Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

Nmurphyy - Profil | Čt 13.11.2025 11:02:31

Vévoda z Wellingtonu >> to si nemyslim, asi skorej ako pises menej dielov, ulahcenie vyroby, znizenie chybovosti prakticky na minimum
a nakoniec zrejme aj psychologicky tah, ludia vseobecne vnimaju ze ked je nieco zlozene z viac dielov tak to ma vacsie nachylnosti na vole nez jednodiel, cize akoby tym zabili dva muchy naraz :)

    Nwhitehunter - Profil | Čt 13.11.2025 10:52:58

    Vévoda z Wellingtonu >> určitě měla větší náchylnost na vůle. Je tam spoj navíc, oproti kličce z jednoho kusu. Za mě je klička z jednoho kusu krok správným směrem

      NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 13.11.2025 10:30:23

      murphyy >> a myslíš že sklápěcí klička měla dominantně větší náchylnost na větší vůli?
      V tomhle mě Shimano naštvalo - vnímám to primárně jako ulehčení práce při výrobě (něco ve stylu "když se s tím nezaobírá Daiwa, tak proč bychom to dál drželi).

        Nmurphyy - Profil | Čt 13.11.2025 10:01:45

        Vévoda z Wellingtonu >> mozno je na tom kus pravdy ze sa inspirovali od daiwy, napokon to tak bolo vzdy ze sa inspiruju, predbiehaju jeden od druheho..
        shimo v jednom case uz zacalo vyrabat perfektne skladacie klucky - v dobach od sustain FG, tusim aj biomaster FB
        priklad - najnovsie kaprarske aero technium mgs, uz ma takto podobne riesenu sklapaciu klucku, pri predstavovani to prezentovali s tym ze pocuvaju na poziadavky svojich zakaznikov ktorym sa nepacil system sklapania u predoslych modelov - ze aj ked tam bol ten klb na zohnutie klucky, tak klucka v puzdre lietala, takto sa to da pekne dotiahnut.

        je otazka do akej miery toto vadi v globale napr privlaciarom, ako vidime aj tu tak asi nie az tak velmi, vacsina ludi nosi komplet zostavy bez skladania klucky az k vode, a ked nie tak su ine riesenia napr spominane puzdra kde sa klucka cela odmontuje, alebo vacsie pevne puzdra na cele zostavy kde klucku nemusis skladat vobec.

        cize skor si myslim ze zrejme to uz tak nechaju, a tu dotahovaciu sklapaciu budu davat napr na kapr. feedrove navijaky-tam kde to rybari davaju vacsinou vzdy do puzdier, ako to je uz aktualne u carp/surf navi aero technium, power aero, ale aj mensich na feeder napr Shimano Aero XR 4000

          NDiamond - Profil | Čt 13.11.2025 9:13:31

          Vévoda z Wellingtonu >> kua to aby k tomu pribalili aj hasák a pajser ...🤔

            NBulda 64 - Profil | Čt 13.11.2025 9:05:25

            Vévoda z Wellingtonu >> doporučuju i brzdu dotahovat kleštěmi ;)

              NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 13.11.2025 8:40:58

              Sklopná klička byla super, moderní trend nesklopné, to jsme se začali opičit až časem např. do Daiwě?
              Do jaké míry je to znát na vůli, a do jaké si tím výrobce spíš ulehčil práci při výrobě?
              O nebezpečí ztráty kličky hovořilo dosti starých bardů už v Kajmanovi, bylo to bráno jako jasný mínusový bod při výběru navi. Dnes je to standard. Od chvíle, co jsem ji jednou nemohl najít, jí utahuju kombinačkama, aby mě v životě nemohlo napadnout jí chtít sundat.

                Nicokarp - Profil | Čt 13.11.2025 8:03:07

                MrtweyUbrus >> ahoj, sú dve možnosti, buď neoprénový obal Sportex veľkosť M,pre navijáky 4000,kde je aj menšia priehradka na samotnú kľučku,alebo keďže žena vie šiť,tak som si dal ušiť vrecko z obyčajnej látky,ako aj obal na druhý diel prutu,aby sa transportom o seba neoškierali,a potom to dávam do puzdier na fotkách,ale tieto púzdra sa už nevyrábajú, celý prut aj s navijakom mi tam vlezie,bez odšróbovania kľučky,tu nikdy nedávam dole.

                  Nmurphyy - Profil | St 12.11.2025 23:10:10

                  MrtweyUbrus >> ked idem cisto na privlac klucky nesklapam a nedavam do puzdra. berem rovno cele zostavy
                  ked idem napr na feeder, kapre, a chcem zobrat aj privlacku, tak ju davam do sportex 4 komoroveho puzdra kde uz navijak mam v puzdre (to cierne napravo od saragosy) ktore sa dodava napr ku stelle, exsence. To ma vo vnutri 2 komory jednu pre navijak, jednu pre samostatnu klucku. Zvacsa nezvyknem to davat takto na prasaka ako na obr kde je prut pri hacikoch, ale tu to bola speci situacia, mal som vela prutov a aj jeden sumcovy (na sumcove zostavy mam ine puzdro).
                  Urcite sa predavaju podobne puzdra na navijaky napr od sportexu ale tam uz si nie som isty ci to ma tiez predelene na 2 komory.

                    Nroman - Profil | St 12.11.2025 22:06:47

                    https://www.needsforcarp.cz/daiwa-hardcase-rutenfutteral-10ft-/
                    na kolo mám něco takového od daiwy, není to tak pevný, je o mnoho levnější a vleze se 4000 navi

                      Notoš - Profil | St 12.11.2025 21:41:00

                      MrtweyUbrus >> proti oděrkům, prachu, drobným nečistotám nasunu na naviják igelitový sáček a gumičkou do vlasů to celé uzavřu. Levná a dobrá vychytávka na převoz aniž by ses bál, že dojde k poškození navijáku.

                        NMrtweyUbrus - Profil | St 12.11.2025 21:38:15

                        kubas. >> Obal na celý prut mám ale naviják s nesloženou kličkou se tam nevejde.

                          Nkubas. - Profil | St 12.11.2025 21:21:17

                          MrtweyUbrus >> Obal na celý prut s navijákem nebo neopren/latkovy obal na naviják. S kličkou nikdy nic nedělám.

                            Nroman - Profil | St 12.11.2025 21:21:16

                            MrtweyUbrus >> vozím to s namontovanou kličkou-nikdy problém

                              NMrtweyUbrus - Profil | St 12.11.2025 20:56:20

                              Ahoj, zeptám se blbě, všechny "lepší" vláčecí navijáky od Shimana mají šroubovací kličku která nejde sklopit a musí se vyšroubovat?
                              Jak řešíte transport na navázaném prutu?
                              Dík

                                Njanzo - Profil | St 12.11.2025 18:33:07

                                RomanS >> Hej, vďaka za potvrdenie 👍 Nejako nechápem ako sa Shimanu podarilo vyrobiť takýto naviják, keď aj ich úplne najlacnejšie navijáky majú bezchybný návin.

                                  NDiamond - Profil | St 12.11.2025 18:26:17

                                  Pindˇa >> super! 👌

                                    NRomanS - Profil | St 12.11.2025 18:10:07

                                    janzo >> já jeden miravel měl a druhej kamarád, oba měli návin nahovno, který nešel vyrovnat podložkama protoze dělal nejvyšší návin uprostřed a ve předu i v zadu bylo méně, dělali to oba.

                                      NP3 - Profil | St 12.11.2025 18:05:50

                                      Pindˇa >> luxusní 👌 má super přátele a rodinu 👍

                                        NEsox - Profil | St 12.11.2025 17:53:40

                                        murphyy >> asi ano, nejspíš to tak dopadne, zatím asi s 3000 Vanquishem a pak se uvidí. Jednu levnou Daiwu mám a to Legalis, jako taky to funguje a zrovna u něj i návin ok, ale asi půjdu zase do Shimana.
                                        Každopádně děkuju