> tento konkrétní nikdo v rukou neměl, měl origo japonské balení, kdyby to někdo rozdělal, bylo by to vidět…
                                A jako naviják není rohlík, aby ležením na pultu změnil vlastnosti

                                  Esox - Profil | Út 6.1.2026 22:15:04

                                  Radim F. >> popravdě mi to nepřišlo, ale ona je to i ideologie Daiwy, že vlastně točení setrvačností je špatně, že to je jen ku škodě. Já už to zabalil a zítra vracím, takže zkusit znovu nemůžu…

                                    murphyy - Profil | Út 6.1.2026 21:58:45

                                    Esox >> a kupoval by som najnovsie rady ktore nie su tak stare..ktovie kolko rokov tento uz putoval medzi roznymi obchodmi a zakaznikmi, mozno aj nie prave najstastnejsi kus..za mna lepsi pocit by si mal z 24 certate 3000 ale to len ked chces skusat a mat zmenu, celkovo vo viacerych ohladoch je lepsia volba twin..staci aj sustain, ale uz sa k nemu pomaly ale isto blizis by som povedal :))

                                      Radim F. - Profil | Út 6.1.2026 21:58:05

                                      Esox >> Tak to vidim poprve. Prosim, kdyz navijak roztocis, toci se aspon chvili volne? Podle videa to vypada, ze v Daiwe pouzili jako finalni upravu na prevody smirkovy papir :)

                                        Polčis - Profil | Út 6.1.2026 21:46:58

                                        Esox >> Tak to je dobrý,s tím bych mohl plašit kunu 😀