Fanclub značky Shimano | MRK.cz

Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Nsiluri - Profil | Pá 14.11.2025 14:07:23

Iza >> to vyzera lepsie jak original!

    NIza - Profil | Pá 14.11.2025 13:51:48

    Esox >> proč? Ta půlkulatá koncovka je po dovážení. Ta rovná je originál. Nic složitého

      NEsox - Profil | Pá 14.11.2025 13:00:26

      Éčko:-) >> jenže 20g do koncovky si moc nedovedu představit, jak udělat, aby to nevypadalo, jak z pomocné školy :-)

        NÉčko:-) - Profil | Pá 14.11.2025 12:57:30

        Luger46 >> Nebo může ušetřit 30gr na navijáku a raději dát 20gr olova do koncovky. Bude to příjemnější na chytání a ve výsledku lehčí. Pokud prut padá na špičku, tak ho ani kaprová ultegra nevyváží, pokud nedrží ruku v těžišti (nad navijákem). Ve chvíli, kdy drží mezi prsty patku navijáku (jako třeba já), může mít naviják jak chce těžký. Tady ta fyzika bohužel funguje dobře.

          NA_dam - Profil | Pá 14.11.2025 12:55:39

          Esox >> Prosim ťa, kúp novú Ultegru 4000 fd tohto ročnú novinku nemá chybu idea jak maslo. Murphy nech si točí z daiwou😀 daiwu už nikdy...

            NEsox - Profil | Pá 14.11.2025 12:54:28

            Luger46 >> ano je to tak, proto jsem psal, že 4000 Stradic, zkoušel jsem tam ještě Vanq 3000 a Legalis 3000 (který jsem si myslel, že na to dám) to je málo

              NLuger46 - Profil | Pá 14.11.2025 12:52:16

              Esox >> abys takovej delší prut vyvážil tak buď neodlehčenou 3000 velikost 200 gr plus nebo 4000 velikost odlehčený Vanford nebo Vanquish. Myslim ze cokoliv pod 200 gr tak by ten prut padal hodně špičku. Muj názor.

                NEsox - Profil | Pá 14.11.2025 12:41:20

                mir999 >> Dragon Milenium MTX 3-18g, 275cm. Když jsem to zkoušel, tak celkem dobře to vyvážil 4000 Stradic CI4+

                  Nmir999 - Profil | Pá 14.11.2025 12:17:33

                  murphyy >> presne, ako to na ktory prut sadne. A ak to mam na rozhrani, dam radsej 4000, kludne aj na jednodiel..

                    Nmurphyy - Profil | Pá 14.11.2025 11:43:37

                    mir999 >> tak tak lebo ono nejde ani tak o hmotnost ako o celkovy "objem" navi :) zvlast ked sa bavime o lahsich prutoch, u mna nez davat 4000ku na lahsi prut koli vyvazeniu tak tam dam radsej "tazsiu" 3000ku stradic alebo stellu :) samozrejme pouzitelne je vsetko
                    @Esox na aky prut to planujes?

                      Nmir999 - Profil | Pá 14.11.2025 11:07:50

                      Esox >> co to je za prut na ostrieze ked potrebuje vel 4000? inak ten stradic vazi 225g a vanford 4000 ma 215g. Samozrejme rozhodnutie je na tebe.

                        NEsox - Profil | Pá 14.11.2025 10:54:50

                        murphyy >> no na vyvážení právě asi chci. Každopádně, jsem si to pořádně nastudoval a jsem rozhodnut, že už vybírám jen z 3 navijáku Caldia MQ LT (3800), Ballistic Air(5500) nebo Sustain FK (6500). Teď promyslím, jak bych to vymyslel s tím co mám a případně proházet a jestli chci ušetřit nebo připlatit, ten Sustain mě láká, to je taková “levná” Stella a už i FJ, který mám je fajn

                          Nmurphyy - Profil | Pá 14.11.2025 10:40:46

                          Esox >> ani nie, je rovnaka ako 3000ka mozno len mensia klucka, ine madlo. mensi navijak je od velkosti 2000 dole, a na ostrieze 4000ku asi nechces ;)
                          edit: tym nehovorim ze ten stradic by bol pre teba jeden z tych viac vhodnejsich pre tvoje poziadavky, hoci samozrejme tiez dobre pouzitelny

                            NEsox - Profil | Čt 13.11.2025 21:49:49

                            mir999 >> díky, ale 2500 je asi malá

                              Nmir999 - Profil | Čt 13.11.2025 21:24:37

                              Esox >> na fb na predaj stradic fm 2500 v stave noveho za 3000. oproti ultegre o dost lepsi.

                              https://www.facebook.com/share/1BgMhdZzna/?mibextid=wwXIfr

                                NEsox - Profil | Čt 13.11.2025 20:03:36

                                murphyy >> na az ji mají v akci za 3800 a Ultegra podle heuréky je za 3500

                                  Nmurphyy - Profil | Čt 13.11.2025 18:05:50

                                  Esox >> este ma napadlo-par rokov dozadu som bral kamosovi predch. caldiu LT aj nieco si s nou vyskusal odchytat a na lahke veci velmi prijemny navijacik. za mna by som si tu caldiu kludne zobral a mal to aj trosku ako zmenu, spestrenie oproti shimanam, bude sa ti s nou chytat dobre.
                                  ja som predtym nevedel ze chytas aj vyssie rady, to treba pri vybere zohladnit tiez, pretoze pre niekoho moze byt ultegra skok a pre niekoho stale priemer. cize pre teba zvyknuteho na vyssie rady, vanquish a pod., sa javi ako vyborna volba pre navijak na lahsie veci na ostrieze prave spominana caldia - ktora uz ale pomaly dosahuje cenovo na vanford preto sa to ani od nikoho nespomenulo, kedze este najprv sa riesil nasci.
                                  ale moznosti je samozrejme ovela viac, zvlast ak mozes investovat viac-napr aj predtym spominany novy sustain, complex, cardiff..skus si pripadne pre prehlad prejst aj toto video na privlacove navijaky pre lahsiu privlac odstupnovane podla ceny
                                  https://www.youtube.com/watch?v=uxHciOh28A0

                                    Nmurphyy - Profil | Čt 13.11.2025 16:25:39

                                    Esox >> ultegra je stale zaklad lepsich privl. navi od shima, necakaj ani od novej nieco extra. sam mas vyssie rady cize tie nizsie ta uz moc ani nemozu ohurit a pripadaju ti bezne. kde je ta daiwa caldia mq za taku cenu ako ult?

                                      NEsox - Profil | Čt 13.11.2025 15:48:39

                                      Předem se omlouvám, pokud je to otázka mimo, ale kdo jiný by mi dokázal říct (s důvody) proč raději koupit Shimano Ultegra FD než Daiwa Caldia MQ? Navijáky za stejnou cenu a ta Caldia vypadá na sucho hodně zajímavě a navíc je lehčí. V čem je ta Ultegra posunuta proti předchozí (tu jsem měl a takový běžný naviják)? Děkuju

                                        Nkubas. - Profil | Čt 13.11.2025 11:58:14

                                        whitehunter >> Jednoznačně.